Skocz do zawartości

jednostka do PXA ..?


Mirek010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po odsłuchu zestawu użytkownika  bajer81 (gra pięknie) postanowiłem tworzyć całą instalację pod ten procesor. Moje pytanie polega na tym które radia obsługuje ten procesor? odrazu mówie ze nie uderzam z pytaniem bez sprawdzenia wyszukiwarki bo sprawdziłem i za bardzo znaleźć nie mogę , czy radio musi być konkretnie Alpine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo czytałeś więc... 700 ka jeśli jest w pełnym komplecie to jest z rux'em, jeśli się go posiada za żródło wystarczy każde , które posiada wyjście optyczne.

Głośnością wtedy i ustawieniami procesora sterujesz z ruxa.

Jesli posiadasz 701, to raczej ruxa nie będzie i wtedy potrzebujesz do sterowania procesorem, jakąś stację multimedialną, bo obsługa z poziomu jednostek 1 din jest kłopotliwa.

To chyba na tyle, bo o 700/701 jest pełno tematów, wpisz sobie tylko frazę " Alpine 700 strefa car audio" w google. (wyszukiwarka działa znacznie lepiej niż ta na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka panowie pomyłka chodzi i procesor h701 moj bład :kwasny: a czy nie jest możliwe podłaczenie przez rca tego procka? http://vault.alpine-usa.com/products/documents/OM%20PXA-H701.pdf na stronie 38 jest opis wejsc czy to jednak do czegoś innego jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczenie tego procka po RCA mija sie z celem, bedziesz mogl jedynie korzystac ze zwrotki, czasowek , parametryka i innych bajerow, a Tobie zalezy na brzmieniu przetwornikow procka, ktore po podpieciu po RCA po prostu beda niewykorzystane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, musi być

 

chyba że zaopatrzysz się w którąś 2dinową alpine ale tam to też jest kłopotliwie rozwiązane.

 

a rux jest bardzo intuicyjny

 

 

 

alpine wyrażnie podkreśla w instrukcji 700/701 aby bez ponadpodstawowej wiedzy nt akustyki nie brać się za strojenie

 

wydrukować i czytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedz narazie to muszę zrobić coś by zmienić fabrykę bo ta ten moment mam wygłuszone przednie drzwi i wstawiony zestaw 3-way MB quart qm200.3 ale już widać jakiś zalążek CA a droga jeszcze wyboista przedemną haha pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wrzuc Mirek foty z tego co masz w wasze instalacje i moze ktos zyczliwy ci doradzi jak to logicznie pchnac do przodu.

Caly 3 way jest w tej chwili w drzwiach bo w tej limitowanej wersji skody tak sa ori miejsca na glosniki. Pierwsza sprawa czy jest cien nadziei ze moga tam zostac jak nie to cala jego praca z drzwiami juz poszla na marne, troche z motyka na slonce z tym prockiem bez doswiadczenia ale jak juz ma 3 way to jakies inne opcje sa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetworniki w procku będą wykorzystane w takim samym stopniu jak po sygnale cyfrowym,

różnica będzie taka że najpierw cyfrowa konwersja odbędzie sie w przetworniku radia (słaba jakość) a nastepnie przeleci kablem analogowym do procesora (gorsza opcja niż kabel cyfrowy), gdzie zostanie powtórnie przetworzona na cyfrę i jeszcze raz przekonwertowana na analog.

Nastąpi tak zwana podwójna konwersja - tym samym jakość dźwięku nie będzie jakaś wybitna.

 

Dlatego to rozwiązanie nie ma sensu w przypadku słabej jakości źródła - w tym przypadku radia samochodowego.

Nasuwa się samo - wyprowadzić sygnał cyfrowy z fabrycznej jednostki i cieszyć się przyjemnym graniem - bez zbędnych udziwnień.

 

Jest na forum pare osob które potrafią to zrobić (Kolejność przypadkowa - nakamichi,xris itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Poszukuję jednostki, którą warto podpiąć do procesora H800 z RUX. Wyprowadzenie optyka z jednostki fabrycznej od Audi A3 8P niestety nie udało się.

Rozważam kilka opcji:

- jednostka 1 din

- stacja multimedialna 1 din

- lub 2 din. Jednak obawiam się że stacja multimedialna mogłaby kusić osoby trzecie.

- zmieniarka dvd z optykiem i fabryczne CD z którego dałoby się sterowac zmieniarką.

Zależałoby mi na bardzo dobrej integracji z konsolą.

Może ktoś już w tym modelu Audi borykał sie z podobnym tematem i podzielił by się doświadczeniem? W grę wchodzą używane jak i nowe jednostki w cenie okolo 1500 zł.

 

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w miałem 2 din alpine ale troche trzeba się nadlubac jak masz 1 din ale sporo jest radyjek 1 din żeby do proca podpiąć do konsoli to ori pasuje każda alpina jest inna u masz moje stare radio 

http://www.fotosik.pl/u/mirek-smok/zdjecie/2/album/887735

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w miałem 2 din alpine ale troche trzeba się nadlubac jak masz 1 din ale sporo jest radyjek 1 din żeby do proca podpiąć do konsoli to ori pasuje każda alpina jest inna u masz moje stare radio

http://www.fotosik.pl/u/mirek-smok/zdjecie/2/album/887735

Fajnie to u Ciebie wygląda. Także mam 2 din. Próbowałeś wyciągać swiatlo z fabryki? Ciekawe czy oryginalna stacja multimedialna nie stawia oporów temu zabiegowi.

Posiadasz zdjęcia za dnia by zobaczyć jak sie stacja licuje z kokpitem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...