Skocz do zawartości

Problem ze sprzedażą auta, jak to jest?


michal_gol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam mondeo mk3 2004 rok 2.0 tdci kombi ghia w automacie, obecnie (od kwietnia) próbuję sprzedać auto, wystawiałem je od 14799 a teraz cena w aukcji 11700. Auto nie bite, wszystkie blachy i szyby w oryginale, środek niezniszczony, auto dobrze utrzymane, po serwisie a do tej pory nie miałem nikogo kto by się umówił na oględziny. Miałem kilka telefonów ale w większości "odezwę się po weeekendzie" albo pierwsze pytanie ile pan zejdziesz z ceny. Jak to jest że strucle typu opel zafira się sprzedają a takie auto nie. Ja wiem że mondeo w kombi na allegro ogłoszeń ponad 2500 ale ludzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Macie rację co do problemów z zestawieniem: Ford+automat+TDCI,jednak moim zdaniem główny problem leży gdzie indziej. Mianowicie rynek aut jest nasycony i klienci,którzy szukają aut mają bogactwo wyboru. Znam kilku handlarzy,którzy od nastu m-cy beczą,bo "nie idzie" i tak na prawdę utrzymują się albo ze sprzedaży aut w przedziale do kilku tyś zł albo tych z wyższej półki-kilkulatków.Wszelkiego typu Paski i Mondziaki,czyli ukochane auta Polaków,nie są już na topie i b.ciężko je sprzedać.Po prostu jest tego pełno, bo handlarze nawieźli,a rynek się uspokoił.Kto chciał takie auto ten już ma,a kto szuka,ten ma taki wybór,że będzie wysmradzał.

 

Kilka m-cy temu sprzedawałem "hiciora" czyli srebrnego paska w kombi i tedeiku 130KM. Patrzę na ceny na serwisach: od 12 do 19 tyś.zł.Myślę sobie,wystawię za 15 kilo i zostawię rezerwę z 2 koła na targowanie,bo przecież "trzeba" coś utargować. W każdym bądź razie jakbym dostał 12-13 koła to bym się cieszył.

Wiecie ile miałem telefonów przez tydzień? Ani jednego! W końcu zacząłem schodzić z ceny,aż do 12 tyś.zł Wiecie za ile sprzedałem ostatecznie? Za 10kilo i jeszcze dorzuciłem kpl. rocznych zimówek. 10 kilo za w 100% sprawne auto,o które dbałem i chuchałem,bo nie lubię niespodziewajek po drodze. A wiecie,po który telefonie je sprzedałem?Po 1!Jeden klient przez ponad 3 tygodnie i od razu wziął.

Po tej akcji już nic mnie nie zdziwi jeżeli chodzi o problemy ze sprzedaniem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z użytkownikiem Oli. Wydaje mi się ze mam taki okres kiedy trzeba się nieco wstrzymać i zastanowić czy warto sprzedawać. Co innego jak musimy. Kumple sprzedał ostatnio Corolle, auto z udokumentowanym przebiegiem niecałe 80tyś przebiegu. Miał ją 4 lata w które zrobił niecałe 25 tys. Oddał wg mnie za tanio ale jak mu się chciało Verso...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystawiałem je od 14799 a teraz cena w aukcji 11700

Daj link do ogłoszenia, może zrobiłeś coś nie tak. Fakt, ford w tym okresie nie miał dobrego diesla.

Ja samochodami nie handluje ale nigdy nie miałem problemów ze sprzedażą. Motor ostatnio sprzedałem a cenę wystawiłem zaporową(stan jak salonowy). Jeden zadzwonił, przyjechał i zapłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki do bani ... szare(ciemne) auto + szary beton, płoty jakieś, brak słońca i te "chude ujęcia w pionie"   to nie najlepsza "wizja" . Podjedź w słoneczny dzień na jakąś łąkę i zrób sesję ...kurcze na stronie autoświata chyba był poradnik "jak zrobić fotki do ogłoszenia" ...stary MB190 pokazywany był jako "foty dobre" i "foty złe" . Jak znajdę wkleję link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saltech, w sumie masz rację. http://otomoto.pl/fo...-C33393637.html

A ja kupiłem bmw 330i z 2000 roku za 18,2kzł dołożyłem w pół roku kolejne 8kzł (nie licząc audio) i dalej nie jeździ jakbym chciał. Mechanik mnie pociesza, że niewiele może się już zepsuć. To tak na pocieszenie.

 

Wiem, że auto się nudzi, ale zostaw i jeźdź aż będzie wart 5kzł. wtedy już go sprzedasz jak będzie w dobrym stanie. Ja ze swoją bumą pewnie będę musiał zrobić tak samo, bo w życiu nie dostanę nawet polowy tego co wsadziłem.

 

@michal_gol. Jak zrobisz fotki napisz do mnie PW wyślę Ci maila i obrobię Ci ładnie zdjęcia, aby przykuwały oczy, ale żeby nie wyglądały jak od handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć w okolicy Wrocławia fachowca od LPG elpigazu.

Poza tym... Kupiłem z gwintem, już go wywalam bo auto się prowadzi masakrycznie... Silnik na szczęście zdrowy ale był zaniedbany jak go kupiłem, teraz po kompletnym spa vanosow, wymieniona kompletna odma z wężami. Mam jeszcze kilka innych problemów ale szkoda o tym pisać

 

Gdyby nie fakt że 90 % rzeczy z audio miałem zrobione jak mi się zaczeły sypać usterki ... to bym go dawno opchnął. Teraz jestem na nią skazany, ale chyba się już wyleczyłem z samochodów o osiągach przeciętnego motoru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...