Skocz do zawartości

Śmiech to zdrowie


greg-si
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cytat z forum pewnego:

Radio: Sony CDX - GT20 (po małym tuningu - wyprowadzone 4 wyjścia na wzmacniacz)

 

Wzmacniacze:

Monoblok Soling SL-P109 (z tuningowaną przetwornica napięcia i przerobionym stopniem końcowym) o mocy ok. 130 W RMS napędzający subwoofer

Blaupunkt BQA-208 - 4 x 50 W RMS lub 2 x 100 W RMS (ja korzystam z tej pierwszej opcji)

 

Głośniki:

Drzwi - Boshmann (nie pamiętam modelu ale coś z 66 było :kwasny: )

Deska - Precision Sound

Półka - Boshman ALX -9898BK

Subwoofer - Dibeisi P1007

 

Poza tym:

Przewody sygnałowe RCA - Hermann

Przewody głośnikowe - Hermann

Kabel zasilający - 10 mm2

Pozłacane końcówki kablowe - Soling

 

Wbrew obiegowym opiniom zestaw naprawdę potrafi zagrać solidnie, mocno i czysto. Wiele osób było już zaskoczone działaniem sprzętu.

 

niech moc bedzie z Toba :(:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

http://motoallegro.pl/item939319168_wv_gol...iwego_mena.html

 

10 SUBUFLER DWU CEWKOWY FIRMY CROSS O MOCY 600 RMS

 

typowy okaz wies tuningu

ale dla idioty jest to showcar albo auto zlotowe

p.s. nawet chlopaki z klubu golfa leza i sie zwijaja ze smiechu z tej tandety

 

 

8 PODŚWIETLENIE ZEGARÓW INTELIGO Z KOMPUTEREM MFA2

 

leże i kwicze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że mamy tubę z glosnikiem X który ma jakieś 300 watt.Teraz końcówka przy tej samej omowości powinna mieć przynajmniej jakieś 30% więcej czyli ok 400 watt,żeby glosnik mół zagrać na 100% swoich mozliwości.Następnie kolejną bardzo ważną jak nie najważniejszą rzeczą jest skuteczność czyli głosność z jaką w danym pasmie przenoszenia jest w stanie głośnik zagrać.Dla tego właśnie żeby mieć dobry i glośny bas w samochodzie konieczna jest skrzynia z dwoma głosnikami połączonymi równolegle dla zwiększenia efektywności,często producenci oszukują lekko i piszą że skrzynia z dwoma głosnikami po 300 watt razem ma 600,tak jak napisałem wyżej zmienia się efektywność,czyli dwa zagraja głosniej niż jeden,ilość ohm spada o połowe więc końcowka musi być silniejsza o jakiś 50% a cała skrzynia z 2 glosnikami ma nadal 300 watt.Ówczesne najlepsze głosniki na miękkim zawieszeniu 12 calowe osiagają 96-97 db

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że mamy tubę z glosnikiem X który ma jakieś 300 watt.Teraz końcówka przy tej samej omowości powinna mieć przynajmniej jakieś 30% więcej czyli ok 400 watt,żeby glosnik mół zagrać na 100% swoich mozliwości.Następnie kolejną bardzo ważną jak nie najważniejszą rzeczą jest skuteczność czyli głosność z jaką w danym pasmie przenoszenia jest w stanie głośnik zagrać.Dla tego właśnie żeby mieć dobry i glośny bas w samochodzie konieczna jest skrzynia z dwoma głosnikami połączonymi równolegle dla zwiększenia efektywności,często producenci oszukują lekko i piszą że skrzynia z dwoma głosnikami po 300 watt razem ma 600,tak jak napisałem wyżej zmienia się efektywność,czyli dwa zagraja głosniej niż jeden,ilość ohm spada o połowe więc końcowka musi być silniejsza o jakiś 50% a cała skrzynia z 2 glosnikami ma nadal 300 watt.Ówczesne najlepsze głosniki na miękkim zawieszeniu 12 calowe osiagają 96-97 db

:)

 

O zgrozo :wstyd: makumbę zachowaj :):):):):]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor napisał/a:

producenci oszukują lekko i piszą że skrzynia z dwoma głosnikami po 300 watt razem ma 600,tak jak napisałem wyżej zmienia się efektywność,czyli dwa zagraja głosniej niż jeden,ilość ohm spada o połowe więc końcowka musi być silniejsza o jakiś 50% a cała skrzynia z 2 glosnikami ma nadal 300 watt

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor, skąd to :)

Za dużo chciałbyś wiedzieć :)

 

"artysta" wolałby pozostać anonimowy :rotfl:

 

[ Dodano: 2010-03-15, 21:26 ]

Teraz to już zupełnie się pogrążył:

Kolego zauważ że odnośnie dżwięku 50% teorii nie przekłada się na praktykę,od kilku lat jestem akustykiem estradowym i nie interesuje mnie teoria bo wiem jak to w praktyce wygląda.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producenci oszukują lekko i piszą że skrzynia z dwoma głosnikami po 300 watt razem ma 600,tak jak napisałem wyżej zmienia się efektywność,czyli dwa zagraja głosniej niż jeden,ilość ohm spada o połowe więc końcowka musi być silniejsza o jakiś 50% a cała skrzynia z 2 glosnikami ma nadal 300 watt

:)

 

Nekci1985 zapodałeś tak opcję cytuj że Ci którzy nie oglądają postów wyżej będą myśleli ze ja to napisałem :)http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif:) Z góry wyprzedam takie przypuszczenie, to nie ja :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...