Skocz do zawartości

Montaż głośników 16 w tapicerce drzwi - dobry pomysł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

zleciłem montaż głośników 160 mm firmie car audio. 

Zaproponowano mi przeróbkę boczka drzwi (oryginalnie są tam głośniki 100mm), a następnie montaż głośników do boczka. Oczywiście wytłumienie drzwi też. 

Poddałem w wątpliwość tą propozycję w obawie, że boczek może rezonować lub nie bedzie dostatecznej komory, ale facet mówi, że to już nasza głowa, żeby było dobrze. 

Mowa o głośniku 120 RMS i wzmacniaczu o wystarczającej mocy żeby to napiędzić.

 

Owszem fabryzne 10tki są montowana w boczek, ale 16tki? Widziałem tylko instalacje gdzie głośnik był przykręcany na dystansie do ramy drzwi. Co myślicie? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie c4 :) bo jednyna c4 miałem tam ja i niczego nie zmiotła :P. W c4 tapicerka rownież wisi na haczykach i jest wsuwana od góry, jezeli poprawia ori tapicerki to jest szansa zeby to zagrało dobrze, mamy tutaj kilka osób na forum które w audi ( co prawda nie c4) powiesily głosnik na dobrze przygotowanym boczku i zyja , ba nawet inni chwala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch Moderatorów zna i chwali takie instalacje to musi być dobrze :)

Pozostanie wybór głośników - podłączone będą Morel Ultra 602 i DLS R6.2 - po odsłuchu w aucie zapadnie decyzja.

Wzmacniacz leciwy, ale jary Kenwood KAC PS500f

 

Raadek, zdam relację po montażu co z tego wyszło i jak się zachowuje - po Waszych wypowiedziach też myślę, że coś z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem kilka razy 16tki w C5 w ten sposób i jest ok.

To nie jest to co kickpanel ale też nie występują jakieś rażące niedostatki jakich można by się spodziewać.

 

Ważne w takim przypadku jest odpowiednie przygotowanie/wytłumienie samej tapicerki.

Na to należy zwrócić szczególną uwagę, bardziej niż w przypadku tradycyjnego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że takie autko (nie znam numerologii Audi) ale może być że własnie ten model z tak zamontowanym woferkiem zmiotło resztę autek na pikniku swoją grą ...

 

potwierdzam to wyżej nieraz słuchałem tej audiczki tylko że to model C5 i  tam serio woofer jest na dobrze przygotowanej tapicerce, a większość osób by nawet nie pomyślała że tak to jest rozwiązane. Zostaje kwestia różnic w wersji C4 bo buda już inna, środek pewnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziękuję za przydatne informacje.

 

Wybór nie był łatwy - oba głośniki świetnie grają. DLS R6.2 świetny bas, ale tweetery jak dla mnie trochę kłujące. Morele Ultra - góra piękna i tutaj padł wybór, chociaż bas nie jest taki fajny jak dls - dlatego będzie też skrzynia w bagażniku.

 

Jednak brakuje mi kicka, dźwięk jest taki trochę dudniący i auto zostało dłużej w serwisie. Wydaje mi się, że dźwięk się rozlewa gdzieś.. paradoksalnie na tylnej kanapie dużo lepiej słychać bas i całą scenę.

Zrobione zostało to tak, że drzwi w środku zostały wygłuszone w najdalszej części - czyli blacha i rówież na części, króra jest przy samej tapicerce.

Załączam obrazek innego takiego samego auta znalezionego w necie

http://images70.fotosik.pl/358/01ecdcdce211bd75med.jpg

 

Niebeiską ramką zaznaczyłem gdzie została przyklejona mata wygłuszajca (na blasze drzwi również), a żółtym kołem zaznaczyłem gdzie jest zamontowany głośnik w tapicerce i gdzie wypada w drzwiach po zamontowaniu. Na dole drzwi jest duża pusta przestrzeń i ona taka została. Tapicerka nie dolega ściśle do drzwi i wydaje mi się, że dźwięk mi się rozpływa między tapicerką, a drzwiami na całym obwodzie dlatego nie ma kicka - czy dobrze myślę?

 

Powiedziałem o tym w serwisie CA i mają coś poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłusz porządnie całą resztę drzwi. Spójrz sobie w dziale Wasze instalacje.

 

Czekaj czekaj czy dobrze widzę czy zakryłeś głośnik od tyłu pianką tłumiącą? :mur:  Zerwij to, mate szklaną, żywice i jazda z tym na tapicerkę (oczywiście od wewnętrzej strony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli to tak zrobione, to na obecną chwilę jest buba.

Jak powinno być to dobrze zrobione? Może zostać ta pusta przestrzeń?

 

Wygłusz porządnie całą resztę drzwi. Spójrz sobie w dziale Wasze instalacje.

 

Czekaj czekaj czy dobrze widzę czy zakryłeś głośnik od tyłu pianką tłumiącą? :mur:  Zerwij to, mate szklaną, żywice i jazda z tym na tapicerkę (oczywiście od wewnętrzej strony).

Doczytaj proszę dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...