Skocz do zawartości

Dobry woofer do 2 Way


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


A mi się czarne nie podobały u Darka w komorach
I jak najbardziej szanuje Twoje zdanie.I to bez żadnej spiny. Wlaśnie caly sęk w tym że mnie osobiście teraz też nie do końca pasuje jak grają.Ale słyszałem je przy innym podziale i różnych zboczach w mojej komorze.Zachowanie głośnika i oczywiście jego gra zmienia się o 180*.

O to mi chodzi właśnie żeby tak umiejętnie dobrać i środowisko w którym jest i podziały żeby zagrał jak oczekujemy a nie od razu kosz.

Tak ze śmiechem bo mi sie przypomniało: Miał urywać cyce a opadała szczęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o tych za 9 paczek co na all ostatnio wisiały?

 

Gościa poniosło okrutnie.

 

@ufik... one nowe kosztowały 999zł- sugerowany detal.  

 

W używce 500-600 to jest max co można dać.

 

@darflex.... ćwiczyłem je w ca 6-7L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

...aby kontynuować wątek jak się spisują dego mastersy w dwóch drogach ? przetwornik warty kasy ? jak to gra ? odczuwalny przeskok jakości co do mp 5.16 lub RS806 ?

Master, jeśli już ;) Masz bardzo dużo informacji na forum nt. tych głośników, wystarczy poszukać. Z drugiej strony nie wiem czy to dobry pomysł brać się za bary z tak drogimi głośnikami nie wiedząc do końca (a takie odnoszę wrażenie) czego się oczekuje od systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Master, jeśli już ;)

 

drobne przejęzyczenie ;)

 

 


Z drugiej strony nie wiem czy to dobry pomysł brać się za bary z tak drogimi głośnikami nie wiedząc do końca

 

drogi nie drogi.., przedział cenowy za woofery nowe lub używki około 2000zl  jestem ciekawy jaie są wasze opinie na ten temat, z drugiej strony wiadomo, że mają dawać zadowolenie kupującemu / właścicielowi wooferów

co do kwoty uważam że lepiej jest coś dorzucić grosza i być zadowolonym nie wracać do tematu wooferów :) chociaż różnie to bywa i trzeba zmieniać

 

 

 


czego się oczekuje od systemu.

 

na chwilę obecną mam ochotę spróbować zabawy z 2 drogami a później pewnie skusze się na 3 drogi...( więc woofer który zrobi robotę w dwóch drogach a później mogę go wykorzystać w 3 drogach

 

skoro temat o wooferach zależy mi natym aby przetwornik był dynamiczny starał dostosować się do różnej muzyki aby miał dobre zejście i doby kickbass...

 

Truck, owszem troszkę jest postów na ten temat ale może ktoś odkrył coś nowego w tych przetwornikach ;P

 

Z drugiej strony Ciekawi mnie również jak się ma dego master do teca bury22...

 

ps. NIe linczujcie świeżaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Truck, owszem troszkę jest postów na ten temat ale może ktoś odkrył coś nowego w tych przetwornikach ;P

 

Taa... Bo to nowinka dopiero co na rynku i mało co przetrenowana, u jednych grają lepiej u innych gorzej, ale jakiś nowo co odkrytych fajerwerków bym się nie spodziewał.  :wink:

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, kupuj, baw się i może coś nowego wyjdzie?  :wink2:

 

 

 


Z drugiej strony Ciekawi mnie również jak się ma dego master do teca bury22...
 
ps. NIe linczujcie świeżaków

 

Nikt nie linczuje... http://1.2.3.11/bmi/www.strefacaraudio.pl/public/style_emoticons/default/disgust.gif 

 

Jeśli zaś chodzi o dego i 18ki teca, dwie różne galaktyki, jeśli chodzi o brzmienie i walory... Dego nie gra tak dołem, to nie jest woofer do basowania, jego zaletą przy poprawnej aplikacji jest świetne granie kickiem oraz średnica( zaleta w 2 way), tec'a bardziej bym widział w 3way ( w sumie do tego został stworzony, bo tec miał 3 way z 18ką, 12ką i tw), gdzie spokojnie można się obejść bez suba. Jest wolniejszym wooferem niż dego, ale np ładnie oddaje męskie wokale, kontrabas, gitarę basowa, czyli wszystko to gdzie potrzeba gabarytu, tam cieńko piejące dego musi uznać jego wyższość, jaki z tego morał? Trzeba posłuchać samemu, najlepiej na jakimś spocie, gdyż nikt nie jest w stanie zdalnie odpowiedzieć jednoznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie fajnie się czyta wasze opinie!

 

Szkoda tylko że "narybek' jest odsyłany do szukajki i po skrótowych nazwach nic nie może wywnioskować. Gwara forum jest dla "świeżego" człowieka ciężko przyswajalna.

 

 

Tak jakoś wpadło mi się w zadumę jak czytam te wszystkie opinie. Z niektórymi skrótami myślowymi nawet wujek sobie nie radzi  :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie odgrzeje... dlatego że inny budżet i sprzęt. ..

Kilka może tu opcji jest ale zastanawiam się czy dalej to nie będzie za duży odstęp poziomu. ..o ile do tej pory K2p mi pasował to teraz nie gra brzmieniowo jak tw i szukam następcy.

Granie na 7998r, hifonics vii gen na piecach, tw to Focal audiom TLR.

No i szukam wf... który zagra łagodnie na środku lekko , nie natarczywie. Coś co pokaże klasę, dodatkowo będzie kopało fajnie i dość twardo mocno bez zamulania tylko w punkt.

TW będzie cięte jakoś 5/12...

Totalnie nie wiem nawet na co patrzeć

Kwota... w okolicy tysiąca. ..może lekko więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...