Skocz do zawartości

Autko na szybko do 13k


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszędzie sie przytrafia.

 

Sam już nie wiem.

Powiem Ci tak kuzyn ma doblo z 1.3 MJ i sobie chwali,fakt ze pracuje w Aso Fiata i mowi ze dobre silniki.ale wiadomo wszystko do czasu.on kupil przy przebiegu 80 tys a ma 160 i narazie jest ok.Jechalem osobiscie na odcinkach 20-40 km w dwie strony i auto i ma kopa jak na taki gabaryt a i spalanie jest akceptowalne tj 5-6 l.

 

Wiadomo jak sie kupuje z wiekszym przebiegiem to juz na wlasne ryzyko ale 1.9 od Fiata sa tak samo nie do zdarcia jak 1.9 TDI tak wiec lepiej poszukac cos w 1.9 fiatowskiego.Moze nowe bravo ??? napewno bys sie zmiescil w budzecie a i 120 km na pokladzie by sie zdalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Ja w tych pieniądzach szukałbym czegoś takiego( 1,4 oliwa):
http://otomoto.pl/to...-C31629147.html
Ja bym poszedł w to samo. Jakoś ople mnie nie jarają mimo że fakt, są dobre, trwałe i proste w naprawach. Ale Toyote brałbym raczej w zagazowanej benzynie lub wtrychu bezpośrednim. Nie mam zaufania do azjackich diesli mimo, że są już coraz lepsze. Jednak te benzyniaki robią zdecydowanie lepsze i trwałością mogą się na prawdę pochwalić, bo nie każde 1,4 zrobi bez problemu 300tys i jeszcze będzie się kręcić jak szalone dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko dodam, że kupiłem nie to auto, nie ten model, nie ten silnik i nie ten kolor :P

Padło na srebrnego leona 1.6 16v.

2001r, klimatyzacja manual ale jest.
Trzeba będzie przeszczep sprzętu mu zrobić, a później czekać aż się uda odbić...

 

Czas poszukać pracy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 ... To ja juz wole motorower...

 

nie myl czasem z 1.6 sr (8v)

 

Tutaj osiągi złe nie są.

1.6 16v - 10,9s do setki 105KM

1.8 20v - 10,2s do setki 125KM

 

Każde z powyższych będzie lepsze niż moje 1.2 73KM i 12s do setki (kiedyś).

 

Przejechałem się 1.8T okolice 240KM (nie był hamowany więc nie wiem ile, ale osiągi lepsze niż leon cupra 225KM). Stwierdziłem, że jestem zbyt nieodpowiedzialny, żeby jeździć takim autem. Wręcz powiem, że się go bałem ;) Mega przeżycie siąść za kierownicą czegoś takiego. W końcu ponad 3x mocniejsze niż mój punciak.

 

Od marca szukałem toledo. Miało być 1.8 20v, nie srebrne i do 12tys. Nie udało się. Przez ten czas tak na prawdę miałem 2-3 godne zainteresowania sztuki. Później szukałem już w innych autach. A w końcu padło na leosia i ze słabszym silnikiem.

 

Wyprzedzić się da, spalanie 1.6 16v jest mniejsze niż 8v, przy tych 110-120km/h w środku jest bardzo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za długo się naszukałem. Mam i się cieszę na chwilę obecną. :P
Teraz przełożyć na przód amy z miśkami, mojego pionka i jakoś przeczekać na lepsze czasy.

 

No a że leony stoją w cenie dość to też nie jest jakaś tragedia.

 

 

No właśnie, nie depczcie mnie :P A przynajmniej nie po jajkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie depczcie Go 
 
Ma i się cieszy.

Zgadzam się z Danielem. Lepsze auto które potrafi opanować i wykorzystać niż kolejny jełop(sorry jeżeli kogoś obrażam) który kupił auto z przerośniętym silnikiem i narobił szkód. Nie każdy musi mieć 150KM+. No i kolejna kwestia, to stan auta, już wielu się przekonało że bardziej jak silnik sam(że mocny i dobrze ciągnie) ważny jest stan! Wole ładnie utrzymanego 1.6 jak dojechanego 1.8T którego nikt nie oszczędza i butuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nie myl czasem z 1.6 sr (8v)
Taaaaa rozbierznosc niesamowita... do 100 do 105km :P Spokojnie po prostu mam w rodzinie 3 szt takich mułów w roznych budach a 1.8 125km w a3 u siostry jest duuuuzo bardziej dynamiczne...Stad cyfry zupelnie do mnie nie przemawiają... 

 

Ciesz sie tak czy siak, ja kupilem za 600zł najslabsza fure jaka miałem w zyciu juz chyba kaszel był bardziej dynamiczny :) 1.6d z 88r :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja szukalem A4 szukalem po egzemplarzu byly rozne od 1.6 do 2.8 najlepsza z tych wszystkich okazalo sie nie najwieksze 1.8t latalem 1.6 nie jechalo to kompletnie a z tego co czytalem pali troszke mniej niz 1.8. Ale i tak gratuluje zakupu i bezszkodowej jazdy :) niech sluzy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem wielokrotnie wszelkie stożki i śmiać mi się chce jak to czytam.  16% przyrostu na samym stożku w wolnossaku ?  Chciałbym zobaczyć wykresy i dokładną specyfikację prac, bo opowiadać można wiele.

 

Ciekawe że zmiana softu daje ledwie 6% wzrostu momentu, a zamontowany sam stożek 16%.... i jak tu nie być "zgryźliwy" ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na LeonClub jest dość opisane o  modzeniu 1.6 16v. I właśnie info o rezultatach, aż mnie to zadziwiło. Wręcz w jakiś sposób ciężko uwierzyć :P
Jednak stożek + gaz... nie dość, że mocy i tak nie będzie dużo, to jeszcze z regulacją mogą wyjść cyrki. ;)
Na razie będę jeździł tak, jak jest.

 

Tylko uszy krwawią jak słucham muzyki. Seria jest i wpadło moje radio do tego. Jak najszybciej trzeba przełożyć amy z punta i myśleć nad słupkami. To już będzie coś.
I chyba trzeba grubsze kable kupić. Chciałbym tu kiedyś więcej pomodzić, więc te 16mm^2 może być mało.

 

 

Tak jak Baltosz mówi, do tej pory jeździłem 73konnym (a właściwie konie mają zrobiony holokaust, tyle, że LPG a nie cyklon B) puntem. Moc ponad 3x większa, brutalna reakcja na gaz (bardzo, bardzo czuły), miałem okazję przejechać się audi TT 1.8T 225KM quattro... no nie Leon, którym jeździłem to praktycznie bez porównania jeśli chodzi nawet o samą brutalność. 7s do setki, vmax - zamknięcie licznika - 260km/h, do dwustu pewnie około 20-24s. To nie dla mnie, nie teraz. Nie ma co ryzykować :)

 

Wolę powoli przesiadać się na mocniejsze auta, a nie od razu z grubej rury. W domu mam corse b 1.0, jeżdżę czasem yariską pierwszą 1.0, parę razy alfą 146 1.7boxer 130KM i "moneło" mk2 i mk3 w 2.0. Ale to wszystko były słabe auta jednak... Wiem, dla kogoś te 200-250KM to może być mało. Jeśli ma duży staż za kierownicą, czuje się pewnie i jeździł szybkimi autami - owszem, zrozumiałe.

 

Mam nadzieję, że będzie służył i dzięki dla tych, którzy mi tego życzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Faktycznie na LeonClub jest dość opisane o modzeniu 1.6 16v. I właśnie info o rezultatach, aż mnie to zadziwiło. Wręcz w jakiś sposób ciężko uwierzyć :P

 

Poczytałem sobie... stożek to tylko finał prac, a nie lek na moc, cały dolot zmieniony, do tego zrobiony program, na koniec zamontowany stożek, gdyż.... łatwiej go zamontować bo jest dostosowany, a efekt 16Nm ...

 

Sorry , wolałbym już serię i kasę na lepsze hamulce przeznaczyć, lub zawiechę.


 

 


Tomek mowa o dolocie i strojeniu.

 

Napisałeś

 

 

 


Gdyby ci brakło mocy to w leosiu 1.6 16v dynamiki dodaje stożek mądrze zamontowany.

 

Trzeba było napisac konkretnie, że roboty od cholery, kwota tez nie za 5zł i efektem jest przyrost 16-18Nm.  To bym Twą wypowiedź inaczej potraktował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...