Skocz do zawartości

JAkie kable glosnikowe polecacie i gdzie ???


Rekomendowane odpowiedzi

temat rzeka jak zawsze... polecam śrebrne z domieszką pozytywnych ładunków elektrycznych. :) Najlepiej położyć kilka różnych rodzajów po samochodzie i posłuchać na których najlepiej układa się scena. (acha... długości odcinków muszą być identyczne w czasie porównań)   :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czy moze warto po prostu takie http://allegro.pl/ka...3871547160.html ??

Po pierwsze podpisz link.

Po drugie to te, które zgniły mi po miesiącu wyglądały identycznie.

 

Żyła Hollywooda PRO SX nie przypomina kolorem typowej miedzi, jest trochę jaśniejsza srebrno-złota. Miedź pokryta jest jakąś cienką warstwą "czegoś" Po przejechaniu po pilniku do paznokci uwidacznia się czysta miedź. Żyły są bardzo cienkie i co najważniejsze nie kruszą się. Cały kabel jest dość "masywny" aczkolwiek bardzo giętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


pretor, dnia 16 Sty 2014 - 22:04, napisał:

czy moze warto po prostu takie http://allegro.pl/ka...3871547160.html ??
Po pierwsze podpisz link.

 

po pierwsze jak sie nie chce klikac to trzeba sobie sekretarke wynajac a nie bic piane w nie swoim temacie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. PODAJĄC LINK Z AUKCJĄ/SKLEPU INTERNETOWEGO NAPISZ WYŻEJ CO SIĘ W NIM ZNAJDUJE! 

Za OT podobno tez jest ostrzezenie a jakos nie widze bys tak dawal chetnie 

wracajac do tematu 

 

pretor, dnia 16 Sty 2014 - 22:04, napisał:

 

czy moze warto po prostu takie http://allegro.pl/ka...3871547160.html ??

Po pierwsze podpisz link.

Po drugie to te, które zgniły mi po miesiącu wyglądały identycznie.

 

 

 

mam podobne czysta miedz i nie widac zielonego wiec widocznie twoje byly made in china

Gratuluję toku myślenia :rotfl: :rotfl: :rotfl:

rowniez pozdrawiam, PS jak tu moze byc dobry temat jak ciagle jest bicie piany przez dojadaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się ośmieszyłeś i teraz próbujesz zrzucić na kogoś winę "bicia piany", że zwrócił ci uwagę byś podpisał link? Nie moja wina, że nie rozumiesz po co się to robi. Sam sobie śmiecisz w temacie i to właśnie ty jesteś głównym prowodyrem powstałych tu sporów. Ja chciałem wyraźić jedynie swoją opinię na temat kabli jakie miałem oraz kabli Hollywood'a. Mam nadzieję, że chociaż komuś innemu przydadzą się te informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się ośmieszyłeś i teraz próbujesz zrzucić na kogoś winę "bicia piany", że zwrócił ci uwagę byś podpisał link? Nie moja wina, że nie rozumiesz po co się to robi. Sam sobie śmiecisz w temacie i to właśnie ty jesteś głównym prowodyrem powstałych tu sporów. Ja chciałem wyraźić jedynie swoją opinię na temat kabli jakie miałem oraz kabli Hollywood'a. Mam nadzieję, że chociaż komuś innemu przydadzą się te informacje.

no no oczywiscie zawsze ten z mniejsza iloscia postow jest winny,ja nikogo nie obwiniam tylko zwrocilem delikatnie uwage ze jedni sa karani a drudzy "a temu to nie dam ostrzezenia bo go znam" standard i dlatego nie ma konkretnych tematow z konkretnymi odpowiedziami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica- to nie jest Klotz,jest jak mówię -wygląda jak sznur kablowy od lampki nocnej i nie ma na nim oznaczenia.Zastanawiam się nawet czy to przypadkiem nie jest kabel zwykły miedziak prądowy właśnie.

Tak na markinesie to wolałbym kupić w hurtowni elektrycznej lub zwykłym sklepie elektrycznym właśnie kabel prądowy (oczywiście linkę :) ) bo jest z prawdziwej miedzi tyle że nie OFC, niż głośnikowy CCA.

Sam mam Jantzena OFC obecnie  ale podoba mi się płaska plecionka jakie mają np.w Polinku.Niestety cena zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniłem zgniłe kable w subie i wzmacniaczu na takie nie zgniłe i muszę powiedzieć że serio słychać różnicę ;) Kabel od kolumn, mimo że kupiony w tym samym czasie, w podobnej cenie (tanio) tyle że w innym sklepie nadal jest w świetnym stanie, więc z tymi tanimi to chyba loteria. Obydwa wyglądają identycznie jak ten z aukcji który podał kolega pretor.

Mam kilometry skrętki komputerowej za darmo, więc coraz częściej zastanawiam się nad użyciem ich jako kabli głośnikowych. 70 metrowy odcinek leży już 8 rok u mnie na dachu i mimo że izolacja jest popękana to śmiało przerzuca 50 megabitów ruchu bez żadnych strat więc chyba nie jest źle.

W samochodzie mam Hollywood pro. Żyły wyglądają bardzo solidnie, a nie jest drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/hollywood-pro-sc16-przewod-kabel-glosnikowy-2x1-5-i3887502777.html

 

HW Energetic Hollywood PRO SC16

 

 

używam takich miedziaków kupowanych u Rysia i raczej nie ma co narzekać

można kupić 2x2mm^2 (SC14)

 

nie ma konkretnie oznaczenia na nich - mają czarną izolację, ale izolacja jednego przewodu jest kwadratowa, a drugiego okrągła

imo prezentuje się to też lepiej niż dwa kolory czy jakieś paski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja też kupiłem z alledrogo kable ofc , no i niestety przyszły już zgniłe :wsciekly: .

Następne kupiłem  kabelki Hollywood z serii pro zakupione jak wyżej  :wink: .

Niestety kupno z niewiadomego źródła tak się kończy , nie wiadomo ile jest miedzi w miedzi .

A miało być tanio :mur1:  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak chciałem zapytać z ciekawości - co złego w tym że zielenieja? Przecież miedź się utlenia czy coś, i to jest normalne dla niej, że robi się zielona.

Chyba że chodzi o estetykę...

 

Wyryte na glinianej tabliczce i przekazane Mojżeszowi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kabel-glosnikowy-hama-silver-class-2-x-1-5-mm2-i3869993987.html  --  Hama Silver Class 2 x 1,5 mm2

Polecam ten kabelek, jest bardzo solidny jak za tą cenę, mniejsza z tym czy na prawdę jest posrebrzany ( pewnie raczej poniklowany- co też jest plusem bo nie zaśniedzieje), izolacja nie jest za miękka, ale bardzo ładnie się układa, a druciki są mega cienkie, przerobiłem już sporo kabli ale tak cienkich drucików jeszcze nie widziałem. Natomiast odradzam kable Hollywooda zwykłe i pro (bo takie mam), może nie ze względu na jakość bo tego nie neguję ( chociaż druciki są dosyć grube), ale strasznie przycinają na średnicy kabla. Znajomy kupił ostatnio 1.5 i 2.5 mm2, ja zaś na suba 5.5mm2, porównaliśmy z innymi kablami i 2.5 hollywooda odpowiadał 1.5 innemu kabelkowi. Najbardziej mnie zaskoczył 6mm2, izolacja gruba, ale w środku żyła max 2.5- porównywałem z innym kablem. No chyba że ktoś chce zapłacić zamiast za prawdziwe mm2 to za grubszą izolacje - to polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel_luk1 ma fajne kable głośnikowe w swojej instalce, OFC 5N, i naprawdę dużo przewodu w przewodzie ;)

Porównywaliśmy z odpowiednikiem Cabletech i jego mimo nominalnie tego same przekroju był wyraźnie większy, jak tu zajrzy to pewnie napisze jaki to model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykłe Prolink OFC. Jakieś, takie:  http://www.avstore.pl/kabel-przewod-glosnikowy-ofc-prolink-cav-1002-2-x-2-5.html

2 x 2,5 wygląda jak u innych 2 x 4,0.

 

Ja tam nie jestem wyznawcą "grania" kabli.

 

Trzeba się pochylić nad strojeniem systemu a nie kupować drogie kable...

 

 

 

 


"Kabel głośnikowy o bardzo głębokim basie" - jak widzę taki nagłówek, to nawet dalej nie czytam... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej kilkukrotnie wymieniane Hollywood Pro są dobrymi przewodami, ale zaniepokoją osoby, które widziały trochę przewodów w życiu - sprzedawcy przewodów nas wprowadzają w błąd. Hollywood PRO SC16 2x1,5mm to w rzeczywistości 2x1,309mm. Gdy ktoś chce w ekonomiczny sposób zasilić przód, to może poczuć się oszukany. Ale z drugiej strony, są to idealne przewody do ciasnych miejsc, np.: do 3 dróg w słupkach, gdzie unikniemy problemy z domknięciem słupka.

Przewód jest bardzo giętki, świetnie się układa, nie śniedzieje i jest tani. Osobiście nie doszukuję się zmian w dźwięku na skutek wymiany przewodów głośnikowych, więc polecam ten tani przewód, szczególnie do zasilania średniaków i tweeterów.

Analogicznie SC14 to 2x2,081mm, a SC12 to 2x3,309mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... sprzedawcy przewodów nas wprowadzają w błąd. Hollywood PRO SC16 2x1,5mm to w rzeczywistości 2x1,309mm ....Analogicznie SC14 to 2x2,081mm, a SC12 to 2x3,309mm.

 

Nie ma żadnej intencji do celowego wprowadzania kogoś w błąd, a już na pewno nie do cichego oszukiwania. Dla przewodów głośnikowych i zasilających Hollywood Energetic, jako podstawowy przekrój, podajemy na swoich stronach na początku oryginalny przekrój w standardzie AWG jaki zresztą jest też nadrukowany na każdym kablu (np.: 16GA, 14GA, 4GA, itd.), więc każdy docielkiwy może sobie poszukać konwertera jednostek miar i poprzeliczać, nawet do 3 miejsc po przecinku. To jest podstawowa jednostka w ofercie, np. sklepu. W dalszej kolejności opisów są dla szybszej orientacji podane również przekroje metryczne z zaokrąglemiem przelicznika do 0,5 mm2 (w górę lub w dól, w zależności w którą stonę jest bliższa wartość). Takie zaokrąglenie z lekkim rozrzutem (a nie do 0,1) jest głównie w celu lepszej trafności wyszukiwania w Google lub wyszukiwarce Allegro, bo większość raczej nie wpisuje podczas szukania "kabel głośnikowy 2x3,309 mm2", ani nawet 2x3,3 mm2. Zdecydowanie częściej są wyszukiwane kable o przekrojach z pełną cyfrą lub najwyżej z połówką po przecinku. Tylko o to chodzi. Przynajmniej nam. Jak to praktykują inni sprzedawcy, to już nie moja sprawa. Liczba w nazwie modelu kabla mówi jaki jest jego dokładny przekrój według AWG i to zawsze jest podawane w opisie i na samym kablu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...