Skocz do zawartości

Autko na szybko do 13k


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajfus też trzeszczy w środku że hej.

E12 to bardzo udane dopracowane auto. Do LPG namawiał nie będę, a nawet będę odradzał. Hatchback 5d wygląda bardzo fajnie. Jak potrzeba bagażnika, to sedan miażdży oferując przy tym kupę miejsca :) Ja mam 191 cm i kupując robiłem selekcję miejsca wewnątrz. Tylko takie auto, w którym po ustaleniu wygodnej pozycji za kierownicą pozwalało mi spokojnie usiąść z tyłu za fotelem kierowcy było brane pod uwagę. E12 sedan może to niewiarygodne przeszło ten test bez zastrzeżeń :) A4 i golfopodobne przegrywały z kretesem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja w sumie siadłem sobie do leona I, ustawiłem fotel pod siebie, a później usiadłem z tyłu i było mi wygodnie. Ale ja też niższy jednak

 

Właśnie z wyglądu HB dużo fajniejszy, w sedanie jest taki... gender :wink:

Ale muszę zobaczyć jak w ogóle się tym jeździ. Czy będzie mi wygodnie. Postaram się na dniach umówić z gościem od E12, którą tu podałem.

 

Megane II mi się też podoba. Choć jest tego dużo, części nie są drogie, szwagier takie ma ale w 1.5dci. Mówi, że w trasie fajnie cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje volvo jest po "lifcie" w 2001 usunieto te niedorobki na internetach często pisze ze jak kupować to po 01 bo usunieto pare błędów we wnętrzu. Lepsze dopasowanie elementów itd. Nie wiem jak jest w starszych modelach, ale u mnie golego plastiku jest niewiele. Podszybie, obicie drzwi, podlokietnik, wszystko obite eko skóra. Wiadomo ze w około nawiewow, przełącznikow, i lewarka jest plastik. Moze jeszcze trzeba dopracować pojecie "głośno" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że to były z przed liftu. Wszystkie takie same...w po LF nie byłem. Więc skoro mówisz że tak jest to nic tylko kiedyś się przyjrzeć. Pojęcie głośno, dla mnie głośno gdy słuchając cicho coś przeszkadza. W V 40 tym co byłem było źle.:) wiatr, szum opon dawał o sb znać, nie pamiętam już czy silnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem tak... przy 140 juz trzeba mówic troche głośniej. U mnie silnik i opony 205 tez pewnie słychać. Ja osobiscie jestem zadowolony :D i tak trzeba sie przejechać czy ogolnie odpowiada. Jedynie trzeba przyznać ze w środku nie ma wiele miejsca. Teraz patrzył bym za s60 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

almera II polifcie z motorem 1.5 benzin / 1,5 dci (pali 4,5L) - mistrz zapierd"l"a to nie jest ale żłopie 6-7L max.

Ładne, zazwyczaj bogato wyposażone - CA friendly ;) Dużej rzeźby nie ma.

Nie gnije i da sie ładne egzemplarze trafić z małym przebiegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, Almerą II w sedanie 1.5 benzyna również miałem okazję pojeździć. Auto było nowe, także jakości montażu nie ocenię. Mogę za to przyznać, że było mega ciche w środku. Przy 110 nie było w ogóle czuć, że się jedzie. Szumy jak i opony były fajnie wyciszone. Silniczek cichy i kulturalny. Co do sztuki z większym przebiegiem się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kilka - nawet teraz jedna jest w rodzinie.

Fajne bezobsługowe autko - jak wspominalem do normalnego przemieszcznia się jest OK. 140 robi sie juz glośniej, ale dalej jest to wg mnie komfortowa jazda.

Jedyne co sie w tych benzynkach "psuje" to lubi sie wyciągnąć oryginalny łancuch rozrządu przy ok 120 tys przebiegu - zmiana na niefabryczny rozwiązuje problem - koszt poniżej 1k z robocizną max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w rolce jest cicho, to chyba staje się numerem jeden na chwilę obecną.

A jak z tym jest w fajfusie mk1? Może bym sobie przyoszczędził...

focusem mk1 dopiero co zrobiłem 3,5k km w 3 dni. Z przodu okej, z tyłu nie za wygodnie ;) Głośno bardzo nie jest, żadnej awarii, części tanie, dobre jak za tą cenę hamulce i zawieszenie. Ja to auto oceniam jako "rozsądny" wybór. W tej cenie w miarę jakość, w miarę rocznik i w dobrym stanie można kupić. Jak coś siądzie to naprawa nie będzie droga, eksploatacja typu rozrząd, hamulce etc. to groszowe sprawy. Skrzynie automatyczne bardzo trwałe. Fajne słupki pod muzykę bo dalekooo. Z drzwiami szału nie ma, alu kupisz dedykowane dystanse z mdfu i 16cm wsadzisz z przodu. Wsiądź, przejedź się i sam oceń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, elastyczna może i będzie... ale nie będzie bardziej dynamiczna chociażby w mieście. To pomińmy. Mam jakieś tam swoje chore teorie :wink:
Z resztą, zupełnie mnie to auto nie rusza. Po prostu. Temat Almery zostawmy w spokoju, do niej nikt mnie nie przekona raczej.

 

dCi odpada, żadnych klekotów :cisza:
Gdybym w ogóle chciał klekota, to bez zastanowienia wziąłbym AR 156FL :hyhy:  benzyniaka u alfy się boję, a JTD sprawdzona konstrukcja.

Ewentualnie fabię dla zabawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślę o ruszaniu i włączaniu się do płynnego ruchu. W mieście i tak nie poszaleje. A nie raz jest tak, że przy 70-80 wrzucam dopiero trzeci bieg, 110 czwarty. Bo lubię, a swojego auta jestem pewny, więc też mogę. No... nie ważne. Po prostu temat Almery zostawmy w spokoju :)

 

Nie podoba mi się, nie ciągnie mnie do niej, niech jest niezawodna i świetnie wykonana. No nie dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Laguna II? To równie dobrze mogę sobie wziąć alfę w benzynie
Masochistą nie jestem, mojego mechanika, owszem, lubię, ale za często też nie chcę się z nim widywać.

 

Nie porównujmy samorozkładającej się 156 do Laguny. Benzynowe silniki są bezawaryjne, pomijając pierwsze roczniki da się trafić dobry egzemplarz. A w relacji cena/wyposażenie cięzko o konkurenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia nie mojego? :P Nie no, nie chcę tutaj jakichś nieporozumień wprowadzać. Krótko - Lagów nie chce.
Chyba najciekawsze opinie już padły.
Nie było tylko jednego, którym się interesowałem - co z Hanną Accord? Warte to zainteresowania?

 

 

 


A w relacji cena/wyposażenie cięzko o konkurenta.

mondeo mk3, tanie to, tylko trzeba wziąć dobry silnik do gazu... jest kilka wersji z tego co mi się obiło, ale też pewny nie jestem. Mam w rodzinie, nie chcę mieć takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze o VI myślałem. ;)

 

Corsa C jest daleko z tyłu jeśli chodzi o porównanie z fajfusem?
Siedział ktoś w obu i może jakoś się wypowiedzieć?
Oczywiście jak o niej myślę to raczej tylko w wersji 1.8 130KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...