Skocz do zawartości

Brax Matrix vs Dego SB-10A lub SB-12A.


M_A_X_A_M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A moze to się da napisać inaczej ?

 

bardziej po naszemu, pewnie tak.

 

proszę. Na moje ucho morel w systemie aktywnym nie gra dobrze, to nie matrix 1.1, który sobie w takim systemie bardzo dobrze radzi, dlatego morela będę ubierał w zwrotnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej po naszemu, pewnie tak.

 

proszę. Na moje ucho morel w systemie aktywnym nie gra dobrze, to nie matrix 1.1, który sobie w takim systemie bardzo dobrze radzi, dlatego morela będę ubierał w zwrotnicę.

hmmmm ja też wolę pasywnie myślę, że Nakamichi też..... ale były systemy gdzie aktywnie on poprostu zapier....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ja też wolę pasywnie myślę, że Nakamichi też..... ale były systemy gdzie aktywnie on poprostu zapier....

 

 A czasami nawet "uczeni w piśmie " kilka dni szukali w systemie zwrotki :wink:

Ale fakt , chyba bardziej wolę go pasywnie .

 

 

bardziej po naszemu, pewnie tak.

 

 

 

proszę. Na moje ucho morel w systemie aktywnym nie gra dobrze, to nie matrix 1.1, który sobie w takim systemie bardzo dobrze radzi, dlatego morela będę ubierał w zwrotnicę.

Nie po naszemu , tylko moze tak ;

Ten tweeter w sposób bezlitosny obnaża błędy samej obróbki sygnału czy tez złych / niewłaściwych nastaw .

Teraz tylko pytanie dobrze to , czy źle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ten tweeter w sposób bezlitosny obnaża błędy samej obróbki sygnału czy tez złych / niewłaściwych nastaw .
Teraz tylko pytanie dobrze to , czy źle ?

dla mnie źle bo zestawiając możliwości tego przetwornika z moimi umiejętnościami dochodzę do wniosku, że montaż tego będzie w takim razie podobny do wyprawy z motyką na księżyc. szczęśliwie sama walka też ma znaczenie.

 

ps. zaraz przyda się zapewne nowy temat, "przygody z morelem supremo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie źle bo zestawiając możliwości tego przetwornika z moimi umiejętnościami dochodzę do wniosku, że montaż tego będzie w takim razie podobny do wyprawy z motyką na księżyc. szczęśliwie sama walka też ma znaczenie.

 

ps. zaraz przyda się zapewne nowy temat, "przygody z morelem supremo"

 

To jak piszesz zabawa na Styczeń , a teraz dajmy wybrzmieć basom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat powstał dzięki MAXAM-owi :) Brax vs Dego, prawda Cober? :P

O ile jakość samych przetworników jest bezdyskusyjna, i są na mojej liście subów od dawna, zawsze się zastanawiałem w sprawie Degolca... papier czy amelanium jak to ktoś napisał. A więcej na rynku wtórym jest zdaje się tych z amelanium... pomijając fakt 10 czy 12 =D

 

 

 


i teraz w trakcie zmiany auta ta koncepcja zasilenia jest dla mnie najbardziej atrakcyjna, na rzecz której rezygnuję z 3 dróg. będą dwie i sub.

 

A podobno z 3 się już nie wysiada :)

 

 

 


to na razie tajemnica za którą zostanę wyklęty.... z teamu brax (ale to nie moja wina ze nie ma juz HT1)

 

Aż tak bezkompromisowo dobry przetwornik, ten żółtek? :)

 

 

 


w połączeniu z najbardziej audiofilskim wooferem.

 

Czyli też Supremo? Czy na wooferku Brax/Dego? Ciekawi mnie to :)

 

 

 


zachwyt pojawił sie po zmostkowaniu kanałów celem zapodania 560W na cewkę.

 

Ten sub potrzebuje naprawdę aż tyle prundu aby zagrał na banana? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sub potrzebuje naprawdę aż tyle prundu aby zagrał na banana?

 

nie wiem ile potrzebuje bo nie jestem magikiem od watów. to czym mogłem sie podzielić to swoimi wrażeniami z odsłuchu w różnych systemach (w tym swoim) w różnych konfiguracjach i akurat ta dwa mostki z pieca 4ch dobrych braxowych watów grała najlepiej. nie wiem o co chodzi bo z mostka na x2000 i spięciu cewek na 2 ohmy juz tak nie grał zwarcie a moc podobna.

 

 

 

Aż tak bezkompromisowo dobry przetwornik, ten żółtek?

 

nie wiem, wiem tylko, że to solista, nie do grania ze średniakiem, a szukam dobrego tweetera do 2 dróg. zółtka nazwałbym efekciarskim a supremiaka audiofilskim.

 

 

 

A podobno z 3 się już nie wysiada

 

Podobno na Placu Czerwonym rozdają samochody?  tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach dworca warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno z 3 się już nie wysiada :)

 

Coraz więcej tych prawd objawionych.

 

Ten sub potrzebuje naprawdę aż tyle prundu aby zagrał na banana? :)

 

Po kilku pierwszych godzinach grania w 8Ohm'owej konfiguracji cewek dokarmianej przez około 300W da się powiedzieć, że jak na 12 cali, najniższych rejestrów nie jest aż tak wiele jak na przykład w przypadku Aliante 12 LTD napędzanego przez 160W.

Być może to specyfika samego przetwornika i jego krótkiego jeszcze stażu, być może konfiguracji cewek i zasilania.

 

Da się natomiast powiedzieć, że jest szybko - szybciej niż w przypadku 10.1. Do tego bardziej spójnie z frontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz próbował innej konfiguracji cewek ? czy konfiguracja która teraz występuje zadowala Cię w 100% ?

Naturalnie wypróbuję.

Póki co chcę jednak, by przetwornik pograł przynajmniej kilkanaście godzin spięty szeregowo.

Potem sprawdzę, czy w praktyce trzykrotnie większa moc przy konfiguracji równoległej, wprowadzi realne zmiany brzmieniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę. Na moje ucho morel w systemie aktywnym nie gra dobrze

 

potwierdzam w moim systemie miałem przez chwile swoje piccolaki cięte aktywnie z 958 i niestety to nie było to. Witam w klubie 2 way :wink: wszędzie te 3 drogi to już nudne się robi:D

 

 

 

Ten tweeter w sposób bezlitosny obnaża błędy samej obróbki sygnału czy tez złych / niewłaściwych nastaw .

oj bardzo bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do porównania przewrotnie wrzucę, coś nowego na Naszym podwórku, choć wcale nie nowego za miedzą i w Skandynawii, gdzie zebrało dość ciepłe opinie.

Czekałem aż może ktoś inny potestuje, bo zabawka raczej nie budżetowa, ale się... nie doczekałem, więc gdy teraz się trafiła okazja zakupu troszkę bardziej przyjaznego dla kieszeni, fabrycznie nowego głośnika, to niestety chęć sprawdzenia i posiadania wzięła górę nad rozumem.

O czym mowa? O Gladenie Zero 12 Pro... 

Typowo SQLowa konstrukcja z dość lekkim układem drgającym jak na 12kę. Podobno najlepszy sub sql z dotychczas testowanych wedle Car&Hifi... zobaczy się w swoim czasie ile w tym podpłaconej promocji a ile prawdy...  :wink:  Tak więc przedstawiam reference, spitzenklasse, podsypane Hi-endem...  :rotfl:   :)

Killer na Braxa 10.1 i to z jego ojczyzny, czy tylko słodka popierdółka...  :ups: 

post-4530-0-30360300-1418633118_thumb.jpg

 

post-4530-0-68418100-1418633119_thumb.jpg

 

 

http://vimeo.com/72132000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja przewrotnie:

Kosz - Dego.

Układ magnetyczny - Dego.

Ciekawe co autorskiego?

 

Yyyhhmmm... Czy potrzeba lepszych referencji jak korzenie z Degolca? Przeciez od lat papirus wraz z amelinum są uznanymi tuzami jeśli chodzi o jakościową łupaninę.  :wink2:

Cudów nie oczekuję, z czytanych recencji i testów klaruje się takowy obraz:

- nie jest mistrzem w żadnej z kategorii jeśli rozpatrywać je osobno, ani nie ma zejścia do piekieł jak konstrukcje dbl, choć je posiada i nie ma niedostatków na tym polu

-nie gra najgłośniej

- nie posiada technologii rodem z kosmosu

 

Jego plusy leżą zaś gdzie indziej:

-Bardzo uniwersalny, i zejdzie kiedy potrzeba i pokaże małe smaczki i niuanse na basie

-dynamiczny i kiedy potrzeba , potrafi przyłupić

-naturalny brzmieniem i nie podbarwiający bez potrzeby

-mambrana to klasyczny sandwich papier z jakąś tam ich pianką usztywniającą

-przyjazna klasyczna impedancja 4 ohm

-zapotrzebowanie mocowe od 200-600 RMS

-banalna aplikacja 40 litrów closet wypełnione wełną(producent zaleca ok 30, ale w kilku testach przewinęło się zalecenie by wkładać go jednak w 40 cl, bo 30 go kastruje jeśli chodzi o zejście, bez wyrażnej poprawy/różnic jeśli chodzi o odpowiedź)

 

Wszystko to opieram oczywiście Marku, na wujku google, dlatego już na początku napisałem to z przymrużeniem oka i dalsze wnioski wyciągnę kiedy sam posłucham w dobrze zrobionej paczce i odpowiednim piecuchu...

Oczywiście w swoim czasie podzielę się spostrzeżeniami, czy też gdy będę na jakimś spocie u Nas , będzie możliwość wsadzić paczkę do siebie i odsłuchać w swoim aucie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja niczego mu nie zarzucam Marcinie :)

Przeciwnie - sam jestem ciekaw porównania z Dego.

Gladen wygląda jakby miał membranę będącą krzyżówką papieru z Dego i "papieru ściernego" z Brax'a.

Opis brzmieniowy, który przytoczyłeś pokrywa się z grubsza z moimi obserwacjami tyczącymi się SB-12A.

 

P.S. Producent zaleca dla Gladen'a 30L CL.

P.S. Z takiego samego kosza korzystają też suby AS HX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gladen wygląda jakby miał membranę będącą krzyżówką papieru z Dego i "papieru ściernego" z Brax'a.

 

Także mi się struktura zewnętrznej części membrany skojarzyła natychmiast z 10.1, no nic posłuchamy zobaczymy... Może akurat coś nowego i w miarę normalnych $ wejdzie na tapetę jeśli chodzi o kulturalne konstrukcje. Nie można się przecież wyjść z założenia ,że świat się kończy na aliante czy 10.1.


 

 


P.S. Producent zaleca dla Gladen'a 30L CL.

 

Wyżej się odniosłem już do tego. W tym przypadku manual swoje a życie i odsłuch swoje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wygląda zachęcająco.

Może go być łatwiej napędzić z racji bardziej przyjaznej impedancji, kosztowo wypada na poziomie Dego z tego co widzę.

Szkoda tylko, że skrzynka miałaby być tak duża.

 

Daj znać jak to gra - z ciekawości poczytam, sam raczej jednak starał się będę zachować "homogeniczność przetwornikową" w miarę możności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztowo wypada na poziomie Dego z tego co widzę.

 

Może nawet korzystniej z prostej przyczyny o ile detal jest na podobnym poziomie, to idzie śmiało go kupić używanego kilka miesięcy z rachunkiem itp, a czasami tak jak mi się trafił fabrycznego z drugiej ręki w mniejszych kwotach. Dego to bardzo rzadka pozycja na rynku wtórnym.

Odnoszę wrażenie ,że u Nas jest bardziej popularne niż we własnej ojczyżnie, co innego Gladen/Mosconi... kochają się w tym.. hmm...

Np piece z serii Zero... ceny są na poziomie stega MSK a mimo wszystko płacą po przeszło tysiąc eur za nowe, a gdy pojawia się z drugiej ręki to chwila moment i nie ma mimo cen sporo powyżej 500 Eur, podobnie jest w Skandynawii, gdzie Mosconi są chwalone i pożądane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...