Skocz do zawartości

Audio System HX 165 SQ vs DLS R6.2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem na etapie wymiany audio w aucie, szukam dobrego zestawu na przód- obecnie mam DLS R6A i tweetery CP DT-284S.

W oko wpadły mi dwa zestawy: Audio System HX 165 SQ i DLS R6.2.

Wymagam od nich więcej średnicy niż w R6A, ale miło by było gdyby zagrały podobnym kickiem, ważne, aby tweetery były stonowane, ciepłe- bez wyostrzania góry.

Który zestaw będzie odpowiedniejszy? Niestety nie mam możliwości odsłuchu przed zakupem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kaska wpadła, więc to moje ostateczne typy:

 

- Gladen Audio System RS 165

- Rainbow SL-C6.2

 

Muzyka głównie czarna i filmowe granie.

Przypominam kryterium wyboru- więcej średnicy niż w R6A, podobny kick, stonowana góra.

Który z nich będzie najbardziej odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 to Rainbow- zdecydowanie dojrzalszy zestaw. Zwłaszcza tweeter.

Aluminium w wydaniu Rainbowa gra jasno i energicznie. Dołu dużo mniej niż z R6A.

 

 

Na twoim miejscu zostawił bym DLSy, dobrał dobry tw i zlecił zrobienie zwrotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że w międzyczasie zmienił się tweeter, Carpowera DT-284S zastąpił Audio System HS-24 PLUS, który nie kłuje w uszy, jest przyjemniejszy w odsłuchu.

Ale problem jest w wooferach R6, za mało średnicy, modyfikacja zwrotnicy jest w stanie coś wyciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale problem jest w wooferach R6, za mało średnicy, modyfikacja zwrotnicy jest w stanie coś wyciągnąć?

Zrób to w domenie aktywnej , poznasz odpowiedz , jeżeli jej poziom będzie nadal zbyt niski to szukaj innych głośników .


A jak ocenić można grę rainbowa w komorach? Mam nadzieję, że autor nie obrazi się na to OT.

 

Wstępnie po parametrach :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jak masz woofer zamontowany

Zamontowany jest prawidłowo, blachy drzwi wygłuszone matami, tapicerki drzwi- gąbką, woofer siedzi na sporym dystansie z MDFu.

Nogawkami trzęsie porządnie.

Czasami coś bywa na styku indywidualnych preferencji ale 10 dB to jest przepaść .

L-pad siedział w Carpowerach, teraz jest Audio System bez tłumienia, góra jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowany jest prawidłowo, blachy drzwi wygłuszone matami, tapicerki drzwi- gąbką, woofer siedzi na sporym dystansie z MDFu.

Nogawkami trzęsie porządnie.

 

 

W kontekście średnicy/jej niedostatku raczej chodziło mi o to czy jest pod tapicerką.

Jeśli tak- to jak głęboko, jak gęsta jest fabryczna maskownica.

 

Problemy jak twoje za zwyczaj kryją się zupełnie gdzie indziej aniżeli w samych przetwornikach.

 

Nawet nie podałeś w jakim aucie to gra i jak zwykle trzeba wszystko z nosa wyciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seat Leon 1M.

Jak już pisałem- dystans pod głośnikiem jest spory- woofer jest bardzo blisko  tapicerki, maskownica tapicerki jest seryjna, wszystko jest zrobione zgodnie ze sztuką. :wink:

W moim przypadku problem na pewno nie leży w złym montażu, po prostu R6 tak ma, bo dzisiaj słuchałem u kumpla, jest podobnie.

Ja chcę bardziej jakościowego grania. :cisza::hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów się zacznie dyskusja na temat braku średnicy R6a.... Kolego. Masz woofer, który ma bardzo dużo basu. Z tego względu ciężar gry może ci się przesuwać w dół pasma. To raz. Dwa - nie do końca masz zamontowane woofery zgodnie ze sztuką. Po pierwsze - wyciągnij woofery przed tapicerkę, a najlepiej nakieruj je jeszcze trochę na siebie (w sensie na ciebie). Praktycznie każdy woofer tak zamontowany będzie miał niedostatki na średnicy ze względu na to, że pod kątem charakterystyka każdego głośnika opada w kierunku wysokich tonów. Jedynym twoim wyjściem bez rzeźby tapicerki (choć nie jestem w stanie powiedzieć, czy to pomoże) jest połączenie wooferów z bardzo nisko ciętym tweeterem, który "nadrobi" niedostatki na średnicy. Samo strojenie może znacznie zmienić grę systemu, więc popracuj najpierw nad tym co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa, który handluje zarówno Audio Systemem i DLS. Jak się go spytałem kiedyś właśnie z tych 2 zestawów (R6A czy HX 165 SQ), który by wybrał, to powiedział, że DLS. DLS ma wg niego dojrzalsze, naturalniejsze brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R6a ma kopa, dojrzałe i naturalne brzmienie nie za bardzo. To właśnie Audio System HX zdobywał pierwsze miejsca z racji naturalności i liniowości, o R6A nie słyszałem aby cokolwiek wygrał lub chociaż załapał się do czołówki.

http://www.audio-system.de/dokumente/CarHifi_HX_165SQ.pdf

http://www.hifitest.de/test/car-hifi-lautsprecher_16cm/audio_system-hx_165_sq_8170#

http://www.audiophile.pl/caraudiotest765

W necie jest tego mnóstwo- szczególnie chwalony system na niemieckich forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak Powalla napisał. VW też jest zawsze najlepszy.... Nie, żebym miał coś do auta, ale np znajdź porównanie samochodów w niemieckiej prasie, którego nie wygra VW...

Poza tym chyba nie wiesz kolego co rozumieją Niemcy przez jakościowe granie. Jeśli jesteśmy już przy rankingach to proszę bardzo, ranking z ostatniego numeru Car HiFi. Najlepsze subwoofery. Uważasz, że to też jest SQ?

post-9528-0-57082800-1417972983_thumb.jpg

post-9528-0-95148500-1417973043_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...