Skocz do zawartości

Głośniki średniotonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Wygłuszenie drzwi: 

http://i57.tinypic.com/2wmksw6.jpg

 

zewnętrzna blacha drzwi także wyklejona matami STP + pianką.


 

 


Odpowiedz proszę co rozumiesz przez słowa?
suchorz, dnia 03 Kwie 2014 - 17:33, napisał:

bo TW i woofery nie mogą stykać się pasmami,

 

źle się wyraziłem.

 

Chodziło mi o to, że kazdy głośnik pracuje w swoim zakresie pasma, więc nie uda się żeby tw + woofer zagrały w pełne pasmo i dlatego stosuje się układ 3-way, co pozwala na zapełnienie dziury między tw, a wooferem.

To tak najprościej można chyba napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem okazję słuchać autka z 2-way i po zmianie na 3-way (aktywka). Jedyna zmiana to dołożenie średniaków i dopiero po tym zabiegu ślicznie słychać pewnie dźwięki, dlatego uważam, że właśnie tego mi tera brakuje w aucie.

Żeby nie było że auto było nie wygłuszone itp. Auto jest bardzo dobrze wygłuszone, zestrojone, a podzespoły to Focal i wzmacniacze Audio Art. Wszystko zrobione zgodnie ze sztuką.

 

http://i57.tinypic.com/3477j9j.jpg

 

http://i57.tinypic.com/15ysoxv.jpg

 

Ktoś nie bez powodu wymyślił system 3-way, zresztą jak czytam dużo osób Tu ma właśnie taki system w swoich autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam, ale myślałem, że ktoś podpowie jakich średniaki szukać, żeby zagrały na poziomie tego zestawu co już mam.

Szkoda wydac kasy na coś, co popsuje dźwięk, bo okaże się słabej jakości.

 

Wzmacniacz do średniaków już mam ( Audio Art 120.2XE), poszukuję tylko odpowiednich głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie drzwi:

Nie jestem w stanie powiedzieć czy drzwi są dobrze zrobione... ale na pewno były wyklejane starannie.

 

 

Działam, ale myślałem, że ktoś podpowie jakich średniaki szukać, żeby zagrały na poziomie tego zestawu co już mam.

Z tym może być dość ciężko... zobacz że nie padła ani jedna propozycja. Ja też nie podam żadnego typu.

 

 

Szkoda wydac kasy na coś, co popsuje dźwięk, bo okaże się słabej jakości.

Coś markowego i dobrej jakości może zadziałać równie kiepsko na Twoje granie.

 

 

Chodziło mi o to, że kazdy głośnik pracuje w swoim zakresie pasma, więc nie uda się żeby tw + woofer zagrały w pełne pasmo i dlatego stosuje się układ 3-way, co pozwala na zapełnienie dziury między tw, a wooferem.

 

To tak najprościej można chyba napisać.

To nie jest dobry argument bo może się okazać, że po dołożeniu średniaka zamiast dołka masz górkę/dołek i to na dodatek w dwóch miejscach, a to może być tylko częścią albo początkiem problemów. Nie czytałeś info zawartego na forum o cięciach/zboczach i o tym jak je odnieść do własnego systemu. 

A jak masz w chwili obecnej cięty woofer i tweeter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, te woofery aż takimi demonami basu to nie są, 50/18 albo 63/12.

Możesz jeszcze mieć bałagan w gainach i z tego powodu też możesz granie u siebie źle odbierać. Zajrzyj do http://www.strefacaraudio.pl/topic/39929-bravo-pierwsze-car-audio/ i poczytaj o kręceniu gainami, właściwie pierwsza rzeczowa dyskusja na temat regulacji gainów jaką czytałem, na tym forum na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Boston... :) Swego czasu myślałem o zakupie takich ls-ów jak Twoje plus woofery 6.4lf. Już woofery z tego zestawu mają dużo średnich, więc ten średniak 4.4 też średnimi powinien zagrać. Co Ci z tej modyfikacji systemu wyjdzie czort jeden wie... są gdańskie spoty i jak zajedziesz na któryś już po modyfikacjach, to albo chłopaki powietrze z Ciebie spuszczą w trybie przyspieszonym albo uznanie wyrażą. I tego drugiego Ci życzę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...