Skocz do zawartości

Śmiech to zdrowie


greg-si
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Data zobowiązuje:

Napiszcie mi jak to podłaczyć tzn teoretycznie wiem ale prosze o rade:

Kabel masowy od akumulatora (50mm2) ...........................

Lutowanie, czy może jakiś rozdzielacz? jeśli lutowanie to jak bo to już nie jest cienki kabelek i chyba umiejętności trzeba jakieś mieć..

 

Bardzo prosze o pomoc pozdro :(

 

To powszechnie panujące przekonanie o przenoszeniu ładunków w obwodach elektrycznych .

Ale nie daj się zwieść :P , jeżeli zastosujesz gruby przewód masowy , wtedy większa ilość dostarczonej do wzmacniacza energii odpłynie do "masy" zamiast efektywnie zasilić wzmacniacz . Stosując przewód masowy o minimalnym przekroju przeciwdziałasz temu zjawisku i nie pozwalasz na zbędną utratę energii :grinn:

Gdybyś miał wątpliwości, to śmiało pytaj :P

 

:(:(:(:P

 

Ale banialuki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Data zobowiązuje:

Napiszcie mi jak to podłaczyć tzn teoretycznie wiem ale prosze o rade:

Kabel masowy od akumulatora (50mm2) ...........................

Lutowanie, czy może jakiś rozdzielacz? jeśli lutowanie to jak bo to już nie jest cienki kabelek i chyba umiejętności trzeba jakieś mieć..

 

Bardzo prosze o pomoc pozdro :(

 

To powszechnie panujące przekonanie o przenoszeniu ładunków w obwodach elektrycznych .

Ale nie daj się zwieść :( , jeżeli zastosujesz gruby przewód masowy , wtedy większa ilość dostarczonej do wzmacniacza energii odpłynie do "masy" zamiast efektywnie zasilić wzmacniacz . Stosując przewód masowy o minimalnym przekroju przeciwdziałasz temu zjawisku i nie pozwalasz na zbędną utratę energii :grinn:

Gdybyś miał wątpliwości, to śmiało pytaj :P

 

:(:(:P:P

 

Ale banialuki :P

Te "banialuki" w tym przypadku były pisane z pełną premedytacją, akurat osobie, która to pisała, wiedzy na temat elektrotechniki nie brakuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małżeństwo wybrało się do ZOO. Przed klatką z dorodnym gorylem żona mówi:

- Przyjrzyj mu się! Tak właśnie powinien wyglądać prawdziwy mężczyzna - te bicepsy, ten dziki wzrok, ta postura...

W tym momencie goryl wyciąga łapę, wciąga kobietę do klatki i wykazuje jednoznaczne zamiary. Żona woła do męża:

- Ratuj mnie! Na co czekasz?

- A powiedz mu teraz, że cię boli głowa...

 

 

 

Jedzie trędowaty tramwajem. Wchodzi kanar, podchodzi do niego:

- Bilet proszę.

Ten spanikowany zaczyna przetrząsać kieszenie. Odpada mu ręka. Przeprasza, podnosi ją i wyrzuca przez okno. Zdenerwowany, jeszcze gwałtowniej przeszukuje kieszenie. Odpada mu noga. Przeprasza, podnosi I wyrzuca. Już w kompletnej panice traci drugą nogę. Za okno.

Kanar przygląda mu się i mówi spokojnie:

- My tu gadu gadu, a ja widzę, że pan mi powoli spierdala...

 

 

 

Pierwszoklasista przychodzi do siedzącego w fotelu przed tv ojca z zeszytem i pyta:

-Tato, mam zadanie domowe, mam napisać skąd się wziąłem na tym świece.

- No wiesz Kaziu, ...jakby ci to powiedzieć.

Bocian cie przyniósł i zostawił nam na balkonie.

- Oj tato tato, mama taka ładna a ty się pieprzyłeś z boćkiem?

 

 

 

 

Mała firma podupada finansowo. Szef przychodzi do swych kilku pracowników.

- Wiecie, że nie wiedzie się nam ostatnio najlepiej. Niestety, muszę

kogoś zwolnić. Nie podjąłem jeszcze decyzji kogo.

Może ktoś z Was dobrowolnie odejdzie? Zastanówcie się.

Wszyscy spojrzeli po sobie. Murzyn mówi:

- Mnie nie możesz zwolnić. To byłby rasizm!

- Mnie też nie - mówi jedyna kobieta - to byłby seksizm!

- Mnie tymbardziej - odzywa się kulawy dziadek - to byłaby

dyskryminacja niepełnosprawnych!

Spojrzenia wszystkich powędrowały w kierunku młodego, pracowitego człowieka.

- Hmmm - mówi powoli chłopaczek - coś mi się ostatnio zdaje, że chyba jestem gejem...

 

[ Dodano: 2010-04-05, 16:40 ]

Ciekawe doświadczenie zrobiłem u siebie ostatnio.

Posmarowałem płyty polecanym na tym forum gęsim smalcem. Nie za grubo, tylko delikatną cienką warstwę.

No i szczękę zbierałem z podłogi, tak to zagrało.

Polecam wypróbować samemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki woofer pod peying py - 2h30R 1200

problem jak w temacie, wzmacniacz rzekomo bardzo dobry, potrzebuje jakiś subwoofer najlepiej JBL bądź coś jeszcze lepszego tak do 350 zł

 

[ Dodano: 2010-04-05, 22:42 ]

zalezy mi na konkretnym jebnięciu ale z jaknajmniejszą ceną, co mi zaproponujecie do max 450 zł deklarowana moc wzmaka może i jest troche zawyzona ale chyba powinno zagrac, może jbl CB1214 albo GT5-1204BR wiadomo że 1 propozycja jest znacznie tańsza niż ta 2, wiec czy jest warto inwestowac i dołozyc ??

 

[ Dodano: 2010-04-05, 22:43 ]

wszystko ładnie pięknie ale te głośniki nie są w obudowie a ja nie mam jak zamontowac w półce bo nie takiej możiliwości mi zależy na pożądnej skrzyni basowej, niech puka konkretnie i niech będzie ładne ciśnienie tzn zeby przenosiła częstotliwości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z forum CA

 

"

Witam !!!

(po pierwsze sory że się tak rozpisałem ale sprawa tego wymaga Very Happy)

 

Od dłuzszego czasu szykuję audio w swoim escorcie większość rzeczy zakupiłem juz i teraz zostało tylko robić i poprawiać Very Happy nie wiem jeszcze jak będzie grało ponieważ teraz jestem skupiony nad rozmyślaniem nad problemami. Piszę do was ponieważ chciałbym wiedzieć co mi powiecie o moim pomysle. Otóż sprzęt który będzie się tam znajdował:

1.Przednie słupki tweetery na wysokości uszu firmy MAC Audio z zestawu odseparowanego MP 2.16

2. Przednie głośniki w miejscoe fabrysznych na dystansach z MDF-U 16 cm Pioneery TS-17021

3. Tylne drzwi na dole w dystansie z MDF-U (przykręconego do blachy drzwi) 16 cm głośniki MAC Audio z zestawu odseparowanego MP 2.16 - Głośniki będą skierowane w stronę zagłówków przednich i będą znajdowały się na dole drzwi (obok klamki do podnoszenia szyb)

4. Nadkola zostały już przerobione w wycięciu na stare głośniki została wstawiona gruba płyta z MDF-U i wyprofilowana aby weszły idealnie głośniki Pioneer z zestawu TS-G1309. Skierowane są w stronę zagłówków tylnych - chodzi tu o bardziej wysokie tony

5. Tylna klapa bagażnika jest właśnie w trakcie budowy - i tu skupiam się najbardziej, ponieważ chcę tutaj uzyskać coś na zasadzie subwoofera i tutaj 2 razy dystans z MDF-U po 25 cm i wysokości 10- 15 cm (jeszcze nie wiem ile bedzie trzeba) i oczywiście wszystko przykręcone do blachy bagażnika. Fabryczny plastik zasłaniający klapę (tapicerka) wycięty tak aby zmieściły się w nim 2 głośniki ( jeden z prawej drugi z lewej) 25cm JBL GT5-10. Wszystko zamierzam uszczelnić w miarę możliwości aby stworzyć jak największe ciśnienie w klapie (coś jak subwoofer)

6. Subwoofer infinity (jeszcze nie mam ale sądzę, że jest to kozacki sprzęt) dokładnie Infinity Ref1260w

7. Wzmacniacz chyba CRUNCH'a 4 kanały ( coś do 500zł)

8. Radyjko JVC nie pamiętam jakie ale tydzień temu dałem za nie jakoś 300 zł to na początek

Nie wiem czy nie zastosować dwóch wzmacniaczy. Nie pisałem tylko o wygłuszaniu czegokolwiek - dla mnie jest to oczywiste wszystko zostało już wygłuszone (drzwi nadkola słupki) i sądzę że zrobiłem to w miarę dobrze - wygłuszenie matą (kupiłem w sklepie car audio nie pamiętam nazwy) to poszło na blachę potem fabryczne a na koniec coś takiego dałem (na tapicerkę od spodu) jak filc - takie wygłuszenie jak pod podłogą oczywiście cieńsze. I jak co o takim sprzęcie sądzicie jak to może grać i czy zmienilibyście cokolwiek

POZDRAWIAM "

 

Mają ludzie problemy :P:?::]:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...