Skocz do zawartości

Pytanie o jazdę bez pierścieni centryjacych


Kepke_23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam takie pytanie zakupilem nowe felgi ale mam mały problem otwór centrujacy w felgach jest 58.1 a Piasta w audi a3 zony 57.1 i moje pytanie jest czy nie bedzie odczuwalne żadne bicie na kierownicy? Nigdy nie miałem takiej sytuacji zawsze miałem pierścienie ale np z otworu 63.1 do 57.1 a przy tych felgach jest minimalna różnica i nawet takich chyba pierścieni nie robią bo szukałem i nigdzie nie znalazłem. Moze ktoś miał podobny problem. Z góry dzieki pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zmierzę dokładnie jeszcze suwmiarka ale taka naklejka jest na felgach CB 58.1 czyli po ang centre bore 58.1 no muszę cos wymysleć zna ktoś fachowca jakiegoś co moze mi wytoczyć tKie cieniutkie pierścienie (jedtem w UK i w sobote rano lecę do PL) nie bede miał czasu po przylocie sie motac bo tylko 10 dni w kraju a rzeczy milion do zrobienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dystans albo  jest na to inna opcja w psotaci podtoczenia felgi jeśli starczy materiału. Ewentualnie cieniutkie pierścienie pomiędzy. Ja tak ganiałem przez dosyć długi czas i to zależy jak przy przykręcaniu się wycentruje felga względem śrub. Raz było ok raz pojawiało się lekkie drganie. W kwestii czy koło odpadnie czy nie bym się raczej nie martwił bo wytrzyma to spokojnie tym bardziej, że siła tarcia felga/piasta jest taka sama z i bez pierścienia. Tutaj tylko jej odpowiednie umiejscowienie by pomogło(bez centrowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Częstochowie

 

Kupowałęm do almerki centrujace - cieniutkie jak papier dosłownie nawet nie 1 mm.

Dokładnie w Częstochowie - zaraz ci sprawdze ulice :)

 

 

EDIT:

św. Rocha 42

Kupuj przez allegro i odbiór osobisty - bo na miejscu mają drozej.

ok 20 zl ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież takie pierścienie to w zakładzie oponiarskim powinien dostać za parę złotych. One przeca nie muszą być stalowe, mogą być plastikowe.

Jak kiedyś kupowałem nowe alufelgi ATS to takie pierścienie były w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zebym miał tokarke to sam bym sobie wyrzeźbił muszę poszukać u mnie w Częstochowie jakiegoś gościa a jesli nie znajdę go możliwe ze zrobie tak jak powalla napisał cienkie kawałki blachy popodkladam i powinno byc luz chociaż wolałbym pierścienie

 

A nasz nadworny mistrz :wink2:

 

Pierścienie montażowe,pierścienie ozdobne z maskownicami, szczotkowane, polerowane- zapraszam.
Skrzynie dla subów pod żądany wymiar, usługi tokarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Piasta w audi a3 zony 57.1 i moje pytanie jest czy nie bedzie odczuwalne żadne bicie na kierownicy?
Nie będzie bicia żadnego tam są zwykłe śruby a nie pływające.Dokręć to zwyczajnie kluczem i jeździj a pierścienie sobie dokup na wymiar w tym czasie na allegro tylko są różne typy i najlepiej to dobierz w zakładzie wulkanizacyjnym do danego modelu felgi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobna sytuację kiedyś jak zalozylem 15" felgę. Roznica byla niewielka jeśli chodzi o alu na piascie. Skrecilem szpilki niby bylo Oki. Ale przekraczając 100km/h kierownica zaczynala bic niestety. Podjechalem do Jablonnej kolo Wawy nie pamietam dokladnie nazwy tego warsztatu chyba unicar na miejscu dobrali mi pierścionki centrujące zalozylem kola i jak reka odjal. Bylo miodzio kiera nic nie bila calkiem inna kultura jazdy. Placilem za pierścienie u nich chyba 30zl za komplet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdajecie sobie sprawę że pierścień oprócz samej grubości ma jeszcze pasować do podtoczenia na feldze bo inaczej nie dokręcisz koła.Obadajcie to bo jak po założeniu na felgę pierścień będzie wystawał to szlifierka kątowa z kółkiem papierowym ściernym i trzeba będzie wyrównać żebysiadło równo do piasty na płaszczyźnie.Oczywiście jak zamówisz takie jak mają być to będzie plug &play.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW miałem felgę z otworem większym o 0.8mm jak piasta, 3 razy wyważałem bo ponad 80 nie dało się jechać, co prawda felga 18 cali. w końcu pojechałem do innego wulkanizatora, a ten zdjął felgę i powiedział że nie bedzie ich wyważał tylko mam pierścienie kupić, kupiłem i jak ręką odjął.

Na allegro plastikowe to koszt od 35zł za kpl z wysyłką http://allegro.pl/niem-pierscien-centrujacy-do-felg-expres-wszyst-i4251327184.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie bicia żadnego tam są zwykłe śruby a nie pływające

 

Nie doradzaj jak nie znasz tematu.

 

 

Najcieńszy pierścień dostępny na alle na piaste 57,1 jest 57.1 x 60.1

 

Skoro centrujący masz 58.1 to przypadkiem to nie są felgi od Alfy Fiata lub Lancii ?... 5x98mm ?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzech kołach też można jeździć......DS'em 21  Śruby nie służą do centrowania felgi , koniec i kropka.

Dokładnie tak. Jest duża szansa, że nie trafisz z wycentrowaniem jak nie masz pierścienia. Kiedyś jak kupiłem nowe 15" to na początku nie odczuwałem braku pierścienia dopiero z czasem to wyszło a też mialem tylko 1mm różnicy na średnicy. W tym wypadku wszystkie plastikowe odpadają (bo takich nie ma) i tylko dotoczenie stalowych pierścieni się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Skoro centrujący masz 58.1 to przypadkiem to nie są felgi od Alfy Fiata lub Lancii ?... 5x98mm ?....

 

nie no pytałem i na aukcji jest zaznaczone 5><100 i felgi dedykowane do Audi,Seat,VW wiem że dziwny rozmiar otworu 58.1 okaże się w przyszłym tygodniu jak dotrą koła do PL mam nadzieje że to nie bedzię 4><98 ale pytalem przed kupnem i mówil kolo że na bank 5><100. Sa to felgi włoskiej firmy produkowane na Anglie i moze dlatego to 58.1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...