Skocz do zawartości

Wybór kondensatora do cięcia


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego takie zabiegi nie mają sensu? Mają sens naukowy dla użytkownika, wymieniając mkt albo elektrolit na MKP dobrej jakości można nausznie stwierdzić pewne rzeczy. Koszt niewielki.

A kwestia ,,lepszości'' zrobienia nowej zwrotki od podstaw jest niepodważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

po testuj, po słuchaj to się przekonasz...

 

Wstawienie rezystora w miejsce gdzie jest on zbędny jest dla mnie idiotyzmem (mniej więcej podobnym do umiejscowienia rezystora o nieodpowiedniej wartosci). Skąd przypuszczenia, że będzie on potrzebny i że poprawi dźwięk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw sobie Mills zamiast tego co jest fabrycznie i usłyszysz :) O droższych to już nawet nie ma co gadać.

Poza tym ciekawi mnie teoria, że nie warto do tańszych zestawów inwestować kilkudziesięciu PLN w wymianę konda. Jak ktoś chce niech robi, coś pewnie usłyszy (o ile kupi coś powyżej oklepanego czarnego Jantzena) dla samego doświadczenia. Nie każdego też stać na pomiary i projekt (być może właśnie kosztem zwrotki kupił lepsze przetworniki) lub po prostu chce progres robić małymi kroczkami, mieć z tego fun i doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw sobie Mills zamiast tego co jest fabrycznie i usłyszysz :) O droższych to już nawet nie ma co gadać.

dokładnie...

 

Areon wiesz jak wygląda zwrotnica elementów w środku i jakie ma komponenty ?

czy ja coś pisałem o wstawieniu rezystora w miejscu w którym nie powinien się znajdować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw sobie Mills zamiast tego co jest fabrycznie i usłyszysz :) O droższych to już nawet nie ma co gadać.

Poza tym ciekawi mnie teoria, że nie warto do tańszych zestawów inwestować kilkudziesięciu PLN w wymianę konda. Jak ktoś chce niech robi, coś pewnie usłyszy (o ile kupi coś powyżej oklepanego czarnego Jantzena) dla samego doświadczenia. Nie każdego też stać na pomiary i projekt (być może właśnie kosztem zwrotki kupił lepsze przetworniki) lub po prostu chce progres robić małymi kroczkami, mieć z tego fun i doświadczenie?

 

 

Używam millsów na codzien w kolumnach domowych - natomiast uważam za bezsensowne wrzucanie takich rezystorów do tego typu zestawu - normalne metalizowane o odpowiedniej wartości w zupełności wystarczą.

 

Kondensatory inne niż czarny jantzen też mi są znane, niemniej jednak wolałbym dograną zwrotke na nich aniżeli coś "w miarę" na superiorach czy silver oilach.

 

 

 

Areon wiesz jak wygląda zwrotnica elementów w środku i jakie ma komponenty ?

 

Kolega w 1 poście wspomniał, że nie ma zwrotnic więc temat otwarty (jedynie zamiar cięcia kondensatorem o wartosci 4,7uF - chyba ze to uznamy za pełne ozwrotkowanie).

Czy wg. ciebie każda zwrotnica musi zawierać rezystory ?

 

 

 

Nie każdego też stać na pomiary i projekt (być może właśnie kosztem zwrotki kupił lepsze przetworniki) lub po prostu chce progres robić małymi kroczkami, mieć z tego fun i doświadczenie?

 

A to sie chwali i ceni, niech ma to tylko logiczny ciag i w miarę odzwierciedlenie w rzeczywistosci. A do tego potrzeba troszkę czasu i chęci celem nabycia wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam millsów na codzien w kolumnach domowych - natomiast uważam za bezsensowne wrzucanie takich rezystorów do tego typu zestawu - normalne metalizowane o odpowiedniej wartości w zupełności wystarczą.

 

Kondensatory inne niż czarny jantzen też mi są znane, niemniej jednak wolałbym dograną zwrotke na nich aniżeli coś "w miarę" na superiorach czy silver oilach.

 

 

 

 

Kolega w 1 poście wspomniał, że nie ma zwrotnic więc temat otwarty.

Czy wg. ciebie każda zwrotnica musi zawierać rezystory ?

autor tematu pytał o wymianę komponentów w zwrotnicy, a tak owa istnieje tak ? ktoś ją zaprojektował, więc w fabrycznej zwrotnicy masz jak byk napisane jaki jest kondensator i rezystor, robienie nowej zwrotnicy do tak taniego zestawu raczej się mija z celem czy nie uważasz ? a Ty mi piszesz że niby chciałbym wstawić rezystor tam gdzie go nie ma... poza tym gdzie superiory do takiego tweetera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


autor tematu pytał o wymianę komponentów w zwrotnicy

 

Wg mnie nie - nigdzie tego nie zawarł w tekście, przynajmniej ja nie widzę. Temat odbieram jako "wstepny" projekt zwrotnicy zeby ruszyć w ogóle z systemem.

 

 


a tak owa istnieje tak

 

O tym też nie ma mowy, że autor jest w posiadaniu oraz o tym, iż interesuje go modyfikacja fabrycznej zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, czy warto w ogóle grzebac w ori zwrotkach z zestawów odseparowanych typu el comp itp aby wrzucic cos lepszej jakosci ( np kondensator), czy to nie ma sensu. Były na ten temat różne zdania w sumie.

w posiadaniu nie jest, ale jak widzisz pytał na podstawie zwrotnic elementów...

 

Czy wg. ciebie każda zwrotnica musi zawierać rezystory ?

 nie wiem nie doszedłem jeszcze do takiego etapu... zapytaj za 4 lata to może odpowiem...

Superiory fajne są, ale do szeleściaka prox T2 dałbym bez kitu czarnego Jantzena albo Audyna :D

lepiej tego nie mogłeś ująć tym bardziej że superior też szelestliwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam wymieniać elementów w zwrotnicy której nie mam. Chce tylko pociąć pasmo woofera, chyba zrobię to swoim radiem (clarion 703 ma  3-drożną zwrotnice) bądź wzmacniaczem.

Pytanie jak najlepiej pociąć woofer? Myślę że od dołu optymalnie będzie  120 Hz. A co z góra? Nie ma pojęcia.

 

W przyszłości po przerobieniu drzwi tak aby zmieściły się tam 16-stki oraz zakupie  ProX M6 albo Jr M6, dopiero wtedy  będę zabierał się za zwrotnicę.

 

post-12900-0-73907300-1385163791_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre - aktywka przyczajona :D

120Hz od dołu to iście kamuflażowa szkoła :)

Od góry to już kwestia jak i gdzie są schowane. Od około kilo 1wszym rzędem do ponad 2 lub 3 drugim i trzecim :)

Jeśli radio ma odpowienio wysoko ustawialną zwrotkę to temat kondensatora do TW też bym odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


wymieniając mkt albo elektrolit na MKP
slyszysz roznice miedzy MKT a MKP? na jakich glosnikach?

 

 

 



aeron, dnia 22 List 2013 - 22:24, napisał:
 
Czy wg. ciebie każda zwrotnica musi zawierać rezystory ?
 nie wiem nie doszedłem jeszcze do takiego etapu... zapytaj za 4 lata to może odpowiem...
w domu mam tak cichego tweetera ze rezystorow brak ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W przyszłości po przerobieniu drzwi tak aby zmieściły się tam 16-stki oraz zakupie  ProX M6 albo Jr M6, dopiero wtedy  będę zabierał się za zwrotnicę.

 

Zapodam kilka nowych informacji dla tych, którzy chcą coś samodzielnie składać i montować z oddzielnych komponentów.

Głośniki i zestawy z serii JR będą powoli wycofywane z oferty. Ich miejsce zajmie nowa seria ProZ, która częściowo jest już dostępna (zestawy Comp 5/6 oraz dedyki do BMW i VW). Pod koniec roku dołączą oddzielne komponenty luzem - czyli woofery ProZ M5/M6 z nowymi full-wentylowanymi koszami, zwrotnice ProZ 2.1 (6/6 dB/okt.) oraz nowe tweetery ProZ T2 wraz z 5-stopniowymi tłumikami sygnału ProZ LR i kablami OFC (Musicable Technology). Zwrotki ProZ są zrobione na przyzwoitych komponentach - w torze tweeterów kondenstatory MKP, w torze wooferów cewki powietrzne + układ kompensacji impedancji. Zwrotnice te nie posiadają żadnych "przeszkadzaczy" typu zabezpieczenia PTC w torze tweeterów i mają nowe płytki PCB ze ścieżkami z czystej miedzi o zwiększonej grubości miedzianej folii (70um). Mocowanie maskownic wooferów jest podobne jak w serii ProZ, czyli są one wciskane do zintegrowanego z koszem gumowego pierścienia, pełniącego przy okazji rolę uszczelki montażowej. Dzieki temu średnica woofera M6 (165mm) wraz z maskownicą jest prawie taka sama jak średnica standardowo montowanej maskowicy dla głośnika 130mm. To może być ważne dla tych, którzy montowaliby woofery na zewnątrz, np. w panelach wraz z maskownicami. 

Ceny detaliczne brutto komponentów luzem mogą być jeszcze lekko skorygowane ale +/- będą takie:

- zwrotki ProZ 2.1 - 129zł /para

- woofery ProZ M5/M6 - 459/529zł /para

- twetery ProZ T2 + tłumiki sygnału LR - 329zł /para.   

- zestaw ProZ Comp 5 - 779zł

- zestaw ProZ Comp 6 - 859zł

Docelowo będzie więc 3 serie głośników - EL, ProZ oraz ProX ze zwrotnicami Mundorf + dedyki do BMW i VW.

Ogólny opis serii ProZ jest dostępny w sklepie, np. tutaj - http://www.caraudiosklepy.pl/u-dimension-proz-comp-6-p1623.html

post-1571-0-77701800-1385210932_thumb.jpg

post-1571-0-83099700-1385210946_thumb.jpg

post-1571-0-95766700-1385211142_thumb.jpg

post-1571-0-81325400-1385211209_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze tu priorytetem jest kolor kondensatora :/

Najważniejsza jest wymiana konda foliowego na lepszego foliowego

Tylko teraz mam pytanie do tych bardziej obeznanych:

Ktory kondensator jest lepszy z tych foliowych?

I jakie parametry bierzecie pod uwagę bo chyba nie ich gra!

Chetnie sie tego dowiem

 

Mam wrażenie, ze nie którzy chyba powinni przestać pisać w tym temacie bo jeszcze ktos to przeczyta.

 

Aeron tak trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro takie kozaki jesteście to może napiszcie coś co wnosicie do tematu, bo jedyne co próbujecie... to tylko wyższość swojej wiedzy... z której nic nie wynika

 

Z mojej wiedzy, a raczej doświadczenia, wynika, że lepiej to oddać komuś kto się zna, co już wcześniej napisalem.

 

Chętnie bym pomógł - ale z fusów to ja słabo wróżę.

 

Marcin - troche dystansu i bez spiny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...