Skocz do zawartości

porada dotycZąca wyboru wooferow


t00m3q
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu kompletuje swój system obecnie grają tw morel mt12, wf z zestawu Sound stream sc-6t, radio alpine cda9884r, wzmacniacz Powerprecision 2075, drzwi wygłoszone dystanse są, jak wiadomo choroba postępuje więc zaczynam poszukiwać jakiś godnych wf, zakres cenowy od 250-400, obecnie na allegro są jakieś tam fajne opcje tj morel tempo 6, Pora simplex, focal k2.. Jak byście mieli wybierać na co można by zwrócić uwagę? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 499 są nówki r6a, więc 400 za używki średnio się opłaca według mnie, chyba, że masz na myśli komplet. A kolega budżet określił na max 400 stówki za komplet chyba nie sztukę więc mija się z celem polecanie mu czegoś o 100% droższego. Czasem r6a na forumowej giełdzie bywało więc może warto zapolować:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uważasz że R6A (szczególnie nowsza seria) to ciekawszy woofer od MP 5.16?

Tego nie powiedziałem, mi podobało się jak graja r6a, to wszystko - tez sceptycznie podchodziłem bo tak reklamowane itp, ale profil mi odpowiadał, nie miałem porównania do mp z tego względu bo ich nie słuchałem. Patrząc jendakj na cene sztuki  nówki mp, mysle ze ciezko bedzie wyrwac komplet w budżecie którym dysponuje kolega ( pozostaje kwestia czy ten budzet to ogólnie na woofery czy za sztukę) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa, ze DLS to bardzo dobry woofer, MP rowniez, tylko kwestia do jakiego grania, bo jak typowo pod SQ, to MP super sprawa z dobrym basem, fajniutka srednica, a jak woofer ma byc do tanca i do rozanca, to R6 potrafi i jedno i drugie, super woofery do zagrania glosno i silowo, tylko naped musi je troche mobilizowac ;) ale odwdzieczaja sie potega, jak i mozliwoscia zagrania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro wisi komplet K2p focala za niecałe 400 zł. Polecam.

 

Dobrze zasilone robią robotę, Sława ma i w 2 drogach zapylają jak wściekłe i kick i średnica ładne.

Z pewnością ciekawsze i różnorodne brzmieniowo niż R6A jeśli mowa o 2 way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mp 5.16 mają niestandardowy kosz - trzeba o tym pamietać

Nie produkują już nowych, więc z używką może nie być już tak łatwo.

480 zł to była oficjalna cena detal za sztukę u dystrybutora.

 

Dołożę jeszcze do stawki Helixa S806 używanego, Helixa P206, PROA Simplex 160, Dego SP 6.5 MW

 

Trzeba słuchać, za dużo różnych profili brzmieniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...