Skocz do zawartości

[e 36] Dobre car audio do cabrio? Cena gdzie montować i co?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o porady ponieważ w niedługim okresie czasu planuje kupić bmw e36 natomiast w cabrio i tu pojawia się problem ponieważ od razu chce zainwestować w dobre car audio. Mam do dyspozycji 1200-1500 zł. Chciałbym, aby to grało całkiem ładnie i dlatego postanowiłem, że poradzę się tutaj i posłucham Waszych opinii. Na pewno do wymiany radio tutaj również trzeba będzie porządnie na ten temat pomyśleć. Ogólnie słucham różnorakiego rodzaju muzyki od rocku do dubstep'u. Utrudnienie jest takie, że to właśnie cabrio więc sprzęt musiałby według mnie być pod to sprecyzowany. 

Bardzo proszę również poradzić mi gdzie to fachowo zamontują tak aby później nie było z nimi problemu..?

Dodam że jestem z Bytomia (śląsk)

 

 
Pisałem już na jednym forum niestety nikt nie był skory do pomocy :/ Dlatego jeśli już widzieliście ten temat proszę nie slapować mnie :D

Pozdrawiam
Mateusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pisałem już na jednym forum niestety nikt nie był skory do pomocy

Ciekawe dlaczego  :wink2:

 

 

List powitalny przestudiowałeś :?:

 

 

 

 

 


Mam do dyspozycji 1200-1500 zł

 

Czyli masz na zrobienie drzwi i kabelki (o ile będziesz to robił sam) a gdzie reszta :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak na prawdę ile powinienem przeznaczyć? Szczególnie że nie jestem dobry w montażu i edycji car audio. Na wstępie za pewne czeka mnie zmiana z oryginalnych na 16. Więc w sumie tak na prawdę nie wiem ile mam liczyć.. :;/

 

Proszę Was o pomoc. 

 

Dziękuje wszystkim którzy dadzą mi cennych wskazówek.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli masz na zrobienie drzwi i kabelki (o ile będziesz to robił sam) a gdzie reszta :?:

 

To jest przesada, rozumiem że okablowanie to 200-300 zł, ale 1000 zł na drzwi? Chyba w zakładzie CA.

 

Można też kupić kilka mat APP, lub matę dekarską, arkusz blachy na zanitowanie otworów i dystanse. Podstawa to sztywność i szczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nikt Ci tutaj nie poda gotowca. Nie dlatego, że ludzie są złośliwi, czy nie chcą się dzielić "wiedza tajemną". Sprawa jest trudna, wybrałeś auto z tych bardziej wymagających jeśli chodzi o montaż CA, do tego w wersji maksymalnie utrudniającej walkę o dobre brzmienie (szczególnie przy otwartym dachu).

 

W 1500 zł na wszystko od podstaw dasz radę zrobić audio, pewnie że tak ... tylko będzie to na zasadzie "zamienił stryjek siekierkę na kijek", a raczej nie o to Ci chodzi.

 

Tak pisali poprzednicy, w 1500 zrobisz porządnie drzwi i puścisz okablowanie. Jak nie będziesz szalał to może coś zostanie na niedrogie głośniki ale to będzie max (kwestia tylko, które niedrogie głośniki zagrają w takich wielkich wrotach).

 

Poczytaj trochę forum. Wiem, że pewnie Ci się śpieszy ale podwieszane tematy (do których linki dostajesz tez w mailu powitalnym) są po to, żebyś nie wywalił w błoto swoich pieniążków. Chyba, że Ci zbywa to rób metodą prób i błędów, kup "jakieś 16stki, "jakiś subwoofer" i "jakieś radio", Twoja wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz na zrobienie drzwi i kabelki (o ile będziesz to robił sam) a gdzie reszta

Bez przesady. Pare drzwi wygłuszysz dobrze za 500zł STP SIlver i blachy na otwory.

Pozostaje zatem ok. 1000zł i tutaj sam zdecyduj co kupic w pierwszej kolejności, ja bym kupił radio bo jak zrobisz drzwi i  kupisz jakies sensowne radyjko, wówczas możesz jeździć z seryjnymi głosnikami i wygłuszonymi drzwiami jakiś czas i powinno byc jako tako. To też zależy jakie radyjko kupisz - za 500zł mozna kupić już sensowne radyjko z czasami i aktywką ( lub bez ) - oczywiście używka. Pozostaje Ci 500zł i tu równiez mozna co nieco zakupić. Na upartego w tej cenie kupisz jakis wzmak sygnalowki i głosniki - oczywiscie uzywki, ale będzie to budżetówka, co nie znaczy, że złe ( przykład AMA BL - 130zł, używane sygnałówki phonocar platnium sa obecnie na allegroszu komplet za 100zł na 4 kanały - 100zł , albo od Radka pro con goldy, pozostaje ok 250zł, za co kupisz jakis wzmacniacz old typu kenio kac, czy tez inne - wystarczy szukać). Braknie na tweetery, kable głosnikowe, zasilające  i inne gadżety, dałem tylko przykład, ze za tą kasę cos juz mozna zdziałać, napewno nie na raz i na hurra. Zajrzyj do tematu kolegi Mamusa - On robił granie w tym budżecie i uwierz da się, trzeba tylko czekac na okazje nie na hurra

 

AAA Edit: wartości przykładowo podałem pod warunkiem, że robisz wszystko sam - bez robocizny obcej :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to wiele racji tutaj piszecie, możliwe że ktoś już zrobił porządne car audio w tym modelu. Czemu by z tego nie skorzystać. Proszę mi powiedzieć o jakich linkach mowa? Ponieważ zakładałem tutaj konto już trochę czasu temu a maila korzystam tylko do potwierdzeń itd. Więc jeśli oczywiście mogę prosić jakieś linki edukacyjne z chęcią skorzystam.

 

Po dłuższych namysłach niestety wiecej jak 2 tys. nie wyskrobie. Więc 2 tys. Jest na ewentualne zmiany. Dziękuje wszystkim tutejszym wypowiadającym się. Wiele pomagacie. Jednocześnie słucham rad dotyczących sprzętu jak i nauki co można wziąć a co nie. Co do tej aktywki nie wiem do końca co to jest. Ale nie chce gotowego już zestawu który zostanie zaproponowany. Ten wyżej wydaje się być sensowny. Nie mniej jednak fajnie by było wiedzieć dlaczego właśnie te głośniki.. Co jest ich główną zaletą i wadą.. Nie mowię, że mam pole wyboru bo jak napisał kolega wyżej pare drzwi za 500 zł, a co z bagażnikiem. Nie wiem Tuba to złe rozwiązanie? Wzmacniacz również nie wiem jakiej mocy ponieważ nie chce wabasu gdzie zagłuszy mi muzykę, albo po chwili słuchania akumulator klęknie. Chciałbym około 200W mocy nie wiem czy wówczas to coś zmienia może Panowie mi powiedzą w jaką moc uderzyć i nakierują mnie w odpowiednią stronę?

 

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego na dobre audio musisz liczyć co najmniej 2500-3500pln. I to np. Drzwi 500 na dobrych matach, radio używka 500, kable od 200 pln, wzmacniacz używka 300-700 w zależności co chcesz zrobić,dobry odseparowany używany przód 400-500pln, sub też parę ładnych stówek za sprawną używkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka na forum:

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf
http://www.strefacaraudio.pl/topic/27913-kompletujemy-zestaw-ca-do-naszego-samochodu/

Wiec tego się uczę. Rozmyślam i rozmyślam, myślę że uda mi się stworzyć porządne zaplecze finansowe pójdę do mediamarktu i wezme co nie co więcej na raty. To mnie uratuje i nie będzie to takie obciążenie a i historia kredytowa się pojawi ^^.

 

Tylko za pewne w media nie dość że drożej to i nie wiem czy wszystko tam znajdę. Jak wówczas się zapatrujecie na sprzęt? Myślę wyłożyć z 1500 mojej kasy co mam odłożone i reszte w media na raty. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz w media markt - kup dobre sprwdzone rzeczy w uzywce najlepiej tutaj na forum, ale niekoniecznie. Nie masz kasy, zrób cześć tak aby ie wracac do tego czyli na początek drzwi. Tak sobie pomyslalem, że jak chcesz zrobic dobrze drzwi od razu to pasowałoby juz tam wsadzic od razu głośniki 16 stki tj przygotowac wcześniej drzwi. Zajrzyj do tematu Mehow-a, On e36 robił u siebie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są drzwi do zrobienia za "pincet" (no chyba że bollu) to są wielkie wrota i maty trochę pójdzie po za tym dochodzi zrobienie miejsca na głośnik oraz jakiegoś zgrabnych  paneli  :wink2: no i nie zapominajmy o słupkach pod TW  :wink:

 

 

 


Nie wiem jak w cabrio, ale w sedanie głośniki z tego co pamiętam.... byly chyba w drzwiach nieco wyzej umiejscowione tak po srodku drzwi

 

 

To TW   :wink2:  oryginalnie 13cm woofer jest w nogach  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pewne jeszcze będzie problem przy scenie dlatego wole jednak aby ktoś mi pomógł przy tym, Fakt trzeba było by zmienić na 16. By nie wracać do tego tematu. Więc mój plan wygląda następująco. 2 Tys. Przeznaczyć na dobre radio, 2x głośniki 16. I przeróbkę drzwi. Może jeszcze zmieścić się w kablach. Co z Tweeterami? Widziałem temat (niedawno przeglądałem) ciężko jakbym miał zrobić to samemu powiem szczerze, nie mam takich wielkich umiejętności aby to jeszcze jako tako wyglądało.. Interesuje mnei osiągnięcie Ciepłego brzmienia, ponieważ takie preferuje raczej. Dlatego po przeczytaniu małego skrawka już wiem czego bardziej oczekuje. 

 

Dziękuje za podpowiedzi więc co mogę zrobić i jakie głośniki spełnią tą rolę oraz radio? Może macie Panowie gdzieś zaufany montaż takowego sprzętu w samochodzie? Tak aby to jeszcze ładnie wyglądało. Chciałbym jeszcze z motywem podświetlenia zrobić, ale to w przyszłości.


Oraz jeśli mamy przejść w przyszłość czy to mają być 4 kanałówki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...