Skocz do zawartości

Głośniki średniotonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest pocięte procesorem w radiu.

TW są symetryczne i tak ma być, auto jest typowym uzytkowym autem i zarazem wiekowym ( 88r), a nie demo carem na pokazy, więc musi " normalnie" wyglądać.

 

http://i61.tinypic.com/20krgpg.jpg

 

Drzwi tak samo są wygłuszone, obie blachy ( szczelnie) STP, zewnętrzna dodatkowo pianką GMS.


Średnie będą w drzwiach nad wooferami, innej możliwości nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć, a ja mlody już nie jestem.

 

Auto ma grać, ale MUSI też wygladać, nie zrobię głośników ustawionych kierunkowo bo lepiej zagrają, jest to zbyt nie praktyczne dla mnie i tyle.

Używam auta na codzień i funkcjonalność to podstawa.

Kolejna sprawa, to typ auta, wysokośc nad ziemią.

 

 

 


Próbujesz zaleczyć syfa pudrem.

 

Bardzo konstruktywna odpowiedź.

Wnosi duzo do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Auto ma grać, ale MUSI też wygladać, nie zrobię głośników ustawionych kierunkowo bo lepiej zagrają, jest to zbyt nie praktyczne dla mnie i tyle.
Używam auta na codzień i funkcjonalność to podstawa.

 

Co nie praktycznego oraz malo funkcjonalnego jest w ukierunkowaniu TW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Auto ma grać, ale MUSI też wygladać, nie zrobię głośników ustawionych kierunkowo bo lepiej zagrają, jest to zbyt nie praktyczne dla mnie i tyle.
Używam auta na codzień i funkcjonalność to podstawa.
Przesunięcie TW o kilka stopni sprawdziłoby że auto stało by się nie praktyczne? Ale że jak bo nie kumam za bardzo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ukierunkowaniu TW tylko tyle, że wygląda jakby ktoś po pijaku to robił i każde jest inne.

Pisząc o praktyczności miałem bardziej na myśli usytuowanie średniaków, bo będą w drzwiach i ustawieniu wooferów kierunkowo, a nie jak jest teraz do siebie.

 

Wiem, że byłoby lepiej, jakby kazdy z głośników był odpowiednio ustawiony, ale trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie mam zastrzezeń do obecnego audio.

Nikt z Was nie słyszał jak gra w tym aucie, ale wiecie że jest źle, bo chce dołożyć średniaki.

 

Słuchałem audio w jedym aucie w wersji 2-way i po kilku dniach 3-way i różnica jest kolosalna.

Jedyna zmiana to dołożenie średniaków.

Nie każdy musi się ze mną zgodzić, trudno takie mam zdanie.

 

Może wróćmy do meritum tematu, czyli jakie średniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać się za 3way, bez ogarnięcia 2way....to jak startować w mistrzostwach F1, a nie dając sobie rady w zwykłych rajdach krajowych :wink:

Lepiej dopieść to co masz, bo będzie lament, że kasa na 3 way wydana a gra gorzej niż Twój obecny 2way.

A jeśli 'boli' Cie ukierunkowanie tw, to po co w ogóle się zabierasz za CA? Bo na pewno 3 way nie będzie zgrabniej wyglądał(to będzie kosmos w porównaniu do kierunkowania 2way), a już w ogolę słupki 3way do małych nie należą.

Jak to mówią do pełnej szklanki, wody się nie naleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego już pisałem, że średniaki będą w drzwiach, a nie na słupkach.

 

 

 


A jeśli 'boli' Cie ukierunkowanie tw, to po co w ogóle się zabierasz za CA?

 

Bo lubię jak fajnie gra i tyle.

Robię to dla siebie, a nie na pokazy, czy zawody CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że w tym przypadku przejście na 3way to dobry pomysł ale z kanonami CA od dawna mi nie po drodze.

Jedynym zastrzeżeniem jakie mam to to, aby średnie i tweetery ukierunkować na słuchacza czyli na kierowcę.

 

Pstrykać, ustawiać i stroić można do woli ale nie ominie się tego, że lewego i prawego woofera w 2way słuchamy z bardzo różnych kątów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ukierunkowaniu TW tylko tyle, że wygląda jakby ktoś po pijaku to robił i każde jest inne.

 

Pisząc o praktyczności miałem bardziej na myśli usytuowanie średniaków, bo będą w drzwiach i ustawieniu wooferów kierunkowo, a nie jak jest teraz do siebie.

 

 

 

Wiem, że byłoby lepiej, jakby kazdy z głośników był odpowiednio ustawiony, ale trudno.

 

 

Czyli liczysz na to, że byle jak  ukierunkowanie (czyli symetrycznie na pałę) tweetków i dołożenie średniaków (też na pałę, byle nie kuło po oczach) załatwi problem?

Nikt z Was nie słyszał jak gra w tym aucie, ale wiecie że jest źle, bo chce dołożyć średniaki.

 

Bo każdy tu piszący opiera się na tym co sam rzekłeś:

 

chodzi głównie o średnie tony, których u mnie jest mało, bo TW i woofery nie mogą stykać się pasmami, więc trochę brakuje środka.

 

I zdecydowana większość uważa, łącznie ze mną, że jest coś spitolone po drodze a dołożenie średniaka tylko ten bałagan spotęguje.

 

Drzwi tak samo są wygłuszone, obie blachy ( szczelnie) STP, zewnętrzna dodatkowo pianką GMS.

 

To ja zadam swoje ulubione pytanie: Jak masz drzwi zrobione? To co napisałeś a ja zacytowałem mówi dokładnie nic. Jeśli możesz to daj fotki z tłumienia, a jeśli nie posiadasz to chociaż pokaż jak wyglądają drzwi bez boczka.

 

Po mojemu ze strojeniem i cięciami coś jest spitolone, ale znając życie może się okazać że to nie jedyne niespodzianki  w Twoim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może zostaw swoje wróżby dla siebie.

No właśnie zostawiam dla siebie i myśli nie rozwijam :) a Twoja odpowiedź.... to już wszystko? 

Ale może nie dosłyszałeś :D

Odpowiedz proszę co rozumiesz przez słowa?

 

 


bo TW i woofery nie mogą stykać się pasmami,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chcesz mimo wszystko ten system trójdrożny, to nie pytaj nas, jaki głośnik, tylko zastanów się, jakie jesteś w stanie zapewnić mu warunki do pracy (komora?) oraz sobie jako słuchaczowi. Jeśli chcesz je mieć w drzwiach zamontowane na płasko (jak na trzeźwo, praktycznie i funkcjonalnie) i jeszcze pewnie nisko, to może zapoznaj się z różnicami charakterystyk kierunkowych dla różnych typów głośników.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...