Skocz do zawartości

Wypadek przy pracy


robeekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szkoda bo niestety człowiek zapłacił....Maszyna stara to i mechanizmy wadliwe a po tylu latach co nieco już się sypie. Myślę, że w pierwszym momencie to bólu ani nerwów nie było dopiero po paru minutach zaczęła się jazda jak pierwsze dawka adrenaliny zeszła i dotarło co się stało. Szkoda bo pracuje z myślą o zarobieniu i zapewnieniu bytu rodzinie a nie o utracie części ciała :/ Jeszcze raz życzę szybkiego powrotu do zdrowia i w razie co dawaj znać postaram się pomóc jak tylko potrafię. 

 

Pozdro i trzymaj się tam! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy jak już wcześniej mówił któryś z użytkowników, które za pewien procent - 10%-25% zajmują się zupełnie wszystkimi sprawami i całą korespondencją. Przedstawiciel opowiadał mi, że ludzie po uderzeniach w głowę w zakładzie pracy i po wstrząśnieniu mózgu dostawali po 70 tys zł.. Warto się do nich udać bo raz mamy z głowy całą bieganinę i fatygę a dwa firma ma ogromne zaplecze prawnicze i nie tylko, którzy na pewno odpowiednio się tym zajmą. Koledzy po uderzeniu w drzewo zimą z ich winy podostawali po 2tys. A wyszli z małymi otarciami. Myślę, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawda już żona się dowiadywała to 20% biorą musze coś od nich wyrwać... kredyt hipoteczny mam do spłaty jak by się udało coś wyrwać to pójdzie chociaż na dobry cel

 

Wysłane z mojego ES-3Mini

 

 

No i przy zmianie opatrunku się rozczarowałem jednak trzy poszły w p...

 

Wysłane z mojego ES-3Mini

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek myśli, że ma problemy, że "ciągle coś nie tak" (wiadomo, zawsze znajdzie się powód do narzekań).

 

Jednak gdy wchodzi i czyta o takich sytuacjach przychodzi zimny prysznic. 

 

Słowa uznania za, wydaje się, chłodne i spokojne podejście do sprawy (na ile to możliwe oczywiście). Godne podziwu.

 

Trzeba być silnym, wtedy da się zawsze radę!

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary szacun za mocną psychikę. Ja miałem ostatnio gówniany wypadek i dostałem coś ponad 800zł, siedziałem tylko 3 tyg. w domu na zwolnieniu. (zleciłem to firmie od ubezpieczeń, ale z racji tego że wiedzieli że nie będą to ogromne pieniądze to zażyczyli sobie 30%) Jeśli chodzi o "grubsze" sprawy to ten procent jest mniejszy. Z mojej strony polecam Ci taką firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma kolega tam ubezpieczenie grupowe, albo coś w tym stylu, bo nie doczytałem się tego. Ja w zeszłym roku w pracy rozciąłem sobie łydkę od wewnątrz, 3 szwy blizna do dzisiaj na 6 cm (na komisji specjalnie mierzyli ile), miesiąc chodzenia o kulach, bo rozcięcie minimalnie poniżej mięśnia i każde jego napięcie powodowało ból.. Ubezpieczenie w Allianz i za takie coś dostałem 1100. Nie wiem na jakiej podstawie są wyliczane te kwoty, ale kolega miał otwarte złamanie ręki chyba 6 szwów i 800zł... (nie wiem od jakiego ubezpieczyciela). 

 

Wracaj jak najszybciej do zdrowia, walcz o swoje i nie odpuszczaj w walce z papierami  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wątku od początku więc może powtórzę co ktoś już napisał:

1. Zbieraj wszystkie papiery, nie podpisuj żadnych protokołów bez konsultacji z prawnikami, a szczególnie takich gdzie jest choćby cień Twojej winy, typu zagapiłeś się, dzwonił telefon itp.

2. Maksymalnie przeciągaj proces leczenia szpitalnego, jak się tylko da to leż w szpitalu powyżej 2 tygodni, nawet jak będziesz musiał symulować, wtedy prokurator przejmie sprawę i będzie to dla Ciebie korzystniejsze.

3. Ciągle mów że cię boli, broń Boże nie mów że się lepiej czujesz

4. Żadnych negocjacji, szczególnie z pracodawcą

5. Poproś o pomoc prawną w lokalnym biurze Inspekcji Pracy, to ich ustawowy obowiązek

6. Niezależnie od postępowania w ZUS i innych ubezpieczalniach, załóż sprawę cywilną pracodawcy o odszkodowanie.

7. Mów, że podczas wypadku robiłeś wszystko zgodnie z tym jak Cię nauczono i jak jest opisane w procedurach, które muszą być na stanowiskach. Jak nie było, to niech to będzie napisane w protokole powypadkowym.

8. W starciu z pracodawcą zawsze będziesz słabszy, więc nie miej żadnych skrupułów.

9. Generalnie zwalaj cała winę na pracodawcę, na maszynę że niesprawna, że niedobre procedury itp.

 

10. Wracaj chłopie do zdrowia jak najszybciej, po uwzględnieniu punktu 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wypadek przy pracy. Jeśli poszkodowany nie był pod wpływem alkoholu i nie naruszył w rażący sposób zasad BHP to pracodawca nie wiele zdziała. Najważniejszą kwestią jest protokół powypadkowy. Przeczytać 5 razy, zastanowić się przed podpisaniem, wszelkie niezgodności należy zgłosić od razu. Wszystkie firmy pobierające prowizję 10-30% przy starciu z ZUS mogą okazać się nieskuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec parę lat temu miał wypadek w pracy. Dostał w oko.

 

Zus- ok, renta, ale na czas określony (chyba dwa lata). 

 

 

Taaa qrwa, oko samo się naprawi.

 

Odwołanie, zadyma i z wielką łaską dali na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia! Ja 2 lata temu w pracy spadłem z drabiny i miednica mi pękła w 2 miejscach. Było to bez przemieszczenia więc leżałem w domu przez prawie 50dni. I z PZU dostałem 1kpln a z ZUSu 2,4k pln ale sam chodziłem i się z nimi użerałem, chociaż wydaje mi się, że więcej powinienem dostać ale kij im w oko. Jeszcze raz ZDRÓWKA!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...