Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD do HomeAudio czy Denon DCD 720ae się nada? Co polecicie?


JacekTDI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, naszła mnie chandra na zakup jakiegoś sensownego CD.

Na początku grałoby to z ampli Denon AVR-1612 i kolumnami Jamo s608.

Tak wiem, ampli szału nie robi (kolumny z resztą też), ale ma wszystko co jest do "kina domowego" i codziennego użytku potrzebne i oglądając na nim TV spisuje się świetnie.

 

Wracając do CD to myślałem o czymś nowym z Denon`a np DCD-720AE

 

http://audiopolis.pl/denon-dcd-720ae-dcd720ae-odtwarzacz-plyt-cd.html

 

ale po przeczytaniu kilku opinii wyszło, że to minimalnie rozbudowany (między innymi o USB) DCD 520AE, a kosztuje 2x tyle i zastanawiam się czy nie lepiej kupić coś używanego ale z wyższej półki, nie koniecznie musi to być Denon, chociaż by było miło, bo z jednego pilota by się to ogarniało:).

 

Czy ktoś tu z szanownych forumowiczów coś doradzi? Nie znam się na tym totalnie, a nie chcę zapisywać się na kolejne forum z tym związane tylko po to, żeby "zatkać się pierdyliardem informacji".

 

Do CD z czasem doszedłby jakiś wzmacniacz (czy z DENON`a PMA 720AE to coś w miarę przyzwoitego?) , tak by płytki nie szły przez ampli.

 

No chyba, ze ktoś ma jakiś gotowy zestawik w extra stanie w cenie (do 2,5kPLN) do przyjęcia przeze mnie? :)

 

Otwartym na wszystkie propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz to podlaczal przez hdmi /coax /swiatelko , czy tez przez chinch ?  

Przez HDMI to chyba nie bardzo, bo DCD 720 nie ma HDMI.... a jakiś CD (w normalnych pieniądzach?) ma HDMI? a jak ma to po co? :)

Akurat 720 bym podłączał po optyku do ampli, ale przy wyborze z PMA 720 to wybór podłączenia zawęża się do... chinczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jacek

Doradzę ci żeby nie kupować nowych sprzętów.

Po pierwsze to za pół ceny nowego kupisz paroletnią używkę grającą tak samo dobrze a przecież o dźwięk chodzi.

Możesz iść w ekstremalną opcję i kupić sprzęt mocno wiekowy ale którym przeskoczysz o kilka klas dźwięku do przodu.

 

W tej klasie cenowej jak przytoczony denon super doznań nie będzie a nazbiera ci się urządzeń w domu i wszystko to będzie grało dalej tak sobie.

 

Podam linki do dwóch przykładowych aukcji w zasadzie z hi-endowym sprzętem w mniej więcej założonym przez ciebie budżecie:

wzmacniacz sony 770ES:

http://allegro.pl/sony-ta-f770es-rewelacja-22-kg-kolos-i4352568480.html

CD sony 777ES

http://allegro.pl/cd-sony-cd-777-es-swoboda-2-i4351012005.html

 

Nowe urządzenia za 10 kPLN tak nie zagrają. Sony ze starych serii ES to jest na prawdę świetne granie i wygląd również. Zanim do tego doszedłem przerzuciłem sporo budżetowych klocków firm mniej lub bardziej audiofilskich, łącznie z chińskimi cudami.

Przeszkodą może być laser w CD jeśli padnie, ale tam były szklane soczewki, bardzo żywotne.


Acha dodam tylko że żeby to rozwinęło skrzydła to będziesz musiał zmienić kolumny, ale dopóki nie uzbierasz na nowe to różnica w graniu i tak będzie kosmiczna.

Dodatkową zaletą tych starych urządzeń jest iż nie ma tam kablologii - kabel zasilający jest na stałe, a wymieniony przeze mnie CD jest po modyfikacji Svoboda czyli już powinien mieć lepsiejszy kabel.

W nowszych sprzętach kupisz sobie taki cd a zaraz sprzedawca cię zacznie namawiać na kabel sieciowy za kolejne PLN (niemałe).

 

Dobra opcja taka bardziej nowoczesna jest też jak pisze Yasica, ale tanie DACi niestety też tyłka nie urywają a jakbyś chciał grać z kompa to wchodzą raczej w grę nowsze konstrukcje DACów czyli w założonym budżecie cudów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć osobnego CD ? 

Zastanawiałeś się nad DAC-em  z wejściem np USB   - jako transport Cd używał być lapka np .., albo jakiegoś taniego DVD-a po światełku.

yasica - zależy mi na tym, by nie było zbędnego bałaganu. Tu DAC z USB, tu DVD z innej parafii, albo laptop.... to nie tylko ma przyzwoicie grać ale wyglądać i być w miarę minimalistyczne, uporządkowane, estetyczne i jeszcze jedna sprawa - moja żona. Ma to działać na zasadzie, że zapodaje POWER, wkłada płytę wciska PLAY i gra, a nie kombinacje alpejskie i dzwonienie do mnie z tekstem "wczoraj grało, a dzisiaj nie gra, co mam włączyć/przełączyć i którym pilotem" - a uwierz mi, że już wielokrotnie tak miałem. PS3 też odpada, bo chcę wyeliminować odpalanie TV - jak ona jest w domu to TV przez pół dnia chodzi tylko po to, by jej się fajnie przełączało piosenki - a po co ma grać skoro nie musi...

 

 

 

Hej Jacek

Doradzę ci żeby nie kupować nowych sprzętów.

Po pierwsze to za pół ceny nowego kupisz paroletnią używkę grającą tak samo dobrze a przecież o dźwięk chodzi.

Możesz iść w ekstremalną opcję i kupić sprzęt mocno wiekowy ale którym przeskoczysz o kilka klas dźwięku do przodu.

 

W tej klasie cenowej jak przytoczony denon super doznań nie będzie a nazbiera ci się urządzeń w domu i wszystko to będzie grało dalej tak sobie.

 

Podam linki do dwóch przykładowych aukcji w zasadzie z hi-endowym sprzętem w mniej więcej założonym przez ciebie budżecie:

wzmacniacz sony 770ES:

http://allegro.pl/so...4352568480.html

CD sony 777ES

http://allegro.pl/cd...4351012005.html

 

Nowe urządzenia za 10 kPLN tak nie zagrają. Sony ze starych serii ES to jest na prawdę świetne granie i wygląd również. Zanim do tego doszedłem przerzuciłem sporo budżetowych klocków firm mniej lub bardziej audiofilskich, łącznie z chińskimi cudami.

Przeszkodą może być laser w CD jeśli padnie, ale tam były szklane soczewki, bardzo żywotne.

 

Tu wydaje mi się, że masz trochu racji, ale większość tych aukcji to wydaje mi się, że są to "zbiory paletowe" przytargane z zachodu i tak naprawdę to nie wiadomo na co się trafi. BTW ten CD wydaje się od prywatnego gościa, aczkolwiek czy te modyfikacje nie wpłyną potem na ewentualne naprawy, których nie będzie miał kto wykonać? Aha, ten CD był już na aukcji - 25 kwietnia, sprzedawała go firma AUDIO_EXKLUSIVO  więc myślę, że to jedna też "ze zbiorów paletowych". Ktoś go kupił, pograł2 miesiące i sprzedaje. bo...??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był gdzieś na aukcji Nakamichi CDP-2E, tego mogę polecić bo mam i wiem co jest warty. DAC zbudowany na TDA1541. Pod warunkiem oczywiście, że w grę wchodzi sprzęt używany.

 

No w sumie nieźle to wygląda to Naka, a aktualnie na ALLE są MB-2, MB-3 i MB-10.... ale tak do końca to nei wiem co to sobą prezentuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, naszła mnie chandra na zakup jakiegoś sensownego CD.

Na początku grałoby to z ampli Denon AVR-1612 i kolumnami Jamo s608.

Tak wiem, ampli szału nie robi (kolumny z resztą też), ale ma wszystko co jest do "kina domowego" i codziennego użytku potrzebne i oglądając na nim TV spisuje się świetnie.

 

Wracając do CD to myślałem o czymś nowym z Denon`a np DCD-720AE

 

http://audiopolis.pl/denon-dcd-720ae-dcd720ae-odtwarzacz-plyt-cd.html

 

ale po przeczytaniu kilku opinii wyszło, że to minimalnie rozbudowany (między innymi o USB) DCD 520AE, a kosztuje 2x tyle i zastanawiam się czy nie lepiej kupić coś używanego ale z wyższej półki, nie koniecznie musi to być Denon, chociaż by było miło, bo z jednego pilota by się to ogarniało:).

 

Czy ktoś tu z szanownych forumowiczów coś doradzi? Nie znam się na tym totalnie, a nie chcę zapisywać się na kolejne forum z tym związane tylko po to, żeby "zatkać się pierdyliardem informacji".

 

Do CD z czasem doszedłby jakiś wzmacniacz (czy z DENON`a PMA 720AE to coś w miarę przyzwoitego?) , tak by płytki nie szły przez ampli.

 

No chyba, ze ktoś ma jakiś gotowy zestawik w extra stanie w cenie (do 2,5kPLN) do przyjęcia przeze mnie? :)

 

Otwartym na wszystkie propozycje :)

 

Jacek , jak chcesz zadzwoń po 16 ,  poszukam czegoś z "dobrych lat " za kilka stówek  , np takiego ESa na wspomnianym wcześniej TDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek , jak chcesz zadzwoń po 16 ,  poszukam czegoś z "dobrych lat " za kilka stówek  , np takiego ESa na wspomnianym wcześniej TDA.

Jak pisze Nakamichi nie zrażać się tylko szukać czegoś z dawnych dobrych lat jeśli celem jest znaczna poprawa dźwięku za przyzwoite pieniądze. 

Z tymi starymi sprzętami jest tak że kupują je ludzie którzy mogli ich posłuchać, wtedy rozwiewają się wszelkie wątpliwości tylko trzeba zadać sobie trochę trudu i odsłuchać u siebie lub u kogoś.

Jak ktoś przegląda oferty to jak to w internecie to co nowe wyglada ładnie ale tylko wygląda a nie gra. 

ps. Modyfikacja Svoboda to nie jest jakiś garażowy tuning. To coś jak AMG dla mercedesa. Kosztowało kupę kasy i nie jest to przypadkowa wymiana elemenów na chybił trafił. Ja mam w domu 779ES, ma 25 lat, używam go od 5 lat i nie ma żadnych problemów. Też kupowałem od handlarza (znajomego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z żoną doskonale rozumiem  - miałem to samo, na szczęście ona ma lepszy słuch ode mnie i dla niej ma jednak lepiej grać jak wyglądać , dlatego w pełni akceptuje DIY :) Ale kilka telefonów było co i jak kliknąć żeby zagrało . 

Mając w ofercie chęć pomocy przez  nakamichi  umawiaj się czym prędzej na spotkanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jacek , jak chcesz zadzwoń po 16 ,  poszukam czegoś z "dobrych lat " za kilka stówek  , np takiego ESa na wspomnianym wcześniej TDA.

 

Zadzwonię:)

 

 

 


ps. Modyfikacja Svoboda to nie jest jakiś garażowy tuning. To coś jak AMG dla mercedesa. Kosztowało kupę kasy i nie jest to przypadkowa wymiana elemenów na chybił trafił.

 

Podejrzewałem, że tak jest, przy czym to nie są nowe rzeczy i trzeba by dodatkowo walnąć temu niezły przegląd, by wszystko było jak w "szwajcarskim zegarku" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię :)

 

 

 

 

Podejrzewałem, że tak jest, przy czym to nie są nowe rzeczy i trzeba by dodatkowo walnąć temu niezły przegląd, by wszystko było jak w "szwajcarskim zegarku" :)

Myślę sobie że jeżeli posłuchasz któregoś z tych staryh dobrych urządzeń to kupisz. Jak nie posłuchasz to choćby na każdym forum pisali że warto to i tak przemówią obawy i niekorzystny wygląd tych urządzeń na zdjęciach. Swoją drogą warto nawet od handlarza ale w okolicy coś kupić. Kupisz raz potem zawsze ci da znać jak będzie miał "coś ciekawego" pożyczysz sobie posłuchasz w domu i dzięki temu poszerzają się horyzonty i wyrabiasz sobie własną opinię o sprzęcie. Posprzedajesz "niegrający" sprzęt audio na allegro a to co ciebie zainteresuje zostawisz w domu i będzie super grało. 

Mnie się jeszcze nie zdarzyło żebym musiał coś naprawiać czy oddawać do przeglądu także nie takie to wszystko straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


swoją drogą warto nawet od handlarza ale w okolicy coś kupić.

 

Tu masz racje, co innego pogadać na żywo, pooglądać, a co innego zamawiać w ciemno "z obrazka", a potem czekanie na "lot pikujący paczki kurierem" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Yamahe CD-N500 , płyta CD , usb z kodekiem flac, radio internetowe, obsługa ze smartfonu przez wifi lub z pilota. Streaming przez wifi.

 

Aktualnie używam go jako transport materiału do zewnętrznego DAC'a DIY . Dysk 2 TB po formacie na FAT32 podłączony przez USB , a na nim Wave, Flac, oraz gęsty flac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz cd player może warto pomysleć o jakimś używanym cd ze średniej półki ale z dobrym dac-iem w środku idać przerobić w nim wyjście analogowe na lampy?? Mam Marantza cd6000 właśnie tak przerobionego i bardzo sobie chwalę. Pod względem dzwiękowym spora róznica w stosunku do serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Yamahe CD-N500 , płyta CD , usb z kodekiem flac, radio internetowe, obsługa ze smartfonu przez wifi lub z pilota. Streaming przez wifi.

Aktualnie używam go jako transport materiału do zewnętrznego DAC'a DIY . Dysk 2 TB po formacie na FAT32 podłączony przez USB , a na nim Wave, Flac, oraz gęsty flac.

Ciekawe rozwiazanie, moze nad tym kiedys pomysle.

 

Jeśli chcesz cd player może warto pomysleć o jakimś używanym cd ze średniej półki ale z dobrym dac-iem w środku idać przerobić w nim wyjście analogowe na lampy?? Mam Marantza cd6000 właśnie tak przerobionego i bardzo sobie chwalę. Pod względem dzwiękowym spora róznica w stosunku do serii.

Tu sie zgodze co do CD z dobrym Dac'iem, a co do lampy.... Bardzo mi sie podoba, nigdy nie slyszalem jak taki wzmak gra i jezeli sie bede na cos takiego decydowal, to najpierw kilku poslucham, zwlaszcza w swoim pomieszczeniu, tak by nie bylo kupowania na pale, a kto wie moze wtedy i kolumny zmienie. Na ta chwile mam obrany pewien scenariusz i zobaczymy czy jego realizacja bedzie dobrym rozwiazaniem. W kazdym badz razie dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już musiał byś poszukać w swojej okolicy co by dużo czasu i pieniędzy nie wydać.

Ewentualnie podpytać na Audiostereo.

 

Ale najpierw mimo wszystko zadzwoń do nakamichi, umów się na spotkanie o podjedź skoro sam Cię zaprasza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zgodze co do CD z dobrym Dac'iem, a co do lampy.... Bardzo mi sie podoba, nigdy nie slyszalem jak taki wzmak gra

 

miałem na myśli właśnie żeby wyjście analogowe w cd przerobić na lampowe. Ja mieszkam w UK i tu na wyspach poznałem Polaka który to robi. CD Marantz cd6000 z przeróbką kosztował mnie ok 200 funtów czyli jakies 1000zł

zerknij : 

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/6447-spotkania-lubelskie/?p=419529

 

Sebus kupił sobie takiego CD-ka CA, świetna baza do lampizacji :)

Cambridge nadaje się dobrze ale są też inne cd nadające się do tego. Najważniejsze , żeby miał w środku miejsce na przeróbkę i dobrego daca

Ewentualnie podpytać na Audiostereo.

 

 

Na pewno znajdziesz tam kogoś kto by to ogarnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już musiał byś poszukać w swojej okolicy co by dużo czasu i pieniędzy nie wydać.

Ewentualnie podpytać na Audiostereo.

 

Ale najpierw mimo wszystko zadzwoń do nakamichi, umów się na spotkanie o podjedź skoro sam Cię zaprasza :)

Z Naka juz wczoraj rozmawialem:) takze pochopnie bez niego nie zamierzam w nic sam wchodzic;)

 

Dzieki Panowie za rady i sugestie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że coś tam posłuchałem "ze starych karabinów" - to mnie interesuje jeszcze jedna rzecz.

ADAPTER Logitech Wireless Speaker - http://www.ceneo.pl/13253011 ma to ktoś? Używa? jak to degraduje dźwięk?

Czy wysyłanie danych/muzyki z laptopa po BT do tego ustrojstwa przemieli najpierw muzykę przez kartę muzyczną znajdującą się w laptoku i potem po BT do tego Logitecha płynie? Czy idą surowe dane i potem są one np chinchami do wzmaka przesyłane w formie bezstratnej?

I jeszcze jedno, jak to się ma do puszczenia w ten sposób radia internetowego?

Wiem, że jeśli chodzi o Radio internetowe, to są to raczej wątpliwej jakości źródła, ale różnie to bywa.... a zwłaszczajak już żona to zapoda, to  wolę to puścić przez wzmaka niż słuchać tego gówna na laptoku i irytować się piskami z głośników wielkości cyferblatu zegarka na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...