Skocz do zawartości

Zestaw za 6 tys. typowo pod trance. Pomoc w doborze.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Obecnie poszukuje dobrego przodu 16, sub-a 30 i wzmacniacza 4- kanalowego do swojego auta. Auto to kombi klasy średniej. Piecyk podpiety będzie pod fabryczną Navi. Kwota sumaryczna na audio to około 6 - 6,5 tys. zł dlatego na zestaw samych głośników i wzmacniacza maksymalnie mogę wydać około 4,5 tys. zł. Zestaw typowo budowany pod muzykę trance. Po rozmowach z kilkowma użytkownikami wytypowany został zestaw:

 

- piecyk u -dimension Pro X 840.4

- przod rainbow gl-c 6.2 germanium 165mm,

- sub Jl audio 12w3

 

Co o tym sądzicie? Cenowo zestaw wychodzi sporo. Może warto kupić wzmacniacz z używek?

 

P.S.

Czego oczekuje od zestawu:

 

- mocnego w miarę dynamicznego dołu,

- na pewno wyważonej góry (miałem kiedyś przód za kilkaset zł i wysokie tony były nie do zniesienia - tym bardziej że sprzęt typowo pod vocal trance)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Brakuje mi jednej informacji - jak nawigacja fabryczna bedzie sprzezona ze wzmacniaczem?

1. wyciagniete swiatlo i proc?

2. sa wyjscia RCA - nadzieja ze fabryczna nawigacja wypluwa z siebie przyzwoity w miare dzwiek

3. ... po wysokich?

 

Mysle ze w przypadku gdy brane sa punkty 2 i 3 - nalezaloby najpierw wykonac wstepnego odsluchu czy pakowanie sie w audio za 6.5 tys ma sens bo efekt moze byc niewspolmierny do nakladow...

 

Czasami lepiej chwile rozkminic temat kompleksowo niz potem pluc sobie w brode:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie najłatwiej napisać jedz do dobrego warsztatu gdzie mnie skasują jak za zboże. Ja mam zaprzyjaźniony warsztat (na szczęście dobry i nie drogi) i mam pewne wytyczne również od nich jednak swoją specyfikację chciałem przedyskutować w szerszym gronie dlatego napisałem na form. Dostaje dużo  PW na temat sprzętu ale jakoś mało kto piszę w założonym przeze mnie wątku.

 

P.S.

To co z tą moją specyfikacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł na Twoim miejscu w używane graty. Jeżeli nie chcesz już taką sumę wydać na same klocki to za tą cene kupisz dobre 4ch i 2ch + zestaw na przód i subwoofer. Nie patrz na moce głośników i nie celuj w suba wysokich lotów którego podałeś. To wg mnie najmniej znaczący element bo dobry bas potrafi dać przetwornik tańszy(nowy 1000 ponad). Potrzebna CI będzie również jednostka do sterowania tym żeby aktywnie to ogarnąć. 

 

Podliczając koszt założonych przezemnie klocków:

H700/701 - 1200-1500+wyciągnięcie sygnału z radia (nie wiem ile to kosztuje)

Wzmacniacz na przód, wg mnie XM5540 spokojnie da sobie radę z kopliwymi wooferkami a cena jest przystępna bo około 300zł

Głośniki na przód, tu poszedłbym w pełną aktywkę i szukał używanych K2P+ TW(ale nie ten z zestawu), myślę że GMS1929(u Slawy można posłuchać zestawienia) lub chwalony Wavecore - cena około 500 woofery+ 300 tweetery

Wzmacniacz na suba - pole do popisu ale myślę że celować w to co dobrze grało zawsze dla początkujących czyli kenwoody PS, może 300T lub PS200 - cena około 350zł lub wybrać coś droższego z stajni Audio-System do 500 a jeżeli już w 500 to i PS400M można kupić

Subwoofer, myślę że jeżeli chciałbyś JL to seria W3V3 będzie wystarczająca na basie, można iść w 12cali (600 używka) lub kupić coś jeszcze fajnego na forum od RF lub inne polecane na forum. 

 

Budżet zamyka się w 4000, reszta to maty strojenia itp.

 

Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moja koncepcja, wiem że z tych sprzętów które podałem da się wyciągnąć dużo dobrego. Jabym teraz miał 6k na całe audio poszedłbym pewnie w to co napisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Nie wiem od czego zacząć ale lecimy :)

 

Po 1 - nie wiemy jakiej jakości oczekujesz, na ile potrafisz słuchać i słyszeć smaczki typu scena, skupienie, równowaga tonalna itp. 

Po 2 - sygnał. Jakość dźwięku z fabrycznych jednostek jest mizerna. Jakieś radyjka starsze, używane za 300zł czy nowe do 1000zł grają nieporównywalnie lepiej.Raczej nie będziesz wymieniać. 

Po 3 - montaż. Skąd masz pewność, że zaprzyjaźniony zakład jest dobry? (nie zakładam, że tak nie jest - ale zbyt wiele było sytuacji że niby dobry zakład robił katastrofalne błędy).  A montaż to bardzo ważna rzecz. Przy odpowiedniej instalacji sprzęt tani zagra nieporównywalnie lepiej niż nawet najdroższy z błędami w instalacji.

Po 4 - Na suba naprawdę nie trzeba wydawać dużej kasy żeby zagrał dobrze. 

 

Twoja koncepcja nie jest zła, tylko bym troszkę inaczej rozłożył + zastanowił się nad sygnałem. Nie siedzę w nowinkach, ale widziałem, że powychodziło sporo konwerterów HI/LOW. Ale nie te za 50zł... Jakieś Helixy były, Mosconi, Caliber. Ktoś na pewno Ci doradzi. O ile wiem, jest to całkiem dobre wyjście z sytuacji.

 

Co do konkretnego sprzętu to można polecać różne, kombinacji może być dużo a nie ma czegoś takiego jak jedna najlepsza. 

 

Wzmacniacz bardzo fajny wybrałeś, głośników na przód osobiście nie znam, a na suba bym coś tańszego i o mniejszej mocy żeby wzmacniacz mógł swobodniej kontrolować suba. 

 

A teraz pytanie co do Twoich wymagań. Jeśli nie jesteś tak osłuchany to spokojnie wzmacniacz 4kan + system przód + sub wystarcza. Na wzmacniaczu używanym można sporo oszczędzić, ale głośniki bym brał nowe. Aktywka robi się skomplikowana i droga.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki też biorę pod uwagę ale tylko wzmacniacz. Głośniki dla mnie muszą być absolutnie nowe. Nie jestem na tyle osłuchany aby wychodzić poza koncepcje wzmacniacz 4 kan. +system przód + sub.

 

Problem jakości dźwięku z fabrycznej Navi też mnie niepokoi dlatego prośba o rozszerzenie tematu co z tym najlepiej zrobić. Jeżeli ktoś jest w temacie proszę o podanie konkretnych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki na przód, tu poszedłbym w pełną aktywkę i szukał używanych K2P+ TW(ale nie ten z zestawu), myślę że GMS1929(u Slawy można posłuchać zestawienia) lub chwalony Wavecore - cena około 500 woofery+ 300 tweetery

 

To nie jest łatwy system do zgrania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


myślę że GMS1929(u Slawy można posłuchać zestawienia)

nie posłucha... dawno już go nie ma :wink:

 


To nie jest łatwy system do zgrania
ten TW aktywnie raz gra raz nie. Nigdy nie uzyskałem naturalności w aktywce na 7998r w stosunku zgrania na pasywce. A miałem TW długo , długo.

 

 


używanych K2P

jak dla mnie w tej muzyce :super:  nowe wf gdzieś były za około 1.5 zł.


Do tej muzyki suba bym wolał dobre 10 cali by gonił i kopał niż zostawał i przeciągał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast bym nie kombinował i użył sprawdzonego systemu Audisona+wzmacniacz Alpine PDX(rozwojowy na przyszłość V9).Subwoofer dobrałbym po złożeniu przodu jak wyda dźwięki metodą prób a nie gdybania na forum.

Resztę środków lepiej przeznaczyć na materiały fachowy montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie- jak czytam Twoje wpisy to - nie ma szans że to sam zamontujesz i ogarniesz.

 

Jak masz niby dobry i tani warsztat gdzie to będziesz montował to ja szczerze wątpię że on jest taki dobry skoro siedzisz tu i ptaszki o takie rady. Czy fachowcy nie przedstawili swojej koncepcji?

 

Nikt zdalnie nie pomoże Ci zamontować tego systemu na oryginalnej jednostce lub wyciągnięciu sygnału i podłączeniu procka.

 

Moje dobra rada jest taka żebyś odebrał samochód zabrał te 6-7 tysięcy i podjechał do warsztatu ( jest tu kilku naprawdę godnych polecenia userów z Warszawy) którzy zrobią to z głową i zgodnie ze sztuką a Ty będziesz zadowolony.

 

Raczej nikt z Ciebie nie zedrze pieniędzy a jedynie poprowadzi właściwą drogą bez błądzenia po omacku i trwonienia pieniędzy na poszukiwania.

 

PS. Co to za tani warsztat w Wawie ( pytam z ciekawości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu, jak wiesz i dobrze się przyłożysz to możesz poprowadzić zasilanie, zrobić drzwi jak należy (tylko tak by nie skopać) a potem jechać na konsultacje i ktoś Cię pokieruje, pokaże, wsadzi coś w te drzwi a Ty ocenisz. W tym budżecie jest wybór i lepiej by był świadomy i przemyślany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ciągnąć dalej wątku. Co do suba JL-a raczej od początku na niego byłem nastawiony poniewż słyszałem JL-a wiele razy (sam miałem chyba 2 razy JL-a z tego co pamietam) i zawsze byłem zadowlony. Problem jest z przodem bo tego przodu akurat nie słyszałem a to zmienia postać rzeczy i pytanie czy do tego przodu akurat taki sub bedzie dobry.  Wzmacniacz poza może ceną wydaję sie być bardzo dobrą propozycja i raczej przy niej zostane ale lepiej posłuchać się mąndrzejszych.

 

Dzięki za dyskusje. Pozdrawiam.

 

P.S.

Kogo polecacie z forum z W-wy kto ewentualnie pomoże ogarnąć temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kogo polecacie z forum z W-wy kto ewentualnie pomoże ogarnąć temat?"

 

Lklukasz/Dan,  Raadek

 


Twoja koncepcja nie jest zła, tylko bym troszkę inaczej rozłożył + zastanowił się nad sygnałem. Nie siedzę w nowinkach, ale widziałem, że powychodziło sporo konwerterów HI/LOW.

 

Przy tym budżecie rozwiązanie bez sensu. Wydać przeszło 5 tys i bawić się budżetówkę Hi/low.

 


H700/701 - 1200-1500+wyciągnięcie sygnału z radia (nie wiem ile to kosztuje)

 

Dobra koncepcja plus rux, i jest pełne sterowanie głośnością i wszelkimi ustawieniami.

 


Jeden z forumowiczów doradza JL Audio 10 w1

 

Fajny głośnik. Aczkolwiek podobnie jak ktoś wcześniej radził, lepiej skupić się na przodzie i źródle a subwoofer pozostawić na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra koncepcja plus rux, i jest pełne sterowanie głośnością i wszelkimi ustawieniami.

Tak tylko koszty bez porównania trzeba jeden piecyk 4 - kanalowy na przód plus piecyk na sub. Do tego trzeba gdzieś to H700 zamontować. Ale może racja że z konwerterem nie uzyska się tego więc może zestaw który podałem jest bez sensu (z Navi fabrycznym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...