Skocz do zawartości

JAkie kable glosnikowe polecacie i gdzie ???


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No dobra. Znając przekrój pojedynczej żyły można obliczyć pole powierzchni mając daną liczbę tych żył. Sprawa wygląda nieco inaczej gdy mamy skrętkę. Wtedy już te obliczenia nie są takie proste.

 

 

Wracając do tego kabla ze zdjęcia. Pytanie ile za niego zapłaciłeś? Ja tak jak pisałem miałem identyczne kable jak ze zdjęcia. Wszystko było z nimi okej do momentu zalutowania. Nie wiem czemu tak się stało ale po zalutowaniu końcówki drut zrobił się zielony na 70cm długości... Jakieś zakażenie czy co :cisza:  Kiedyś to opisywałem, Nielutowane końcówki trzymały się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


po wymianie kabla nie odnotowałem absolutnie żadnej zmiany w dźwięku ale spokój już tak :)

Mowa o własnym świętym spokoju chyba -  ja z aniego płaciłem jakies 3,5 zł wiec pewnie nie jest to miedź, kupowany w markecie typu obi na stoisku elektrycznym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierując się chęcią zmiany kabelków pod aktywkę zakupiłem 23 metry ( mam nadzieje styknie na Bravo) kabelka 1,73mm. Może przyda się komuś, bo temat kabli powraca, a zdjęcia w necie nie zawsze są miarodajne. Zamieszczam więc swoje fotki z porównaniem dotychczas posiadanego kabelka  pseudo OFC  2,5mm No name ( ten z czerwoną kreska), a nowo zakupionego Audisona 1,73mm FL 214 ( 4,50zł metr w Elektrodoor). Niech każdy sobie porówna wizualnie jak te kable się prezentują względem siebie, a zwłaszcza porówna grubość żyły i oplotu teoretycznie cieńszego audisona i teoretycznie grubszego marketowego kabelka za 3,50zł :rotfl: Podkreślić muszę, że ten audison jest mega elastyczny i miękki, w temperaturze takiej jak teraz wygina się niczym Julian, :wink: dosłownie. Pozatym ma jak widać znacznie grubszy oplot, a żyła... zresztą sami spójrzcie. Dystrybutor gwarantuje, że to 100% OFC, zreszta to audison i cena naprawdę dobra.

http://imageshack.com/a/img856/8673/lszw.jpg

http://imageshack.com/a/img822/1738/f127.jpg

http://imageshack.com/a/img843/6388/7gv4.jpg

http://imageshack.com/a/img534/475/9akz.jpg

 

Myslę, że takie coś spokojnie styknie na wooferki i tweetery i koszt niewielki. Pozatym naprawdę elastyczny i gruba zyła oraz oplot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt niewielki

 

 

 

4,50zł metr w Elektrodoor

 

Raczej to jest koszt niewielki , bo za 2m Twojego kabla miałbyś 10m ;)

 

 

 

Napisano 16 styczeń 2014 - 17:00

Tutaj jest kabelek THOMSON w odcinkach po 10m.

http://allegro.pl/ka...3864114230.html

 

Hmm tylko jak to brzmi  ...Thomson ?  Jak TV z marketu ;) Oczywiście nazwa Audison brzmi lepiej, a że "trochę" drożej to cóż  ;)

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje powalla - miałem na myśli, że to dośc atrakcyjna opcja w porównaniu z kablami za 10zł za metr i lepiej :wink: No i jak dla mnie duzym plusem jest standardowy kształt, te thomsona owszem fajne bo płaskie i układanie ich na płaskich jest oki, ale przepuść Pan je w kostce w drzwiach :) Są po prostu w takich przepustach nieporęczne - sądzac po zdjęciach bo w ręku ich nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to jest koszt niewielki , bo za 2m Twojego kabla miałbyś 10m ;)

 

 

 

 

Hmm tylko jak to brzmi  ...Thomson ?  Jak TV z marketu ;) Oczywiście nazwa Audison brzmi lepiej, a że "trochę" drożej to cóż  ;)

1.5 mm2 nie będzie mało dla 100 W głośników ? Stoję właśnie przed wyborem kabelków dla Autotek A6.2CS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hello.

Dealerem tej marki  to ja sobie mogę pomarzyć żeby być, jestem  raczej  propagatorem .

Jest to dla mnie odkrycie tamtego roku.

Od pewnego czasu mam świetny kontakt z dystrybutorem na moim regionie a teraz także z producentem.

Wiedza moja i opinia o tych produktach , zresztą rodzimych , jest poparta organoleptycznymi i nausznymi testami  i porównaniami wykonanymi w kilku osobowym gronie.

Kawałki przewodów zawlokłem i na "spotkanie ponad podziałami" gdzie  ku mojemu zdziwieniu nie zostałem potraktowany jak. " sprzedawca " a jako kolega który odnalazł coś ciekawego i godnego zainteresowania czym się chce podzielić.

Rewelacyjny stosunek jakości do ceny a i mechanicznie stoją na wysokim poziomie.

Są już na forum osoby które za moja poradą nabyły okablowanie głośnikowe i interconect wykonane na REDS-ie.

Jeżeli już przetestowały u siebie te kabelki to mogą coś napisać co bym mnie nie określono mianem-  tego co za kilka metrów kabla się sprzedał . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze sie z "lekka" zareklamujesz i powiesz nam jakie są koszta tego kabelka i jak on wygląda? :)
 

Poszukaj na all... polskich przewodów miedzianych 2,5mm, nie jest to jakieś cudo ale przynajmniej miedziane i w cenie ok 3 zeta za 1mb

Mam jakies niby miedziane ale sie poopalały na końcówkach i są zbyt sztywne wiec chciał bym tym razem cos jakosciowo lepszego kupic :)

 

Myslałem nad tymi hollywood-a pro sc, ale zobacze co ciekawego jeszcze ktos poda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Hello.
Dealerem tej marki  to ja sobie mogę pomarzyć żeby być, jestem  raczej  propagatorem .
Jest to dla mnie odkrycie tamtego roku.
Od pewnego czasu mam świetny kontakt z dystrybutorem na moim regionie a teraz także z producentem.
Wiedza moja i opinia o tych produktach , zresztą rodzimych , jest poparta organoleptycznymi i nausznymi testami  i porównaniami wykonanymi w kilku osobowym gronie.
Kawałki przewodów zawlokłem i na "spotkanie ponad podziałami" gdzie  ku mojemu zdziwieniu nie zostałem potraktowany jak. " sprzedawca " a jako kolega który odnalazł coś ciekawego i godnego zainteresowania czym się chce podzielić.
Rewelacyjny stosunek jakości do ceny a i mechanicznie stoją na wysokim poziomie.
Są już na forum osoby które za moja poradą nabyły okablowanie głośnikowe i interconect wykonane na REDS-ie.
Jeżeli już przetestowały u siebie te kabelki to mogą coś napisać co bym mnie nie określono mianem-  tego co za kilka metrów kabla się sprzedał .

 

Gdzieś ceny można przejrzeć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Są już na forum osoby które za moja poradą nabyły okablowanie głośnikowe i interconect wykonane na REDS-ie.

Od wczoraj dzięki uprzejmości Roberta jestem w posiadaniu takich kabelkow , dokładnie 2,5mm kwadrat i to co moge powiedziec na pierwszy rzut oka i dłoni  to, że kable są naprawde mega solidnie wykonane. Gruba miedziana żyła w środku i czarna silikonowa naprawdę gruba i bardzo elastyczna osłona. Uwazam, ze w tej cenie na bank nic lepszego nie dostaniemy. Kabel naprawdę solidnie wykonany, producent nie załował na materiale to bankowo :wink: kabel bardzo elastyczny, aż boje się jak ja zmieszczę go na podłodze :rotfl: Jesli sygnałówki tego producenta sa wykonane tak samo chyba sie skusze w przyszłości, choć nie narzekam na moje pro con goldy. Odnośnie ceny to sobie sami zagadajcie u źródła, powiem tylko tyle, że oferta atrakcyjna biorąc pod uwagę jakość tym bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Pozwolę sobie dorzucić 3 grosze.

Kładłem dzisiaj kabelek REDs Kolumnowy 2x2,5mm2. Zastąpił jakieś no-name miedziaki (może i osławionego Thomsona bez logotypu marki).

Pierwsza sprawa to wygląd i właściwości mechaniczne kabelka. Mega solidna osłona, a przy tym zachowana baaaaaardzo duża elastyczność.

 

Druga sprawa, której sam nie potrafię zrozumieć bo daleko mi było do tego typu osądów, inny charakter systemu po wpięciu REDsa. Kabelki sa wg. mnie dosyć ciemne. Bas zagrał głębiej, a średnica lekko się wycofała. Gdyby ktoś mi powiedział tydzień temu, że po zmianie kabla na woofer usłyszę jakieś zmiany to dyskretnie bym to przemilczał ale dzisiaj usłyszałem na własne uszy.

 

Wracając do tematu głównego. Bardzo dobry przewód w niewygórowanej cenie. Jeśli "skręcą" 2x4mm2 lub 2x6mm2 to biorę w ciemno na suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...