Skocz do zawartości

Klej do kocyka


czarodziej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów.

 

W wolnych chwilach (których jest bardzo mało) dłubię przy swoim aucie. Grzebię przy Fiacie Panda w wersji VAN. Zabrałem się od tyłu, bo tam najwięcej roboty. Mam już wytłumioną całą podłogę i robię zabudowę bagażnika. Dziś mordowałem się z oklejaniem fragmentu podłogi. Na znanym i lubianym serwisie aukcyjnym kupiłem kocyk do oklejenia całości. Miał być taki super, hiper, polski nie chiński. Niestety jakość nie powala. Dwie godziny zajęło mi oklejenie czegoś takiego:

 

post-7749-0-16920000-1409841225_thumb.jpg

 

post-7749-0-79272800-1409841245_thumb.jpg

 

Długo trwa smarowanie pędzlem, no i w dwóch miejscach materiał mi lekko przesiąkł, mimo iż smarowałem dość ostrożnie.

Czy macie jakieś sprawdzone kleje w sprayu? Znalazłem TapiceraSpray. Gdzieś wyczytałem, że polecany jest klej Tapicer, ale taki w puszce. Czy ta wersja do psikania zda egzamin, czy jednak mordować się z pędzlem? Zostało jeszcze parę ładnych m2 do wyklejenia.

 

Szukałem po forum informacji ale jakoś nie znalazłem, jeśli za słabo szukałem byłbym wdzięczny za link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Materiał biorę od chłopaków z AT a oni mają z bassera jeśli się nie mylę.
basser (ten 1,6m szerokosci), hurtownia podana przez mehowa (te 2m szerokosci) i jakis z allegro rozciagliwy (0,95m szerokosci)

 

klej TAPICER firmy anser  jest dobry, ale gesty i szybko lapie. dobry na male powierzchnie

na wieksze powierzchnie uzywam kleju tapicerskiego firmy bochem - bonikol T-701 i pokrewne. jest to klej do nanoszenia natryskiem ale w puszce. przy nanoszeniu pedzlem na wiksze obszary nie ma zadnego problemu

a jak przesiaknie to benzynka i czyscimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Zobaczę co z tego co pisaliście da się kupić i przetestuję.

U mnie te przesiąknięcia nie są jakieś super widoczne, jedynie podczas oklejania czułem pod palcami wilgoć w dwóch miejscach. Nawet nie miałem czasu sprawdzać jaki jest efekt po wyschnięciu. Kiedy skończyłem oklejanie wrzuciłem wszystko do garażu i dalej do roboty :cisza:

Ciekawi mnie ten Tapicer w sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje bonaterm i trzyma jak głupi. Teoretycznie też do nanoszenia natryskowego ale pędzlem ładnie się kładzie i schnie na tyle długo, że można łanie ułożyć materiał itp. Skoro koszulka bawełniana dosyć cienka nie przesiąkła smarując z rozwagą i po odczekaniu chwili to chyba jest ok. Tylko nie życzę nikomu odrywać go jak wyschnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obudów używam od 10lat ten sam klej- zwykły polimer. Butelka za 10zł starcza mi na 1-2 skrzynek. 

Wyciskam z butelki, rozprowadzam szpachelką (nie zużywam pędzli) i od razu przyklejam materiał.

Nie ma opcji żeby cokolwiek przesiąkło bo jest gęsty. Dobrze trzyma po 5-10min, jak wyschnie (ca 1godz) trzyma jak diabli.

Obicie skrzynki zajmuje mi 20-30min.

 

I mały plusik, jak na klej to ma przyjemny zapach.

 

o dokładnie tej firmy;

 

http://www.koleje.usa.martel.pl/images/articles/fot.%20mm003.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapicer jest takze w wersji na pedzel, jezeli jest za gesty rozrob go nitrem, jezeli przesiaknał i zostawił plamy materiał takze czyść nitrem. Kleje w sprayu sa nie ekonomiczne, warto stosować je pod cienki materiał, np przy słupkach, przy zabudowach czy skrzyniach to zbedny wydatek.


Aaaa w sprawie Tapicera warto uderzyc bezposrednio do Ansera :) Maja lepsze ceny niz na allegro i rozne litraze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obudów używam od 10lat ten sam klej- zwykły polimer. Butelka za 10zł starcza mi na 1-2 skrzynek.

 

To pewnie najszybsza metoda, ale sprawdza się chyba bardziej na prostych płaszczyznach. Ja mam sporo wgłębień i zakrzywień u siebie. Kleje butapreno podobne od razu chwytają i można ładnie materiał ułozyć nawet przy dużych krzywiznach.

 

Jeśli chodzi o kleje tapicera to znalazłem miejsce gdzie kupię od razu taki w puszce i w spray`u i gość ma też materiały podsufitkowe. Będę potrzebował na oklejenie słupków. Chyba, że macie jakieś namiary na kogoś z forum, to wezmę od niego, po co obcym dawać zarobić :wink:

 

Chetnie kupię od razu:

 

-klej na pędzel

-klej w spraju

-materiał na pdsufitkę (jasnoszary, taki lekko prążkowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie najszybsza metoda, ale sprawdza się chyba bardziej na prostych płaszczyznach. Ja mam sporo wgłębień i zakrzywień u siebie. Kleje butapreno podobne od razu chwytają i można ładnie materiał ułozyć nawet przy dużych krzywiznach.

 

 

 

Nie tylko na prostych. Używam go również do obudowy/odlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...