Skocz do zawartości

MIcra K12 wymiana zestawu fabrycznego (radio + głośniki) do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

z racji zbliżających się świąt, w ramach prezentu chciałem zmodyfikować audio w Micrze mojej dziewczyny, dorzucić lepiej grające radio z bluetooth, wygłuszyć drzwi, wymienić głośniki. Z racji tego, że o sprzęcie car audio mam niewielkie pojęcie, a w myśl zasady, że im głębiej w las tym więcej drzew po kilku dniach przeglądania allegro i różnych for zupełnie zgłupiałem. Udałem się do Media Markt, gdzie odsłuchałem kilka tańszych i droższych zestawów. Chciałbym wykorzystać fabryczne otwory i instalację, wiem, że wygłuszenie jest bardzo istotne i w tym temacie w zasadzie nie mam pytań, ale jest kilka zagadkowych kwestii. Otóż: w media największe wrażenie zrobił na mnie ten zestaw:

http://allegro.pl/alpine-cde-173bt-8-gb-bluetooth-usb-sklep-w-wa-i4766541648.html - radio Alpine CDE-173BT

 

http://allegro.pl/alpine-spg-17c2-16-5cm-gwarancja-pl-sklep-w-wa-i4801461543.html - głośniki dwudrożne Alpine SPG-17C2

 

do tego dystnase, przejściówki itd itp, o tym wiem, jednak sprzedawca zaproponował mi żebym zainstalował zestaw odseparowany. Ja kompletnie nie wiem jak to jest w micrze rozwiązane, ponieważ w przednich drzwiach są głośniki, oraz wysokotonowe w słupkach. Czy w takim razie w fabrycznej instalacji muszą  być jakieś zwrotnice? Czy instalacja takiego zestawu jak podałem ma sens? Czyli wysokotonowe zostają, wymieniam te w drzwiach na dwudrożne ma sens? Chciałem dorzucić takie same głośniki na tył, bo nie ma w ogóle, ale po tym co powiedział sprzedawca też nie wiem czy to ma jakiekolwiek uzasadnienie... Celem, który chcę osiągnąć jest poprawa jakości brzmienia zwłaszcza przy średniej głośności, możliwość odtwarzania mp3, bluetooth, moja dziewczyna nie słucha muzyki głośno tylko raczej w miarę cicho, lub na średniej głośności, dlatego pomyślałem, że tego rodzaju głośniki będą najlepszym rozwiązaniem, odrzuciłem pomysł skrzyni basowej.

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi z waszej strony, zwłaszcza jeśli to co tutaj wymyśliłem nie trzyma się kupy i powinienem to zrobić zupełnie inaczej.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wydać "aż" 160zł na głośniki to już lepiej zostaw fabryke.

Wytłum drzwi, wstaw nowe radio i będzie dużo lepiej.

Zwróć uwagę na to aby radio miało filtr hpf (najlepiej wartości 50,63,80/ niektóre mają stały na 80) i włącz go po zamontowaniu.

 

Jeżeli upierasz się przy wymianie głośników to na pewno nie na to coś co podałeś wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W media odpalałem wszystkie które były, za 70 i za 500, poza jajkami to te grały najlepiej, cena nie była głównym wyznacznikiem bo były też tańsze. Czy mógłbyś coś zaproponować w rozmiarze 16,5 cm? Moja główna wątpliwość dotyczy tego, czy w układzie, który mam faktycznie inwestować w zestaw odseparowany, czy mogę do tego co jest wrzucić lepsze głośniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


zagastg, z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że w drzwi mam wrzucić głośniki basowy?

Jaki znów basowy? Przecież Ci napisał, że woofer, suba sam chciałeś odpuścić na samym początku.
Wsadzasz normalne 16cm w drzwi, do tego jakąś zwrotnicę i tweeter w fabryczne miejsce jeżeli tam wejdzie, a jeżeli nie to odrobinka rzeźby. Zasilane będzie wszystko z radia? Jeżeli tak, to szukaj głośników o mniejszym zapotrzebowaniu na moc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dalej nie wiem czy jeśli mam głośniki w drzwiach + wysokotonowe w słupkach to czy muszą tam być jakieś zwrotnice czy może to być inaczej rozwiązane?


W zestawach odseparowanych zazwyczaj są dodawane zwrotnice, które dzielą Ci odpowiednio pasmo w taki sposób, żeby każdy z głośników grał w jego natywnym przedziale. Czasami producenci dodają dość sporych rozmiarów skrzyneczki, czasami są mniejsze, a czasami zwyczajnie jest to zwykły zabudowany na kabelku l-pad malutkich rozmiarów, są też modele, które przy wooferze mają zamontowane kondy które spełniają role zwrotnicy. Generalnie, jeżeli nie stosujesz bi-ampa (zasilania każdego głośnika osobnym wzmakiem) to zwrotnica jest niezbędna do osiągnięcia zadowalającego rezultatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla, o to mi chodziło, dzięki. Czyli wracam do punktu wyjścia, wszystko oprócz radia muszę na nowo przeanalizować.

zientek, dzięki za szczegółowe wyjaśnienie.

Przyjmując, że na przód dam zestaw odseparowany, jakie głośniki byłyby wskazane wskazane na tył? 99% Czasu z tyłu nikt nie siedzi.

Chodzi mi o ich rodzaj, nie konkretny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca z allegro, z którym rozmawiałem zaproponował mi coś takiego:

http://allegro.pl/alpine-spg-17cs-system-glosnikow-16-5cm-sklep-w-wa-i4794893649.html - system odseparowany alpine spg-17cs

Jak wrócę z pracy przejrzę forum co w kwestii takich zestawów zostało już powiedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmując, że na przód dam zestaw odseparowany, jakie głośniki byłyby wskazane wskazane na tył? 99% Czasu z tyłu nikt nie siedzi.

Chodzi mi o ich rodzaj, nie konkretny model.

 

To po co chcesz montować z tyłu głośniki skoro tam nikt nie siedzi?

 

Masz 1000zł, jakieś 700-800 pochłonie radio i maty.

Zasugerowałem Tobie że twoje fabryczne głośniki grają lepiej od takich za 160zł.

I Ty jeszcze pytasz o tylne głośniki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co chcesz montować z tyłu głośniki skoro tam nikt nie siedzi?

 

Masz 1000zł, jakieś 700-800 pochłonie radio i maty.

Zasugerowałem Tobie że twoje fabryczne głośniki grają lepiej od takich za 160zł.

I Ty jeszcze pytasz o tylne głośniki....

Pytam bo nie wiem czy te głośniki wpływają na ogólną akustykę, czy są tylko dla pasażerów z tyłu. Jesteś bardzo bojowo nastawiony, przyszedłem tutaj bo czegoś nie wiem, gdybym miał te wszystkie informacje po prostu wziąłbym się za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo nie wiem czy te głośniki wpływają na ogólną akustykę, czy są tylko dla pasażerów z tyłu. Jesteś bardzo bojowo nastawiony, przyszedłem tutaj bo czegoś nie wiem, gdybym miał te wszystkie informacje po prostu wziąłbym się za robotę.

 

Dostałeś odpowiedż na tacy z najrozsądniejszym rozwiązaniem w twojej sytuacji 9min po założeniu tematu.

A takie coś bardzo rzadko się zdarza na tym forum, bo takich jak Ty wpada tu codziennie kilku do kilkudziesięciu.

I dla takich jest cała masa podwieszonych tematów z podstawami podstaw.

 

Wcale nie byłeś w tym lesie.

Jeśli wypadłem bojowo (choć nie takie miałem intencje) to już wiesz dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że jak ktoś wrzuci w linku radyjko Alpine to wszyscy są jacyś milsi. (szczęściarz z ciebie)

 

Odnośnie głośników z tyłu. To jest ble i fuj, w ogóle się nie opłaca tam nic wrzucać. Zamiast kupować głośniki na tył, lepiej kupić lepszy zestaw na przód. Tyle w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Was Panowie, bo są tematy, w których też mam coś do powiedzenia i wiem jak to jest jak ktoś wpada na forum z banalnymi pytaniami na które odpowiedź jest w pierwszym lepszym temacie do tego uważając, że pytanie, które zadał jest najważniejsze na świecie. Tym bardziej dzięki za poświęcony czas, zrobię mały research i wrócę tu z jakimś konkretem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Tak się właśnie zastanawiam, może faktycznie zacznę od radia i drzwi... pojawiła się kolejna wątpliwość, czy do głośników na takim poziomie(przeciętnym) jakie planuje kupić samo radio wystarczy czy dorzucenie wzmacniacza diametralnie zmieniło by jakość dźwięku? To forum ma bardzo dużo tematów, ale ciężko jest mi tu wyszukać konkretne informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...