Skocz do zawartości

Brax Matrix vs Dego SB-10A lub SB-12A.


M_A_X_A_M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Myślę że dobrze zabudowany , zasilony i zestrojony Aliante jest w stanie dobrze zgrać się z każdym zestawem przednim ....

Przynajmniej jeżeli lubimy słuchać muzyki a nie czarnego łomotu czy erupcji nuklearnych.....

Sam miałem dwa i myślę ze czasem bym do niego wrócił, posłuchał - żałuje że sprzedałem bo nie raz powodował banan na facjacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy w przypadku SB-12A należy oczekiwać równie znacznej zmiany brzmieniowej po wygrzaniu, jak ma to miejsce z 2000MW?

Sam z czasem się dowiem, rzecz jasna, tyle że czas to może być dość długi.

Po pierwszej godzinie gry, SB przypomina mi MW po solidnym wygrzaniu - punktowo, kopliwie, niezbyt tłusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master zaraz po instalacji grał tłusto - do tego stopnia, że zastanawiałem się gdzie te jego braki w dole, o których się mówi.

Po wygrzaniu jednak zmienił się diametralnie, według mnie bardzo in plus.

 

Jeśli z SB tendencja miałaby być podobna, oznaczałoby to finalnie jednego z najbardziej sucho grających subów, z jakimi miałem do czynienia.

 

Z kolei 10.1 według mnie nie zmienił w sposób istotny swojego przekazu po wygrzaniu.

U mnie grał dość mięsiście z pewnym podkolorowaniem zakresu między 40Hz a 50Hz, co może mu być poczytywane za "potężne" brzmienie jak na 10", a dla mnie było nieco sztuczne i zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiele zmienia w tym przypadku. pojawia się troche więcej pierdnięcia. choć cały czas gra jak rasowa 10". zauważyłem ze do poprawy zejścia i wykopu potrzeba 

a) skrzynki większej niż 24 litry

b) od cholery mocy z pieca.

 

wtedy wsadza w fotel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dostawał po 400W na cewkę grał w porządku

pozniej zmieniłem piece i dostawał 280W na cewkę, grał przyzwoicie ale szału nie było, wszystko było na miejscu ale nie było zachwytu, zachwyt pojawił sie po zmostkowaniu kanałów celem zapodania 560W na cewkę.

 

i teraz w trakcie zmiany auta ta koncepcja zasilenia jest dla mnie najbardziej atrakcyjna, na rzecz której rezygnuję z 3 dróg. będą dwie i sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na razie tajemnica za którą zostanę wyklęty.... z teamu brax (ale to nie moja wina ze nie ma juz HT1)

 

to, co  chę spróbowac, to bedzie najbardziej audiofilski tweeter w połączeniu z najbardziej audiofilskim wooferem. (oczywiście nie wg jakiś obiektywnych kryteriów ale moich własnych bez focha i oba produkowane jeszcze ;))

 

oczywiście całość instalacji nie ma większego sensu w aucie, którym sie jezdzi, bo te wszystkie niuanse słychać tylko na postoju, pod warunkiem ze poprawnie zainstalowane są :) a na autostradzie to w sumie wszystko jedno byle trzęsło budą i pozycja na scenie była.

 

najsampierw wzmianki pojawią sie tu https://www.facebook.com/BraxTeam?ref=hl

planowany termin montażu to styczeń 2015

 

koniec off topa,

w temacie to oczywiście sub dego 12 alu bedzie zamontowany bo to mój faworyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na razie tajemnica za którą zostanę wyklęty.... z teamu brax (ale to nie moja wina ze nie ma juz HT1)

to co  chę spróbowac to bedzie najbardziej audiofilski tweeter w połączeniu z najbardziej audiofilskim wooferem. (oczywiście nie wg jakiś obiektywnych kryteriów ale moich własnych bez focha i oba produkowane jeszcze ;))

 

 

Można obstawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie trzeba obstawiać, bowiem czasem zdarzy się, że wnioski adeptów czarnej magii takich jak ja mogą być obarczone błędem

 

zdradzę tylko na razie tyle, że zachwycił mnie morel supremo. i to będzie zdrada warta grzechu wykluczenia z teamu, gdyż to dobry tweeter jest. Na dodatek jego użytkowanie uczy czegoś więcej niż obsługi procesora bo przypomina ze bez procesora moze byc lepiej gdy tylko uświadomimy sobie, że przed procesorami były zwrotnice i też było fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nic nie trzeba obstawiać, bowiem czasem zdarzy się, że wnioski adeptów czarnej magii takich jak ja mogą być obarczone błędem



zdradzę tylko na razie tyle, że zachwycił mnie morel supremo. i to będzie zdrada warta grzechu wykluczenia z teamu, gdyż to dobry tweeter jest. Na dodatek jego użytkowanie uczy czegoś więcej niż obsługi procesora bo przypomina ze bez procesora moze byc lepiej gdy tylko uświadomimy sobie, że przed procesorami były zwrotnice i też było fajnie.

Wykluczeniem się raczej nie kłopotaj . Jeden z "ojców założycieli" jest od pewnego czasu dystrybutorem Morela w sprzęcie HA .

Czasami tylko szkoda straconych lat i udowadniania światu wyższości jednego nad drugim .


System dwudrożny i podział pasywny wracają do łask.

 

Jeszcze ze dwa miesiące i odkryją koło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam w udawadnianie wyższości sie nie bawię. montuje co mi się akurat podoba bo ma grać kilka lat.

co do pasywki to z tym tweeterem inaczej się nie da, bo aktywnie gra tragicznie. Takie rozwiązanie sprzyja też przetestowaniu funkcji przesuwania fazy w procesorze helix DSP Pro czego jestem bardzo ciekawy a czego bym nie testował gdyby było full aktywnie.

 

wracając do koła to odkryłem, że szczęśliwie w tym aucie je mam i to w liczbie 5 sztuk i to pełnowymiarowych pls koło kierownicy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...