Skocz do zawartości

głośnik basowy uderza szybko, zwarcie


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

problem tego typu

kumpel prosił mnie bym mu sprawdził jego skrzynie basową pod moim wzmakiem, plus i minus głośnika dołożyłem pod swoj wzmak i juz podlaczony do niego moj głośnik, sprawdzany głośnik zagrał po czym mój subwoofer zaczAŁ UDERZAC częstym głośnym basem jakgdyby powstała jakaś zwara. co mogłem uszkodzić?

 

czekam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum o równoległym i szeregowym podłączaniu głośników i cewek, oraz w googlach lub literaturze o elektronice na temat prądu płynącego przez cewki podłączane w w/w sposoby. Sprawdź również swój wzmacniacz przy ilu Ohm pracuje stabilnie. To tak gwoli naprowadzenia na to, co zrobiłeś źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmak crunch gtx( juz go nie produkują) sub hertz podłaczony jest w mostku i pod to samo podlaczyłem infinity kolegi, raz zagrało, ponownie dołożyłem i zaczęło sie uderzanie głośnika. myślę ze to cos z radiem  bo kiedy podlaczam na moich kablach identyczny piec i sub kumpla to dzieje sie to samo;[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jakby na raz miałem podlaczone w mostku dwa suby i cos uległo pewnie zwarciu i nie mogę powrocić do pierwotnego stanu


jak podłąćzam na moich kablach w aucie piec i głosnik kumpla to dzieje sie to samo, z tego wnioskuje ze albo cos w kablach auta albo wyjscie na radiu sie przegrzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to bywa jak brakuje wiedzy przy takim sprzęcie. Jak na razie wszystko opisujesz tak chaotycznie, że nie do końca wiem o co chodzi. Może poświęć kilka minut i napisz dokładnie co i jak się stało, co sprawdzałeś, co robiłeś przed w trakcie i po usterce... to by troszkę rozjaśniło sytuację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłączyłem swoj wzmak i sub w to miejsce podłączyłem na tych samych kablach sprzet od kumpla i jest to samo, czyli z wzmakiem i głośnikiem jest ok, cos pewnie wydarzyło sie w radiu


na wzmacniaczu po podłączeniu kabli wszystko jest ok pali sie zielona lampka wzmacniacza, natomiast uderzenia powstają po podłaczeniu chinch


No to dałeś wzmacniaczowi po tyłku bo z tego co rozumiem równolegle dołączyłeś innego suba.

dokładnie, na grającym sprzecie to zrobiłem, w jednym mostku miałem dwa suby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...