Skocz do zawartości

[e 36] Dobre car audio do cabrio? Cena gdzie montować i co?


Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to wiele racji tutaj piszecie, możliwe że ktoś już zrobił porządne car audio w tym modelu. Czemu by z tego nie skorzystać. Proszę mi powiedzieć o jakich linkach mowa? Ponieważ zakładałem tutaj konto już trochę czasu temu a maila korzystam tylko do potwierdzeń itd. Więc jeśli oczywiście mogę prosić jakieś linki edukacyjne z chęcią skorzystam.

 

 

 

Po dłuższy

 

W Bytomiu masz Szymona , będzie o "rzut beretem" .

Pogadacie sobie co można zrobić za taką kaske , jak najlepiej rozplanować budżet , aby mieć max satysfakcji z grania i nie wydać kasy na fajerwerki , które nie przekładają się na granie . Dobór głośników jest tu kluczową kwestią a do tego potrzebne jest doświadczenie a nie link :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie szalejcie z tymi herezjami, że za 1500 zł nie można nic zrobić, nawet robiąc to samemu, wiec będę pisał tylko o cenach produktów.

Oczywiście będzie to tylko 2-drożny system odseparowany w drzwiach.

- przyzwoite używane radio bez procesora to 300 zł

- zrobienie drzwi (blacha, maty, dystanse, pianka pod tapicerkę) to 350-400 zł

- przyzwoity wzmacniacz z "okazji na allegro" ~2x50 W można kupić za 250 zł albo i taniej

- przyzwoity przewód sygnałowy 5m to 50 zł, 10m głośnikowego to 50 zł, przewód zasilający LGY 10mm2 z oprawką, konektorami i kawałkiem peszla pod maske to 100 zł (łącznie tu 200zł)

 

W takim wypadku wydajemy ~1000-1100 zł, a pozostaje nam kupno systemu głośnikowego na przód za resztę. W tej cenie kupi spokojnie Maximo, a jak trochę dołoży, to Tempo, czy jakieś inne Dego czy DLS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh faktycznie może troche się zagalopowałem.. Przepraszam :D
Mamy do czynienia z oryginalnym zestawem:
http://img6.imageshack.us/img6/8946/e36soundmodulsystem.jpg

Wy mówicie o dwudrożnym, no dobrze, przód wymienię a co z resztą? :/ Zacząłem się w tym już trochę gubić.. Przepraszam z góry jak porywam się z motyką na wiatr, ale chce wiedzieć bo w następnym tygodniu planuje już coś porobić przy nim ^^. Czy system będzie ładnie współgrał jeśli tweeterów nie będzie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tym "budżetowym" graniem? Takie udowadnianie,że się da... Podstawa to dobre kable min.25 kwadrat a nie 10 jak radzisz Tomek, bo potem zechce mu się coś mocniejszego i będzie darł te kable i wywalał znowu pieniądze na nowy. Podobnie drzwi po co ma tam zaglądać do nich po 5 razy. Budzetowo to moim zdaniem optymalnie, chyba że ktoś ma za dużo pieniędzy i lubi robić coś po dwa razy. Zrobi drzwi w opcji "bieda szyb" wsadzi sławną Ame i może wystarczy, zechce mu się R6A albo helonow w przyszłości i od nowa polska ludowa. Postawa to dobre kable zasilające i sygnałowe najlepiej położyć od razu po 3 drogi i niech leży jedna para wolna, podobnie glosnikowe, następnie solidnie zrobione drzwi i panele pod 16ki i wtedy patrzymy co zostało w budżecie czym dysponujemy. Zamiast media markt i rat skoro juz o tym mowa to może lepiej parę groszy kredytu gotówkowego i kupić używane dobre rzeczy a nie wywalić pieniadze w błoto w media i to na raty.

 

Ps. Fajne autko to bmw, życzę powodzenia z audio i przyjemnej jazdy latem. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, więc podstawą są kable, i drzwi. Natomiast gdzie to ogarnąć? nie widziałem nigdzie firmy specjalizującej się w tego typu dziedzinie. A to już duży kłopot. Z chęcią odezwe się do Szymona mam nadzieje, że mi coś pomoże ogarnąć. Ale problem jest w tym że nie umiem go znaleźć na forum :P. Myślę że drzwi i kable to zostanie jakiś 1,2 tys. nie wiem czy dobrze myślę, ale sądzę, że więcej nie wezmą. Chodź kto wie.. I fakt chciałbym zrobić już coś na przyszłość, bo gdy zaczne robić to co msc. Chciałbym sukcesywnie odłożyć z 500 zł na dodatki to car audio. Więc znowu po 2 msc. Będę pisał co dalej. Teraz chciałbym się skupić na poprawnym dźwięku i mieć z niego satysfakcję. Wydałbym więcej ale niestety auto trochę pożre kasy :P.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truck, ty to chyba jesteś trochę oderwany od rzeczywistości :wink:  Nie chcę nikomu zaglądać w kieszeń, ale nie wszystkich stać lub nawet nie szkoda byłoby im pieniędzy na 3-drożny system z subwooferem, który ciety jest za pomocą procesora dźwięku, albo radia z aktywką za min. 500zł. Facet ma ~15-letni samochód, w którym głośniki napędzane radiem już zgniły, a nawet jak były nowe, to pewnie nie oszałamiały. Chce wymienić pierdzący system na coś, co uprzyjemni jazdę.

Nie popadajmy w manię cyferek, a jeśli nie masz o czymś pojęcia, to chociaż skorzystaj z gotowych, sprawdzonych wzorców i sprawie przekrojów przewodów otwórz FAQ Nazara - strona 19.

Nawet gdyby chciał zamontować tam wzmacniacz typu 4x70W (lub 2x70W + 1x180W), to przewód prawdziwie miedziany 10mm2 starczy, a 16mm2 w zupełności. Tego typu wzmacniacze są przeważnie zabezpieczone bezpiecznikami 30A, które są brane z dużym zapasem dla konfiguracji 4 kanałowy w 2 OHm, albo 2 mostki pod napędzenie 2 subwooferowych cewek. W obciążeniu nawet takim raczej nie ma prawa mieć maksymalnego/chwilowego poboru prądu większego, jak 25A. W przypadku wcześniej wymienionego wzmacniacza 2-kanałowego zabezpieczonego bezpiecznikiem 10-20A, w konfiguracji 2x4ohm jego maksymalny/chwilowy pobór prądu nie będzie większy, jak połowa zabezpieczenia.

 

We wcześniejszych przeliczeniach zapomniałem o cenach materiałów na przerobienie trójkątów/słupków - 100 zł przy obciąganiu ich jakąś czarną skóropodobną skają.

 

Jeśli chcesz to robić sukcesywnie co miesiąc, co oznacza większy budżet, to na sam początek zrób jak najlepiej drzwi u kogoś (szymon to świetny pomysł, choć nie jedyny w Twojej okolicy), żeby nie trzeba było do nich potem zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z chęcią odezwe się do Szymona mam nadzieje, że mi coś pomoże ogarnąć. Ale problem jest w tym że nie umiem go znaleźć na forum :P.

 

http://www.strefacaraudio.pl/user/3214-szymon/

Dalej dasz radę , odpowiednie okienko , treść i na koniec wyślij :wink:

 


Rozumiem, więc podstawą są kable, i drzwi. Natomiast gdzie to ogarnąć? nie widziałem nigdzie firmy specjalizującej się w tego typu dziedzinie. A to już duży kłopot.

Chyba nie poświęciłeś na to wiecej niz 10 sekund .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo absolutnie nie jestem oderwany od rzeczywistości uwierz mi na słowo. ;-) Moja porada co do drzwi i okablowania nie oznaczała wcale "pójścia na grubo" a oszczędzanie jego czasu i pieniążków. Zrobi raz dobrze podstawe i zapomni o temacie co by sobie nie umyslił w przyszłości. :-)

Zwróć uwagę, że zupełnie normalnie doradzilem 25mm2 a nie wyskoczyłem z powiedzmy OAWG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 16mm2 przy piecu do 35A przy 5 metrach  powinno starczyć do normalnego grania ;) a już na pewno wyszło by taniej jak te grubsze kabelki ;) piszę tutaj oczywiście o normalnym odsłuchu a nie "dudnieniu". Czy nie jest przypadkiem tak, że E46 ma w bagażniku akumulator? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


te 16mm2 przy piecu do 35A przy 5 metrach  powinno starczyć do normalnego grania ;)

Wiem, że sedan ( takiego miałem) w pierwszych lat produkcji miał akumulator z przodu, ale czy wersje poźniejsze nie miały juz akumulatora w bagaju jak w E39?? Jesli tak to problem super grubych kabli nie istnieje:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z altka do aku to może po włosie prąd lecieć?

Bez przesady, do takiego systemu myslisz ze nie wystarczy fabryka?? Myslisz, że każdy kto ma akumulator w bagażniku robiąc przeciętne car audio zmienia fabryczny kabel idący od altka do akumulatora?? Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że sedan ( takiego miałem) w pierwszych lat produkcji miał akumulator z przodu, ale czy wersje poźniejsze nie miały juz akumulatora w bagaju jak w E39?? Jesli tak to problem super grubych kabli nie istnieje:D:D

akumulator z tyłu jest w silnikach R6 a w R4 normalnie pod maską 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam ponownie minelo juz szmat czasu odkad napisalem ten temat. Caly czas mialem go w zakladkach, ale postanowilem, ze puki nie zakupie owego wozu nie mam co dalej Wam zaprzatac glowe, szukalem go rok, w koncu znalazlem model odpowiadajacy ogolnym kryteria. Teraz jestem zadowolonym posiadaczem e36 w cabrio. Ale jest problem autko juz swoje lata ma no i niestety zamiast ladnie grac baka jakies nuty bez ladu i skladu. To tez ponawiam temat budzet posiadam 2 tys, moge dac 2,5 tys. W co uderzyc tym razem? Akumulator w bagazniku od razu mowie odezwalem sie rowniez dzisiaj do Szymona i czekam rowniez na Wasze nietuzinkowe propozycje.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...