Skocz do zawartości

Piski po podłączeniu drugiej pary RCA


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam pytanie otoz po podlaczeniu drugiej pary kabli RCA do wzmacniacza glosniki zaczynaja gwizdac przy gazowaniu wlaczeniu klimy itd.

Czytalem o tym na forum jednak dziwi mnie to ze wystepuje tylko przy podlaczeniu drugiej pary kabli, wydaje mi sie ze nie jest to wina przewodów poniewaz gdy je zamienie (glosniki przod a sub) na wzmacniaczu to gra dobrze. Skonczyly mi sie pomysly. Nie wiem zabardzo jak sprawdzic mase w radiu poniewaz zdj. z forum sa juz nieaktualne

Radio Alpine UTE-72
Wzmacniacz Crunch GPX 1000
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chyba znalazlem rozwiazanie lecz nie jestem pewny znajomy przyniosl swoj (jakis szrot kabel) i piszczy troche mniej lecz nadal. Mysle ze to faktycznie wina kabla jedne mam hollywoody drugie jakis shit za 18zl szkoda ze na poczatku nie sprawdzilem nie musialbym rozkladac pol auta :)

 

Mimo wszystko jesli podlacze kabel od RCA do radia to szum troszke sie zmienia czy jest rowniez mozliwe ze cos nie tak z masa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Hollywood RCA, problem identyczny pojawił się, gdy dołożyłem suba i kolejne RCA. Kawałek czasu temu był mój temat o walce z tym problemem. HW mają na kabelku takie strzałki, ponoć jest to istotne przy połączeniu, ja nie sprawdzałem tego, po prostu wymieniłem RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na hollywodach 4xrca + 2xrca dls żadnego problemu nie ma więc co do kabelków hollywooda zasady nie ma że to one są lipne. Szukał bym bardziej pętli masy  . Wepnij same bolce z drugiego kabla bez masy i zobacz co bedzie powinno działać na masie z 1pierwszego kabla , co najwyżej bedzie brum w glosniku .Swiadczylo by to o zapętleniu masy .

Podstawowa sprawa to najpier przemieżyć kabel miernikiem czy wszystkie przejścia jak należy , jeśli nie wywalić kabel .

I jeszcze prosty test na uwaloną masę w radiu : polącz mase wtyczki z obudową radia na wyłączonym radiu po czym włącz jak zagra bez zakłuceń to masa w radiu do naprawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Hollywood RCA, problem identyczny pojawił się, gdy dołożyłem suba i kolejne RCA. Kawałek czasu temu był mój temat o walce z tym problemem. HW mają na kabelku takie strzałki, ponoć jest to istotne przy połączeniu, ja nie sprawdzałem tego, po prostu wymieniłem RCA.

To radze odszukać podobny temat , bo tam akurat zastosowanie kabla tej firmy było kluczem do rozwiązania problemu. Nawet najprostsze kable sygnałowe zawarte w zestawach do montażu wzmacniacza nie sprawiają najmniejszych problemów w prawidłowo położonych instalacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Hollywood RCA, problem identyczny pojawił się, gdy dołożyłem suba i kolejne RCA. Kawałek czasu temu był mój temat o walce z tym problemem. HW mają na kabelku takie strzałki, ponoć jest to istotne przy połączeniu, ja nie sprawdzałem tego, po prostu wymieniłem RCA.

I bylo po problemie? Znajomy mowil zeby sprawdzic RCA przez podlaczenie do telefonu i wtedy wyjasni sie czy to wina kabla czy radia, jak bede mial chwile to sprobuje

Wszystko jest możliwe. Podłącz jakiś przewód RCA do radia, przerzuć przez auto po fotelach, żeby zminimalizować wpływ innych kabli w aucie na zakłucenia, podepnij do wzmaka i sprawdź czy piszczy.

Przepinałeś czincze na włączonym sprzęcie?

Pare razy mi sie zdazylo przepiąć na wlaczonym sprzecie nawet na wlaczonym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuc to gowno z holywooda ten szajs sieje nawet między kanalami... jeszcze takiego dziadostwa nie mialem w reku choc sądziłem ze tandetny byl stinger ale on między kanalami zaklucen nie robily.

Ja ich używam od jakis 2 lat do praktycznie 90% montaży. 0... słownie zero problemów, nawet w tych najbardziej kłopotliwych autach typu bmw.

Złego słowa nie powiem.

Mowa o żółto-czarnej skrętce. Mega fajny drut za śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radze odszukać podobny temat , bo tam akurat zastosowanie kabla tej firmy było kluczem do rozwiązania problemu. Nawet najprostsze kable sygnałowe zawarte w zestawach do montażu wzmacniacza nie sprawiają najmniejszych problemów w prawidłowo położonych instalacjach.

 

Ale po co ? Identyczne ułożenie kabelka za 25 zł. jakiegoś taniego Phonocar i cisza jak makiem zasiał. Nie rozumie, co mogłem spartolić, przecież nie puszczę kabli po zewnątrz auta, wszystko położone standardowo, czyli maksymalnie odsunąłem się z sygnałem od zasilania, wiązek i kabli głośnikowych... Pierwsze z brzegu kable załatwiły sprawę przy identycznym ułożeniu, więc ? Ogólnie nie generalizuję, możliwe, że miałem pecha i tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mój temat był dość popularny i naprawdę sporo podpowiedzi padło, także kabelek jak by nie puścić go, łapał świsty i terkotania alternatora. Dlaczego tak było ? Nie wiem, pewnie jakieś VooDoo w wykonaniu bardziej doświadczonej osoby dało by jakieś rezultaty, a przynajmniej diagnozę, dlaczego tak, a nie inaczej :) 2 sztuki RCA o łącznej wartości 45 zł. rozwiązało problem. Może po prostu trafiłem na "taki" upierdliwy egzemplarz :P Nie generalizuję, po prostu miałem w Nissanie takie jazdy z tym drucikiem, ale i druciaka nie ma, ani Nissana :)

 

Już nie śmiecę w temacie :) po prostu, jak masz możliwość podmienić druty, to podmień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie odkopie swoj temat poniewaz po wielu próbach odpuściłem z tematem jednak ostatnio musialem wyjac suba cos podlaczylem  ponownie i sa jeszcze mocniejsze piski.

 

Dodam ze jak odepne jedna pare RCA i przytkam ja do radia to piszczy tak samo czy to normalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...