Skocz do zawartości

Rozbudowa car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Planuje wymiane nagłośnienia w autku, a konkretnie tylnej części czyli skrzyni basowej( na reszte przyjdzie czas z racji ze mam 2 samochody) Do tej pory korzystałem z skrzyni jbl p1224, wzmaka jbl gto 7001. Oczywiscie był to tego kondensator 1F+ kable (+30MM, -25mm) i bezpiecznik 100A.

Z racji zakupu drugiego auta chce wszystko do niego przełożyc i dołożyć coś do tego zestawu lub go całkowicie wymienić.

w planach byl zakup jeszcze jednego jbl p1224 i wymianie wzmaka z jbl gto 7001 na jbl gto 14001.

Nie mam pomysłu w chwili obecnej na inne rozwiązanie.

 

Potrzebuje skrzyni ewentualnie dwóch czyli pow 700-800rms i oczywiscie wzmaka na nią.

Czy kombinowac z tym co mam czy zmienic na cos innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


Jezeli jeden musi byc grubszy to wlasnie minus

Paweł wyjaśnisz to  :wink2:

 

 

 


-a co z przodem? Zapewne seria?

Sądząc po tym temacie to pewnie o jak największe łupanie chodzi i przód tu nie ważny  :...:

Tak więc jeżeli do tej pory kolego Ci JBL odpowiadał to :

 

 


zakup jeszcze jednego jbl p1224 i wymianie wzmaka z jbl gto 7001 na jbl gto 14001.

i będziesz pewnie zadowolony bo będzie nieźle w bagażniku  :cisza:  :cisza:  :cisza:  :cisza:  :cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


wymiana głośników z przednich i tylnich drzwi,wymiana i dołożenie głośników wysokotonowych

Przypuszczalnie też JBL? Brakowało Ci basu przy jednym głośniku, że chcesz dołożyć drugi czy jak? Nie pisałeś po co chcesz to zrobić. Bagaznik za duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Paweł wyjaśnisz to 
podstawy fizyki sie klaniaja  :wink:

masa jest najwazniejsza

 

 

 


Jedna dobrze zasilona 12" zamiecie te 2 JBL (na pewno pod względem jakości). Ale musisz zadbać o prąd, bo to podstawa.
niestety pojecie jakosci jest bardzo zalezne od sluchacza... 

a niestey ten JBL potrafi pompowac i robi to bardzo dobrze

 

odpowiedz jeszcze czy masz ten glosnik w zamknietej czy w b-r?

bo jak zamknieta to wystarczy przerobic na b-r i juz basu bedzie wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(+30MM, -25mm)

Autor nie podał długości kabla masy a to jest dość istotne przy dalszej dyskusji na temat "Prawa fizyki. Przepływ prądu"

 

Możesz pokusić się o zakup drugiego JBLa i mocniejszego monoblocka wtedy będzie grubiej. Możesz pomyśleć o mocarnej 15" np Rf RFR, Helon, HCCA itp Zależy czego wymagasz od systemu :)

 

Same tweetry dużo nie pomogą przy poprawieniu "jakości" na przodzie. Należy wygłuszyć drzwi i ewentualnie wrzucić jakiś sprawdzony na forum system 2 way plus wzmacniacz do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawy fizyki sie klaniaja :wink:

 

masa jest najwazniejsza

 

Zapytany o jaką konkretnie podstawę i czego dotyczącą odpowiada

 

 

wymyslaj sobie co chcesz - ja odpuszczam

 

Napisz proszę jaka podstawa fizyki dotyczy obliczeń kabla plusowego a jaka ( inna ? )  masowego .

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Kiedyś w ramach żartu podałem , ze kabel masowy może mieć znacznie mniejszy przekrój niż plusowy.

W uzasadnieniu zaś ; prąd o dużym natężeniu płynie z akumulatora do wzmacniacza. tam większość energii jest konsumowana przez wzmacniacz , a jedynie to co pozostanie spływa małym przekrojem do masy .

Minęło kilka godzin zanim ktoś podjął polemikę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa kable powinny miec taką sama grubość i tak każdy robi i tyle - to co trzeba wiedziec kładac instalację w aucie. Ten sam prad płynie kablem od akumulatora jak i tym kawałkiem ( masowym) podpiętym np. do  karoserii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Napisano 3 minut temu

Obydwa kable powinny miec taką sama grubość i tak każdy robi i tyle - to co trzeba wiedziec kładac instalację w aucie. Ten sam prad płynie kablem od akumulatora jak i tym kawałkiem ( masowym) podpiętym np. do karoserii

A czemu ?


 

 


Żadne :idea:

Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ?

Bo nie ma dżemu :wink:  a na serio bo tak jest zgodnie ze sztuką i tyle w temacie :wink: Kładąc swoje kable położyłem takie same po co kombinować zasilanie to podstawa i wszelkie zagłębianie sie w prawa fizyki, astronomii i alchemii nie ma tu sensu :rotfl:  bo co nam da położenie na kawałku metra czy półtora kabla o inny przekroju... nic, wolę zrobic cos porządnie raz tak jak powinno byc zrobion, nawet od rozdzielacza ten kawałek 30centymetrowy mam przewody 21mm kwadrat a nie jakas cieniznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma dżemu :wink: a na serio bo tak jest zgodnie ze sztuką i tyle w temacie :wink: Kładąc swoje kable położyłem takie same po co kombinować zasilanie to podstawa i wszelkie zagłębianie sie w prawa fizyki, astronomii i alchemii nie ma tu sensu :rotfl: bo co nam da położenie na kawałku metra czy półtora cieńszej masy... nic, wolę zrobic cos porządnie raz, nawet od rozdzielacza te 30cm mam 21mm kwadrat a nie jakas cieniznę.

 

Czyli nie wiesz :wink2: .

Akumulator, bezpiecznik , wzmacniacz , kabel masowy od wzmacniacza , karoseria gdy jest użyta , stanowią połączenie szeregowe  zasilania , gdzie w każdym fragmencie obwodu płynie ten sam prąd .

Dlatego wymagane są te same przekroje przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


, gdzie w każdym fragmencie obwodu płynie ten sam prąd

To chyba oczywiste, chciałeś aby "re...uświadomić" Cie w tym twierdzeniu... przypomnieć :wink: to pamiętam ze szkoły jeszcze tak źle nie jest. Na marginesie, pozostaje jeszcze kwestia jak dla mnie bezsensownego kombinowania czy czasami zbędnej oszczędności, jak się daje zasilanie 35mm to i niech ta masa będzie takiego samego przekroju chocby to miałby być naprawdę kawałeczek tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste

Tu oczywiste i weryfikowalne jest tylko słowo pisane , a to co nie jest napisane, pozostaje jedynie domniemaniem .

Dlatego napisanie , ze zawsze używam takich samych przekroi kabli nie oznacza z definicji przepływu tych samych prądów.

Połączenie szeregowe to definicja odwodu i praw nim rządzących.

 

Jeden ponad plan :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a to co nie jest napisane, pozostaje jedynie domniemaniem

Wiec domniemywaj sobie co tam uważasz za słuszne, czy tez to, czego nie przeczytasz, opcja do wyboru dla Ciebie, mnie to raczej obojętnie, ja  swoja wypowiedż skierowałem do autora tematu aby nie kombinował z tymi przekrojami. Resztę można znaleźć u wujka jeśli nie pamięta się ze szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...