Skocz do zawartości

Corsa B 3d, gdzie zamontować tylne głośniki ?


rambo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do reaktywowania nagłośnienia w corsie b 3d, mam już radio Pioneer avic x1r, wzmacniacz Ground Zero 4200x jakies 4x80w, komplet głośników na przód Ground Zero GZIC 650X IRIDIUM 16,5 CM + dystanse MDF, do tego dojdzie wyciszanie auta taśmą dekarską. Teraz zastanawiam się nad tyłem, a mianowicie gdzie zamontować tylne głośniki i jakie żeby mieć lub uzyskać soczysty i barwny dźwięk ze sceną muzyczną ( efekt bycia w muzyce ze wzorową stereofonią ) . Nie chodzi mi o dudnienie na 1,5km i trzęsienie blachami, chcę uzyskać w miare klarowny, soczysty dźwięk. Ciągle zastanawiam się na tylnymi głośnikami czy założyć podobne czyli coś w stylu Powerbass sc60, jbl cs 760c czy może Focale ACCESS 165A1, czy może jakieś jeszcze większe 20cm. Myśle nad kilkoma rozwiązaniami lecz jako amator nie wiem czy będzie to ok, mianowicie, przód napedzic wzmakiem, a tylne głośniki kupic odpowiednie pod samo radio czyli jakies 40w rms i do tego jakiś nie duzy subwoofer do bagażnika ze zmostkowaniem wzmacniacza, lub darować sobie taki system i napedzac przód i tył wzmakiem.

Nastepna sprawa to umiejscowienie tylnych głośników, czytałem tu i tam i wszędzie odradza się montowanie głośników w tylnej półce, a gdyby zbic pake z nachyleniem głośników na przód ? Inne wyjście to montaż głośników w tylnych boczkach, ale znowu w którym miejscu ? koło nóg nizej czy może wyżej jak sa podparcia na ręce ?

http://images67.fotosik.pl/296/c565f33c2b8c0067m.jpg

 

Czytałem o scenie muzycznej i aby ja uzyskać trzeba odpowiednio umiejscowić wszystkie głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

poczytaj w temacie instalacyjnym i wszelakie forumowe przewodniki po  instalacjach. Bladzisz z tym tylem jak niewidomy . Tyl sobie daruj zrob przodek jak nalezy zgodnie ze sztuka i wsadz subka w budke i bedziesz pan zadowolony. Nie kombinuj bo najprostrze metody sa najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


do tego dojdzie wyciszanie auta taśmą dekarską

 

Ja bym drzwi zrobil jednak matami do tego przeznaczonymi o ktorych doczytasz na forum i wybierzesz wlasciwe 

 

Tasma dekarska jest grubosci 1mm /1.5mm jak robilem bagaznik to kladlo sie ja pieknie ale i tak polozylem 3 warstwy w niektorych miejscach 

czy to taka oszczednosc to juz sobie sam przelicz i odpowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


efekt bycia w muzyce ze wzorową stereofonią

 

 

 

 


brak dźwięku przestrzennego dookólnego, przy oglądaniu filmów dvd surround.

 

To ma być kino czy do słuchania muzy ? Jeśli kino to i tak brakuje bardzo ważnego głośnika centralnego , że o subwooferze nie wspomnę  ale jesli ma to być jednak do słuchania  muzy , to wiesz te głośniki z tyłu raczej rozwalą Ci scenę stereo niż pomogą w jej budowaniu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 


z samym przodem nie ma szans uzyskac takiego dźwięku

 

Nie chce Cię uświadamiać na siłę  bo fajnie by było gdybyś sam to przeżył i wtedy zweryfikował poglądy.

Ale   z tego co piszesz  to niestety  nawet nie otarłeś się o prawdziwe   stereo  i nie chodzi tu o soczystość przekazu którego pragniesz.

Może na jakimś spotkaniu,wystawie  lub nawet na zbliżającym się audio show uda Ci się posłuchać jaką holografie i zatopienie w dzwięku  można uzyskać  tylko z dwu głośników czyli stereo.

Wtedy będziesz się gorączkowo oglądał za siebie szukając gdzie to oni schowali te tylne głośniki . :-)

 

Ale żeby nie było - szkoda kasy i energii na te tylne grajki w oplu . Lepiej doinwestuj przód . Tył w razie czego zawsze możesz  sobie zrobić kiedyś.

Ale jeżeli nie lubisz popyliny i wolisz soczystość to się przyłożysz do przednich furtek i sam będziesz się śmiał jak to kiedyś myślałeś o głośnikach w  tylnej  półce.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami... tym bardziej zobaczmy jakich gabarytów jest auto ;) sam mam Fieste 3d i zadne glosniki z tylu nie sa potrzebne :]... lepiej odlozyc $$$ byc cierpliwym i zakupic ciekawe 2 way + uzupelnienie niskiego pasma jakims fajnym subem i naprawde gwarantuje Ci ze bedziesz w 100% zadowolony... poszukaj tez ciekawej jednostki sterujacej calym zestawem (radio) ... troszke poszperaj po forum, a na pewno znajdziesz sporo ciekawych instalacji oraz fajnych rozwiązań :) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie zadane w temacie jest tylko jedna odpowiedź na poziomie 3 latka - z tyłu ?? 


 

 


a gdyby zbic pake z nachyleniem głośników na przód ?

 

Myślisz o takiej półce : 

 

http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?products_id=3642&osCsid=42e4185261caae7c5192de840470b839

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy ze cos na taki wzór, sam już nie wiem, gubie się już w swoim zamierzonym patencie ale sluchajac radia i regulując przód/tył da się zauwazyc ze tylne głośniki jednak dopełniają akustykę, a sam przód to nie za ciekawie gra, czuc jakby sciane zaraz z tyłu za plecami (brak dźwięku), zostaje albo kombinować z tylna półką, albo z tylnymi boczkami, gdzies mi się omckło ze ktoś tam zakładał w te boczki, ale jak to grało to nie wiem. A jakby zalozyc w zbita taką pake pod kątem 2 głośniki Alpine SWE-1043E czy lepiej jakieś dobry zestaw 16,5mm hm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz z tą kwadrofonią spróbuj znaleźć wyraźnie wokalistę przed Tobą, najlepiej trochę odsuniętego do lewej.

Nie znajdziesz, bo od samego początku psujesz efekt stereo.

 

Abstrachując od Twojego błądzenia we mgle w instalacji, jakie masz masz płyty z muzyką, które mają nagrane więcej, niż 2 ścieżki dla prawej i lewej.

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz z tą kwadrofonią spróbuj znaleźć wyraźnie wokalistę przed Tobą, najlepiej trochę odsuniętego do lewej.

Nie znajdziesz, bo od samego początku psujesz efekt stereo.

 

Abstrachując od Twojego błądzenia we mgle w instalacji, jakie masz masz płyty z muzyką, które mają nagrane więcej, niż 2 ścieżki dla prawej i lewej.

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz z tą kwadrofonią spróbuj znaleźć wyraźnie wokalistę przed Tobą, najlepiej trochę odsuniętego do lewej.

Nie znajdziesz, bo od samego początku psujesz efekt stereo.

 

Abstrachując od Twojego błądzenia we mgle w instalacji, jakie masz masz płyty z muzyką, które mają nagrane więcej, niż 2 ścieżki dla prawej i lewej.

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno    i szkoda klepania w klawisze.

Widzę że decyzja już dawno podjęta a tu tylko utwierdzenia szukasz.

 

W takim razie wez pod uwagę i to że trzeba by w podsufitkę głośniczki  zamontować nad głową bo przecież ściana dzwięku straci bez nich kontinuum.

Nie wspomnę o czymś grającym  pod siedzenia.

A jeżeli scena jeszcze Ci  "nie gra "    z przedniej szyby to jest taki klej i można jakieś małe  grające doczepić  ...... itd

Ważne jest Twoje zadowolenie przecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz z tą kwadrofonią spróbuj znaleźć wyraźnie wokalistę przed Tobą, najlepiej trochę odsuniętego do prawej.

Nie znajdziesz, bo od samego początku psujesz efekt stereo.

 

Abstrachując od Twojego błądzenia we mgle w instalacji, jakie masz masz płyty z muzyką, które mają nagrane więcej, niż 2 ścieżki dla prawej i lewej.

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jaką kolumnę z domu wrzucisz na tylne siedzenie ?? Czy jednak potrzebujesz tylnej kanapy ?? 

Pamiętam że kiedyś u Babci na wsi jakieś 10 lat temu ludzie tak słuchali , to było coś a la dzisiejszy soundbar , tacy pionierzy to byli ... chyba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...