Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w siatkówce Polska 2014


boczuś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Są tu jacyś fani tej dyscypliny którzy może wybierają się na mecze?

 

Ja osobiście mam bilet na mecz otwarcia na narodowym :D Myślę że już hymn odśpiewany przez 62 tys. gardeł zrobi ogromne wrażenie a do tego oprawa właśnie otwarcia i dwie bardzo dobre drużyny na boisku :). Już się nie mogę doczekać :P

 

Co sądzicie o reprezentacji polski? Jak daleko uda się "NAM" dojść? Według mnie skład bardzo wyrównany i nawet po ostatnim memoriale Huberta Wagnera nie da się jednoznacznie wskazać choćby podstawowej szóstki. Co powiecie na temat powołań i absencji Bartka Kurka? Chłopak podobno ma ciężki charakter i często bywa krnąbrny ale z drugiej strony ambicji na boisku i walki do końca mu nigdy nie można odmówić.

 

Kto jest faworytem według was a kto może być czarnym koniem zawodów?

 

Ja osobiście ciesze się że wreszcie impreza rangi światowej zagościła w naszym kraju :hurra: Można będzie Polskę pokazać z dobrej strony moim zdaniem bo przecież organizację jak już ME w piłce pokazały mamy na dość wysokim poziomie a i kibice siatkarscy zarówno na halach jak i po za nimi niemal gwarantują i dobry doping jak i wysoką kulturę.

 

Nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki żeby  Polska zagrała w ostatnim meczu mistrzostw i pokazała reszcie świata gdzie raki zimują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 492
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nikt nie oglada tego badziewia ;) , Kurek moim zdaniem dobrze ze nie zostal powolany , strzela fochy i gwiazdorzy a mamy co najmniej 5 przyjmujacych na podobnym poziomie ;)

 

Najlepsze kurna jest to ze mistrzostwa sa w polsce a nasza tv tego nie transmituje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak jest ktoś kto mi pomoże w kibicowaniu bo już myślałem że sam na forum jestem :rotfl:

Co do Kurka i jego zachowania

 


strzela fochy i gwiazdorzy
to uważam że zdecydowanie powinien zjeść snikersa :wink:

 

 


Najlepsze kurna jest to ze mistrzostwa sa w polsce a nasza tv tego nie transmituje ;)
tutaj to największa paranoja o jakiej słyszałem w życiu...

 

 


N A S I !!!!!!!!!!!!
:super:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

 

Niestety na żywo nic nie obejrzę, ale w tv obowiązkowo. Zresztą polecam forum forum.siatka.org - siedzi tam sporo ludzi z kontaktami i czasem można się dużo między wierszami dowiedzieć.

 

Nie liczę na jakiś spektakularny występ naszych (choć miło będzie być zaskoczonym). Nie mamy składu dobrego. Niby Anastasi miał podobny skład, ale wtedy wyciągał z niego więcej niż można było sobie wyobrazić. Tylko, że Anastasi to już konkretny trener, a o naszym (na razie) wiele powiedzieć nie można.

 

My za bardzo żyjemy tym, jak zawodnik potrafi zagrać a jak gra w obecnym momencie. Co z tego, że Zagumny kiedyś dostawał nagrody za rozgrywającego (nawet jak Ricardo był w formie), czy jak Wlazły był w czołówce atakujących. Teraz to już nie to samo....

 

W 2006 na MŚ w składzie: Zagumny, Wlazły, Świderski, Winiarski, Kadziewicz, Pliński, Gacek - mieliśmy naprawdę zawodników z topu. Do tego wiele miesięcy wspólnego grania.

 

A teraz? Drzyzga nawet teraz nie gra lepiej od Zagumnego (który jest cieniem siebie sprzed lat), Wlazły słabo...i tak jest z całą drużyną. Jedyni z topu to Kubiak sprzed kontuzji (teraz cholera wie), Kurek (też sprzed 2 lat, bo ostatnio słabo grał) i Zatorski. Niby mamy świetny środek, ale Kadziewicz i Pliński byli wtedy najlepszymi a teraz? Gdzie naszym do Simona, Muserskiego, Sidao, Lucasa.

 

Na szczęście to tylko sport, więc jak wystąpi odpowiednia motywacja i troszkę szczęścia do może przejdziemy drugą fazę grupową (pierwsza to obowiązek). Medal będę uważać za cud.

 

Faworytem (choć nie tak mocnym jak kiedyś) jest Brazylia,  Rosja (też nie tak mocna jak w Londynie) oraz USA i troszkę Włosi jak Zajcew będzie w formie. Potem jest od groma drużyn do objęcia pozycji 5-8. Strasznie wyrównał się poziom siatki na świecie a my niestety wybitni nie jesteśmy i mogą być różne niespodzianki.

 

Organizacja MŚ na pewno będzie wzorowa. Kibicie dopiszą, choć uważam, że festyn na trybunach wbrew pozorom bardzo naszym siatkarzom nie pomaga. Oczywiście to piękna rzecz, ale zamiast wywrzeć presję na przeciwnikach sprawiamy, że sami czują się dobrze i nie wiele zostaje z przewagi boiska. Warto sobie przypomnieć jak się gra w Bułgarii czy Iranie... aż się nogi naszym trzęsły ;)

 

A co do Kurka... gówno wiemy i tego nic nie zmieni. Możemy sobie domniemywać czy jest drugie dno, trzecie dno itp. Nikt tego nie potwierdzi ani nie zaprzeczy. A reszta wkoło będzie gadać jak im pasuje. Np Mielewski będzie trąbić, że to wina Kurka a Antiga to świetny trener i w ogóle.. żeby ludzie kupowali transmisje. 

 

Kurek był świetny na ME09 i w kilku następnych turniejach. Ale gdy nie jest w formie traci wyjątkowo dużo.... inni jakoś sobie radzą nie będąc w gazie, a on niestety nie. 

 

No i koncepcja selekcjonera. Widać, że chce bazować na przyjęciu, obronie i szybkości rozegrania. Kurek do tego nie pasuje. 

 

I tak największy problem jest na ataku. Nie wiem czemu nie potrafimy wyprodukować jakiegoś młota... ale to temat na inny czas:)

 

I tak będę trzymać kciuki!!!!

 

Polska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem, nie widziałem Dana uganiającego się za "złotymi" chłopcami na inauguracji, jest luz Panowie ;).

 

Swoją drogą bardzo fajna impreza. W porównaniu do przegranego spotkania z Brazylią, na którym byłem w Łodzi w zeszłym roku widzę dużo plusów Narodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych ktorzy lubia poogladac a nie maja mozliwosci z wiadomych powodow polecam sprawdzic na wloskich kanalach Rai Sport 1 i Rai Sport 2,(u mnie na kanalach 338, 339) jest transmisja siatkowki za darmo, z tego co wiem nie bedzie wszystkich meczow ale dzisiejsze sa. Po dwa mecze na kazdym z kanalow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...