Skocz do zawartości

Corsa B 3d, gdzie zamontować tylne głośniki ?


rambo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


moze by sie znalazl zapaleniec z okolicy. który by Ci udowodnił w jak glebokiej i czarnej d.. jestes...

 

A to jest akurat bardzo dobry pomysł. Kolega bez zbędnego gadania i wątpliwości by się przekonał czy naprawdę potrzebuje tyłu, czy jednak dobrze zrobiony przód go przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 3 grosze do tego tematu. Być może chociaż delikatnie wpłynę na Twoja opinię.
Jestem z tych który akurat mieli w swoim aucie głośniki zamontowane z tyłu. Jak zacząłem w miarę poważnie podchodzić do tematu szybko je wymontowałem i ani trochę tego nie żałuje...

Ty mówisz, że szukasz stereofonii? Montując głośniki z tyłu, zaraz dodajesz, że chcesz 20cm, później, że pod samo radio ble ble... błądzisz jak dziecko we mgle...
Ciężko jest ludzi czasami uświadomić. Powiedz mi jeszcze czego Ci brakowało w tych układach stereo które słuchałeś?
 

Mówisz, że u Twojego kolegi świetnie brzmiał jakiś tam film na milionie głośników i subie... No to teraz 2 sprawy. Pierwsza jest taka, że dźwięk w filmie zapewne był w formacie 5.1 a druga jest taka, że jak zwykle jestem się w stanie założyć, że system kolegi wcale nie był postawiony jako 5.1 tylko po prostu tak bez ładu i składu jak Ty chcesz zrobić.

 

Mówisz o dopełnianiu sceny i jakiegoś braku w nim? Gadasz dyrdymały, przyznaj, chodzi o to, żeby Ci grało jak najgłośniej... Chyba, że jeżeli w utworze wokal jest umiejscowiony pierwotnie na środku a gitary gdzieś z boku a Ty chcesz głośnikami zawiesić wokalistę na lampie a gitarzystów schować do piwnicy - to jest według Ciebie dopełnienie sceny?

 

Ja tak mówię i mówię... ale sam zmagałem się z tym problemem do czasu aż nie wsiadłem do auta z dobrą stereofonią ;) więc ja nie wiem w jakim ty siedziałeś. Sam u siebie osobiście jeszcze tego nie mam ogarniętego, ale będzie ;) i wiem do czego dążę.

Dodatkowo nawet nie masz pojęcia ile więcej roboty przysparzają tylne głośniki. Ty będziesz jeszcze więcej musiał się napocić, bo od tak głośników się nie wsadza.
Osobna końcówka do ich zasilenia, osobne okablowanie, osobny montaż, osobne głośniki, osobne wygłuszenia i być może wiele pierdołek o których zapomniałem.

Zrób sobie chłopie dobrze przód i wsadź suba do bagażnika i powiedz mi, że w takim autku nie będzie to wystarczająco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek, nie lubie jak cos mi szczeka ( gra ) z przodu, a z tylu cisza mur ( nie siedze przyciśnięty przy kierownicy), scene chciałbym mieć mniej więcej po srodku auta ( ciut bardziej na przód ) , a nie pod przednia szybą, a z tyłu cisza. Zrobie tak, kupie drugi zestaw głośników odsaperowanych i będę je próbował umiejscowiac w różnych miejscach, tweteery pójda na tylne słupki pod podsufitke, a z wofeerami będę skakal po tylnym aucie i ustawial je pod różnymi kątami nachylenia i w różnych miejscach od tylnej półki z nachyleniem na przód po tylne boczki obok tylnej kanapy, również z odpowiednim kątem ich nachylenia. Sam się przekonam czy lepiej mieć sam przód czy przód i tył :) Bo nie chcxe mi się wierzyc i raczej nikt mnie nie przekona ze sam przód lepiej zagra niżeli przód i tył auta :)

Jak to się mawia, są gusta i guściki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek, nie lubie jak cos mi szczeka ( gra ) z przodu, a z tylu cisza mur ( nie siedze przyciśnięty przy kierownicy), scene chciałbym mieć mniej więcej po srodku auta ( ciut bardziej na przód ) , a nie pod przednia szybą, a z tyłu cisza. Zrobie tak, kupie drugi zestaw głośników odsaperowanych i będę je próbował umiejscowiac w różnych miejscach, tweteery pójda na tylne słupki pod podsufitke, a z wofeerami będę skakal po tylnym aucie i ustawial je pod różnymi kątami nachylenia i w różnych miejscach od tylnej półki z nachyleniem na przód po tylne boczki obok tylnej kanapy, również z odpowiednim kątem ich nachylenia. Sam się przekonam czy lepiej mieć sam przód czy przód i tył :) Bo nie chcxe mi się wierzyc i raczej nikt mnie nie przekona ze sam przód lepiej zagra niżeli przód i tył auta :)

Jak to się mawia, są gusta i guściki.

Tył gra najlepiej, a wszystkie profesjonalne auta to komunistyczne brednie. Gdybym Cię znał postawił bym Ci duży browar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bo nie chcxe mi się wierzyc i raczej nikt mnie nie przekona ze sam przód lepiej zagra niżeli przód i tył auta
Jak to się mawia, są gusta i guściki.

Słuchałeś w ogóle chociaż raz w życiu dobrze zrobionego auta ? nie mówię o jakimś dziwacznym systemie jak to opisałeś u kolegi gdzie film brzmiał "świetnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisałem ze sam tył gra, czy zagra lepiej od przodu, tylko ze tył jest dopełnieniem przodu i nie czuc z tyłu sciany. Piszecie ciagle o samym przodzie żeby zrobić dobrze, to co mam z nim zrobić oprócz wyciszenia drzwi i zalozenia wspomnianych na początku głośników ? załozyc po 16 głośników z jednej strony ? :)

Jak słucham samego przodu to mam wrazenie jakbym stal oparty plecami o sciane i słuchał tak muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia wynika ze wystarczy niecala minuta odsluchu w profesjonalnie naglosnionym aucie zeby w to co do tej pory wierzyles przewrocilo sie do gory nogami. I to ci polecam.

Sa tu ludzie ktorzy zeby zjedli na car audio a ty im wciskasz ze ziemia jest plaska zamiast sie cieszyc ze ci ktos reke podaje zebys nie utopil noepptrzebnie kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo jak ty myślisz ze stawianie systemu polega tylko na wrzucenie głośników na przód i wygluszeniu drzwi, to jesteś w błędzie. Najlepiej by było gdybyś posłuchał profi auta. Ale to już zależy od ciebie czy zechcesz, bo przyzwolenia na twoje kombinowanie tu akurat nie dostaniesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...