Skocz do zawartości

Citroen C5 by Csbiczek


csbiczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 342
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam zacząć :) Charakterystykę przetworników nie przeskoczysz.

Dowiedziałem się niedawno na spocie (przy okazji pomiaru) że każdy/większość wf ma dól w okolicy 400hz. Tw którego mam teraz, z kolei, ma górkę przy 5khz. Tu troche podbijasz tamto ściszasz i jest inne granie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się dopasować granie pod swój gust nie grzebiąc w parametryku:) Jak coś z grubsza przypasuje wtedy można to szlifować;) No ale ja się nie spieram, większość ma rację, ale ja też bo każdy ma swój gust i upodobania i tego się nie przeskoczy:p Np na ostatnim spocie granie u sinoffa było naprawdę fajne ale mi tam brakowało kilku rzeczy które sinoff wychwycił u mnie no i tu pozostała kwestia gustu co kto lubi:) Ja auta pod zawody ani na wystawy nie robię, robię dla siebie, a że nie jestem zwolennikiem parametryków i korektorów to nie korzystam z nich, dla mnie coś albo gra albo nie i jak widać idąc tym tropem jakieś sensowne granie się u mnie tworzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak, że albo coś gra, albo nie :) Kupujesz jakiś bardzo drogi tweeter np., wpinasz w system od "strzała" i nie ma wooow... Wymieniasz ? Ja nie wymienił bym, a w drugą stronę - przetwornik "dziad", robisz mu zwrotkę pasywną, gra kilka o kilka klas w górę :) Nie zgodzę się z tym, że coś zagra, lub nie - tutaj potrzebny stroiciel, wprawne ucho, sprzęt do pomiarów, a już na pewno sama wymiana pieca nie jest aż tak wyraźna - oczywiście mówię o wzmacniaczach podobnej klasy :) Nie ma aż tak wielu wzmacniaczy, które wpinasz w system i "diametralnie" zmieniają wszystko w graniu :) Wystarczy inna czułość ustawiona, a nam się wydaje, że "tutaj głośniej na górze, a tutaj basu ogrom przybyło" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lubi chleb drugi córkę piekarza, nie każdemu musi p4 sie podobać to raz a dwa Lukaszu moze masz na myśli p4 evo którego nie sluchalem i moze wypada inaczej?;) u mnie jedynym ratunkiem dla p4 byla by zmiana źródła, tak mysle;)

Dla mnie to wyglada tak, ze wolisz duzo! słabszy wzmacniacz bo ci maskuje błędy w strojeniu systemu. A jak podpinasz taki ktory demaskuje wszystko to chcesz go zaraz wyciągnąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam a chęcią dałbym komuś podłubać przy ustawieniach za pomocą odpowiedniego sprzętu. Wydaje mi się, że moje klocki mogą pokazać więcej. Co do różnic między P4 a P4 evo to z tego co slyszalem są to takie same wzmaki z tym że P4 evo ma dodatkowe wejścia zbalansowane jeśli się nie mylę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dla mnie to wyglada tak, ze wolisz duzo! słabszy wzmacniacz bo ci maskuje błędy w strojeniu systemu. A jak podpinasz taki ktory demaskuje wszystko to chcesz go zaraz wyciągnąć
To może niech się na ten temat wypowiedzą osoby które słuchały mojego auta i jakoś większych baboli nie wytykali. A słuchało sporo osób. Do tablicy poproszę: eszte, zygastg, slawa88, sinoff :P Proszę wyrazić swoją opinię, czy mam totalny bajzel czy ma to ręce i nogi ale gra specyficznie(np spokojna góra i sporo mocnego basu z suba - czyli tak jak LUBIĘ). Nie lubię jak ktoś mi wciska swoje racje a nie słuchał mojego systemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy co słuchałem to mogę powiedzieć że jest ok,nie róbmy tragedii bo też nie ma z czego.Cały system gra na swój sposób,nic nie wyrywa się zbytnio do przodu i dominacji.Ja ewentualnie bym spróbował jeszcze innego źródła ale to już kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie o to chodzi jak teraz gra, ale o to co należy zrobić by grało dobrze po zmianie elementu układanki. Może być że czegoś w nowym piecu mogłeś nie opanować, lub to co pokazał wydawało się, lub dla Ciebie było złe. Tego nie wiem bo przy tym nie byłem. Co do specyfiki Twojego gustu to tak jak mówisz, mniej góry i spokojna, z większą dawką dołu. A co było z p4 to nie mogę gdybać. Nie dane mi było dawno tego pieca słuchać nawet nie pamiętam jego grania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tyle razy klepie że to ma mi się podobać i tyle:) Nie przypasiło do gustu po męczeniu z różnymi ustawieniami to nie będę oczekiwał radykalnych zmian:) Jednemu będzie mało góry drugi będzie krwawił już z uszu:P Nie zaprzeczam że wystroić trzeba dobrze żeby coś zagrało ale też musi się podobać sam charakter danego elementu i mi np obecny setup leży, a ewentualne zmiany w klockach jakie będę wprowadzał to z czystej ciekawości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że chyba nie do końca tak to wygląda dla nas :) Piec RFa pisałeś, że bardzo Ci leżał, zaraz szukasz takiego samego (producent, seria) na suba - nie trafia się, zmieniasz :) Opus ode mnie nabyty - też szukałeś mono, bateria SS, nie wiem co tam jeszcze by się znalazło  :hyhy:  Przynajmniej ja już od dłuższego czasu zauważyłem ten trend u Ciebie :hyhy:  Oczywiście nie jest to zarzut, czy coś, bo mnie nic do tego, sam mam ujednolicone granie na wzmacniaczach  :rotfl: Znam jeszcze paru takich  :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może niech się na ten temat wypowiedzą osoby które słuchały mojego auta i jakoś większych baboli nie wytykali. A słuchało sporo osób. Do tablicy poproszę: eszte, zygastg, slawa88, sinoff :P Proszę wyrazić swoją opinię, czy mam totalny bajzel czy ma to ręce i nogi ale gra specyficznie(np spokojna góra i sporo mocnego basu z suba - czyli tak jak LUBIĘ). Nie lubię jak ktoś mi wciska swoje racje a nie słuchał mojego systemu...

Nigdzie nie napisałem, ze masz totalny bajzel

Moze ten wzmacniacz pokazuje niska klase twoich tweeterow?

Moze masz gdzies mały blad, ktory wychodzi przy lepszym wzmacniaczu

Którym niewątpliwie xetec w tym zestawieniem jest

Nie wkładaj mi w usta słów których nie powiedziałem

Cały czas gdybam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tablicy poproszę: eszte, zygastg, slawa88, sinoff

 

A bardzo Ciebie proszę :) Po mojemu jakieś niedociągnięcia w Twoim aucie to nie jest kwestia baboli a raczej niedokończonej roboty przy kręceniu gałą.

Na dzień dobry gainy, kręcenie nimi dla uzyskania równowagi a później cięcia bo bas nie może zabijać kicka a sam bas zrównoważony z resztą ma być przy strojeniu, później odkręcaj go do woli. Woofery na tą chwilę zostaw w spokoju, zdecydowanie słabszym ogniwem są tweetki DLS-a i i Twój pomysł wymiany na LS29 bardzo mi się podoba bo łagodność zostanie a mgiełka i ospałość na górze powinny zniknąć. Po tym jeszcze czasy i powinno zagrać.

No ale to właściwie nic nowego bo podobnie gadałem do Ciebie na niedzielnym spocie :)

Mogę jedynie dodać, ze nieoceniona pomocą mogą okazać się częste spoty - raz ze względu na kilka dodatkowych par uszu a dwa ze względu na obecność na spotach aut, które możesz wybrać jako wzorcowe dla swojego grania, przynajmniej na ten moment :)  później i tak każdy własną drogą idzie :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do kręcenia gałą to tak ja wspominałem na spocie całość jest ustawiona z grubsza żeby była akceptowalna(gainy i czasy -  tu potrzeba jeszcze pracy). Cięcia może do delikatnych poprawek też, okaże się z czasem. Spotów mam kilka za sobą ale to i tak za mało dlatego mam nadzieję że dojadę na piknik i wtedy będę w głośnikowym niebie:P Nie no trzeba jeszcze się osłuchać, trzeba też dać posłuchać co u mnie piszczy i przyjąć parę dobrych rad dlatego jestem otwarty na sugestie i krytykę lecz też na chwilę obecną jestem z grubsza zadowolony z tego co udało mi się osiągnąć a o to głównie w tej zabawie chodzi:) Tak więc ja walczę dalej :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...