Skocz do zawartości

Brax Matrix vs Dego SB-10A lub SB-12A.


M_A_X_A_M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Swoją drogą Marcinie - jestem nieco zaskoczony takim zakupem.

W końcu - biorąc pod uwagę Twoje upodobanie do 10.1 i to, co wyczytałeś o Gladen'ie - są to dwie zupełnie różne szkoły.

 

Różne są meandry ścieżki CA...  :wink:

Nabyłem tego suba do instalacji typowo sql do... nieśmiertelnej i wiecznie "on the build" Bmw... Może się w końcu uda złom przytargać na Bawarię i dokończyć...  :szok:

 

For fun, mam audi, tam nie przewiduję takich sqlowych mezaliansów... Ma być czysto na przedzie, ma być suto na tyle  :zakochany: ... na subie także raczej tłuściej niż neutralnie , mianowicie dwie 10ki RFD w closecie w pudełkowym stanie,

post-4530-0-30246000-1418639318_thumb.jpg

post-4530-0-78635900-1418639320_thumb.jpg

post-4530-0-23467600-1418639322_thumb.jpg

post-4530-0-62226300-1418639324_thumb.jpg

post-4530-0-48481800-1418639327_thumb.jpg

zasilone najprawdopodobniej Zero 1, lub Digital Designs... Bo na poranną pobudkę do pracy nie ma nic lepszego jak 100% Arabiki i 1,5~2 KW w bagażniku.  :ph34r: 

Taaak, wiem, o jakiej jakości mówić, w przypadku tłuczków? Prawda? Ale ja zupełnie świadomie dokonuję pewnych wyborów, wiem co wziąć w dłonie szukając "smaczków" a co jeśli chcę mieć z czegoś zwyczajną dziecięcą frajdę a takową instalację odczuwam potrzebę posiadać na równi z moim upodobaniem jednak do klasycznej szkoły i poszukiwania jak najwierniejszego przekazu i jakości.

Tak więc sobie umyśliłem dwa zupełnie inne charakterem pojazdy i instalacje w nich. Skoro można mieć córkę młynarza jak i jego żonę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie , to ten sub wyląduje w bagażniku Audi szybciej niż pojawią się pierwsi kolędnicy

 

 

Nie... Bo... nie mam czym tego zasilić :/

Tzn. Niby jest np awaryjnie MS1000, lecz ja zwyczajnie nie mam miejsca w zabudowie na takiego mastodonta...

I wbrew obiegowym opiniom , Marcin od przeszło pół roku jeżdzi nobliwie, bez subwoofera w ogóle i wsłuchuje się w smaczki, ewentualnie świst wiatru(to częściej  :wink: )

 

Takie małe kuriozum, jedni zastanawiają się jak coś mieć i tym cieszyć, inni choć posiadają już coś na półce, jak dziecko nie umieją się zdecydować w końcu, zrobić raz i zapomnieć o temacie... 

Chyba najlepiej to podsumowała moja kobieta " Ty nie kochasz się w muzyce, ty kochasz ciągle grzebać się w tych gratach i jeżdzić rozgrzebanym poligonem doświadczalnym"... Trudno to podważyć... Niestety.

 

ps. A co do suba to nie takie rzeczy leżą grzecznie na półce, z tego co pamiętam np procek z F1, lezy już od półtora roku u Ciebie i jak widać, mnie nie pili aby go słuchać namiętnie... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś Człowiekiem wielkiej wiary w bliźniego 

 

 

W coś/kogoś trzeba jeszcze wierzyć... Inaczej jesteśmy tylko marnym pyłem.  :wink2:

Może nabierze lepszego brzmienia od tych innych rodzynków na Gliwickiej półce? Ale to chyba nie wliczone w cenę "leżakowania"... :/

Na wiosnę się bujnę na Ślunsk na kawę i odsłuch, a może strojenie(o ile będzie w co wkładać palce , po kolejnym "ostatnim setupie"  :wstyd: )to się odbierze... Jeść nie woła... Chyba ,że woła to co innego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W coś/kogoś trzeba jeszcze wierzyć... Inaczej jesteśmy tylko marnym pyłem.  :wink2:

Może nabierze lepszego brzmienia od tych innych rodzynków na Gliwickiej półce? Ale to chyba nie wliczone w cenę "leżakowania"... :/

Na wiosnę się bujnę na Ślunsk na kawę i odsłuch, a może strojenie(o ile będzie w co wkładać palce , po kolejnym "ostatnim setupie"  :wstyd: )to się odbierze... Jeść nie woła... Chyba ,że woła to co innego? :)

 

Panuje powszechna opinia o lepszym brzmieniu starej F 1 . W tym roku posiedziałem sobie trochę nad "nową " F 1 , tak aby max zbliżyć ich brzmienie .  Jak będzie taka wola , to można na świeżo wprowadzić nastawy i porównać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panuje powszechna opinia o lepszym brzmieniu starej F 1 . W tym roku posiedziałem sobie trochę nad "nową " F 1 , tak aby max zbliżyć ich brzmienie .  Jak będzie taka wola , to można na świeżo wprowadzić nastawy i porównać .

 

 

Się posłucha się...  :wink2:

Jeszcze jak byś w ramach zimowej słoty za oknami podumał jak obejść magistralę nowej Fki i wejść z cyfrą(toslink/coax) bezpośrednio w procka z pominięciem analogowej puszki/konwertera, który do niego posiadam...  :zakochany:   Nie wiem czy to w ogóle wykonalne... Chyba ,żeby spróbować zrobić fkę w balona i podać jej taki sygnał właśnie w puchę, z pominięciem sekcji analogowej bezpośrednio za przetwornikiem A/C a dalej niech śle w świat magistralą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Marcinku - takie szczegóły możesz już przedyskutować w bardziej kameralnym gronie

 

Fakt. Koniec więc błogiego OT,przepraszam.

Pozwolę sobie wrócić za jakiś czas z wieściami bardziej w temacie wiodącym, czyli czy jest godna alternatywa dla Dego/Aliego/10.1, czy jednak staruszki nadal "rulezz".  :cwaniak: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z chęcią się zapoznam :)

 

A tymczasem jutro się Dego wreszcie względnie porządnie wygrzeje w trasce do Stolicy i może jakieś wiążące wnioski pozwoli wyciągnąć, w każdym razie w konfiguracji szeregowej.

Póki co sub dostał wreszcie maskownicę i nie strach wozić zakupów w kufrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak byś w ramach zimowej słoty za oknami podumał jak obejść magistralę nowej Fki i wejść z cyfrą(toslink/coax) bezpośrednio w procka z pominięciem analogowej puszki/konwertera, który do niego posiadam... :zakochany: Nie wiem czy to w ogóle wykonalne... Chyba ,żeby spróbować zrobić fkę w balona i podać jej taki sygnał właśnie w puchę, z pominięciem sekcji analogowej bezpośrednio za przetwornikiem A/C a dalej niech śle w świat magistralą?

Wielu powiedziało niemożliwe , a temat jest opanowany od 4 lat .

Jak MW 91 doprowadzi program " malinka " do końca , będzie jak znalazł .

 

Fakt. Koniec więc błogiego OT,przepraszam.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odgrzeję nieco własnoręcznie wysmażonego kotleta.

 

Dego pograł sumarycznie jakieś 20h, można się więc pokusić o wstępne wnioski.

 

Otrzymując niemal 300W w konfiguracji szeregowej gra różnorodnie, nie szafując najniższymi rejestrami nadmiernie.

Jest punktowy, szybki, zdecydowanie kopliwy. Żaden bywalec sklepu mięsnego, raczej wegetarianin akustyczny.

Szybki, świetnie dogrywa elementy, którym Master nie jest już w stanie poświęcić należytej uwagi, jednocześnie stanowiąc dla niego doskonałego kompana.

 

Konfiguracja równoległa to w przypadku systemu "testowego" blisko trzykrotnie większa ilość mocy pozostająca do dyspozycji przetwornika.

Nie daje się zauważyć żaden istotny spadek jakości przetwarzanego materiału muzycznego, za to pojawia się większa ilość najniższych rejestrów, dźwięki zyskują należytą wagę i gabaryt, nie tracąc nic ze swego kolorytu. Jest przy tym jeszcze bardziej kopliwy i co najmniej równie szybki.

 

Podsumowując - z mojego punktu widzenia, SB stanowi świetne dopełnienie tego konkretnego zestawu przetworników.

Jest to chyba pierwszy posiadany przeze mnie przetwornik subniskotonowy, który faktycznie zyskuje zasilony większą mocą, również gdy jego zadanie polega jedynie na odtwarzaniu muzyki z poziomami głośności nie pobudzającymi blach do falowania a alarmów w autach sąsiadów do aktywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoje właśnie przed zakupem SB 12A także

Zamierzam pędzić to uDimension 840 prox.

Jakie polecacie zrobić przyłącze w skrzynce?

I jak połączyć cewki?

 

Myśle nad mostkiem w 2 omach. I proste przyłącze bez możliwości podpinania osobno cewek.

Czy to dobe rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoje właśnie przed zakupem SB 12A także

Zamierzam pędzić to uDimension 840 prox.

Jakie polecacie zrobić przyłącze w skrzynce?

I jak połączyć cewki?

 

Myśle nad mostkiem w 2 omach. I proste przyłącze bez możliwości podpinania osobno cewek.

Czy to dobe rozwiązanie?

 

Może warto po zakupie przetestować dostępne możliwości, odsłuchać i dopiero ostatecznie zdecydować i zamontować dany terminal  :hyhy:  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie zrobić przyłącze w skrzynce?

Nie widzę realnej potrzeby konfigurowania impedancji wypadkowej przetwornika nigdzie indziej niż na nim samym, sugeruję więc rozwiązanie jak najprostsze, osobiście używam szybkozłączek modelarskich XT60.

 

I jak połączyć cewki?

Będziesz dysponował przetwornikiem - sprawdzisz sam.

Nic nie zastąpi Twojego własnego słuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem.

Jak obiecałem, że coś skrobnę po odsłuchu, Gladena Zero 12 Pro, tak też i czynię.  :wink2:

Pierwsze co mogę powiedzieć to polecić go z czystym sumieniem, osobom, które szukają jakościowego suba do instalacji sql a stanowczo odradzić wielbicielom, łupnięcia na tłusto.

Dają się wychwycić różnice odnośnie Braxa 10.1 mimo niby podobnych materiałów (sławny papier ścierny, którego foto specjalnie zrobiłem).

Zaznaczam ,że wrażenia się odnoszą do suba odpalonego i po paru h grania, więc trudno mi wyrokować na ile jeszcze się zmieni (i czy w ogóle) jego gra.

Zasiliłem go tymczasowo, Phoenix Goldem ZPA 0,5 w mostku, ale ten piec trzeba ostro kastrować nawet na subie, tak jest wydajny prądowo, gainy w zasadzie ledwo co "pyknięte" aby nie przesterować dziewiczego suba. Mimo wszystko nie kłamali amerykanie i czuć ,że te ich 1,2 Kw w mostku to nie czcza gadanina.

A teraz do sedna, subik dość szybki, różnorodny co mi się bardzo spodobało, bo o ile 10.1 raczej lubi się tłustawo odezwać to ten, dogrywa tylko to co dokładnie jest, często gęsto go w zasadzie nie słychać, a bardziej czuć na siedzeniu jego obecność, kiedy indziej pyknie kickiem a przy np HH, schodzi nisko i już bez skrępowania potrząsa budą.

Zejście ma w moim odczuciu wystarczające. Barwowo, czuć papier i gra dość ciepłym, nie wysuszonym basem.

Jedyna  malutka wada w moim odczuciu to podobnie do Braxa 10.1, zabawa kończy się troszkę zbyt szybko , dlatego o ile w zastosowaniach sql poradzi sobie lepiej niż dobrze to pod fun, do typowej łupaniny szkoda tego głośnika i tutaj takim osobom go odradzam (choć to może bardziej moja ułomność na tym zakresie i chęć zwykłego brutalnego "przyjeb...a" po garach w ulubionym kawałku, by po chwili wrócić do "ludzkiego" poziomu równowagi tonalnej, gdzie już braków takowych nie posiada).

W przypadku Adamu. Maxama, czy Raadka, zapewniam Was chłopaki ,że spełnił by Wasze wymagania w 110%.

Co ciekawe nie poległ na rożnych kawałkach mu zaserwowanych, zacząłem od solówki perkusyjnej i stopy(kick), poprzez kontrabas(zejście), poprzez kawałki rockowe, popowe.

Bardzo fajnie zagrał płytę Krzysztofa Krawczyka nagraną z Bregovicem, te wszystkie puzony, bębny, oddał ich wielkość i przyjemnie dodając kawałkom, przaśnego przytupu na dole.

Reasumując, jak na moje skromne ucho, swoją nagrodę dostał nie bez powodu i można go śmiało umieścić na liście tych co "lepsiejszych" przetworników obok Dego czy Braxa.To tyle. :)

 

post-4530-0-97833800-1421588533_thumb.jpg

post-4530-0-84426400-1421588535_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, w jakim litrazu go testowales?

 

 

W szczelnie wypełnionym wełną klosecie, taki basserowy pażdzioch, docelową skrzynkę zrobię albo u Sinoffa (trochę większą) albo sam wykonam, korzystając (za przyzwoleniem z patentu na "sandwicha") , co do litrażu coś ok 28-30 litrów, ale to prędzej odpowie Raflip bo to jego starsza paczka, którą użyczyłem na potrzeby odsłuchu. Myślę ,że te ok 35 litrów to będzie taki złoty środek, bo i teraz jakoś niedostatków na zejściu nie odczułem, ale trudno powiedzieć ,czy nie odezwałby się lepiej pod tym względem w porządnej solidnej skrzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli mniej wiecej tyle ile zaleca producent. Bardzo ciekawa alternatywa dla Dego i Braxa.

 

I tak bym to określił, naprawdę trudno wskazać, co jest "lepsze", najwłaściwszy jest odsłuch i własny wybór, ale z pewnością to ta sama liga grania i zadecydują osobiste preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola hola , teraz powiedz mi jak porównujesz 10" braxowe z 12 " gladena ? SPL podobny ? Szybkość na czym testowałeś ? Zejście ? Twoje Audi jest bardzo specyficzne jeśli chodzi o subbas , porównaj np. do tego co słyszałeś teraz na subbasie w Foce i jak otworzyłem bagaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...