Skocz do zawartości

Alpine 7909 30th - brak dc/dc


adams
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na razie nie podłączyłem, bo kompletnie nie wiem gdzie i nie chcę zepsuć. Jest kostka z pinami i tam ma być wpięta cała ta wiązka. Nie wiem czy w ogóle będzie radio dzialać bez tego. Ew. jest ktoś na śląsku kto potrafi takie coś uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wsiądź do tramwaju nr 4* i podjedź do Gliwic na róg Zimnej wody i Konarskiego , tylko nie zapomnij wziąć radia z sobą  :hyhy:

 

*o ile to to jeszcze kursuje  :wink:

Dzięki, za szybką odpowiedź, tak zrobię - może pomogą :)

*kursuje po gliwicach autobus A4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Napisano 2 minut temu

Może wsiądź do tramwaju nr 4* i podjedź do Gliwic na róg Zimnej wody i Konarskiego , tylko nie zapomnij wziąć radia z sobą :hyhy:



*o ile to to jeszcze kursuje :wink:

 

Z tego co wiem , to kursuje jedynie do Maciejowa .

Ale moze to radio ma być zainstalowane w czymś co porusza się bez szyn :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E.. no koledzy podejrzliwi  :wink: - a tu uczciwa pomoc..

za "dwiesta" to można uszkodzoną 7903 kupić... te egzemplarze w idealnym stanie to kosztują 4 do 5 tysiaków, w dobrym 2-3, uszkodzone 1 - mowa o 7909 - 30th, zwykłe trochę tańsze....

także deala roku nie bedzie  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 egzemplarze w idealnym stanie to kosztują 4 do 5 tysiaków, w dobrym 2-3, uszkodzone 1 - mowa o 7909 - 30th, zwykłe trochę tańsze....

 

Tutaj wszystko przestudiowales 

 

Nie, ale prawdopodobnie można to podłączyć bezpośrednio, i w zasadzie to tylko filtr jest... w tej czarnej skrzynce

Ale do końca nie wiem.

Ale czy ma filtr  czy przetwornice to  juz nie  :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale prawdopodobnie można to podłączyć bezpośrednio, i w zasadzie to tylko filtr jest... w tej czarnej skrzynce

 

Ale do końca nie wiem.

 

 

Podpowiedz dostałeś pięc dni temu.

Nic więcej nie jest Ci potrzebne , podłącz radio i sprawdz czy funkcjonuje prawidłowo.

Ten model posiada wewnętrzną przetwornicę DC/DC które czasami ulegają uszkodzeniu, co skutkuje brakiem dźwięku.

Stąd zadane pytanie , co Ci działa , a co ew nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz dostałeś pięc dni temu.

Nic więcej nie jest Ci potrzebne , podłącz radio i sprawdz czy funkcjonuje prawidłowo.

Ten model posiada wewnętrzną przetwornicę DC/DC które czasami ulegają uszkodzeniu, co skutkuje brakiem dźwięku.

Stąd zadane pytanie , co Ci działa , a co ew nie .

Nie jestem pewny czy posiada wewnętrzną przetwornicę... w tym wątku  poniżej wyraźnie jest napisane, że 7909 30-th i 7909J posiadają zewnętrzną przetwornicę DC/DC - by był czystszy dzwięk bez zakłóceń. Natomiast zwykłe 7909 i 7909L wewnętrzną. Nadmienię, że 7909 30-th i 7909J są w miedzienej obudowie a zwykłe 7909 i 7909L w metalowej.

 

Dlatego na razie nie podpinam do prądu...

 

2.)The 30th anniversary and 7909J have small black box marked, "Alpine." That is actually a small external DC/DC convertor....the results is a cleaner power supply, cleaner signal and a more solid image. Original 7909 does not have that. 

 

http://www.diyaudio.com/forums/car-audio/233228-alpine-7909-291-300-a.html#post3437103

 

italiano1980 - wszystko przestudiowałem przed napisaniem tego tematu, ale mam sygnały że można bez tego uruchomić.

A cen nie trzeba studiować wystarczy wejść na ebaya...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie jestem pewny czy posiada wewnętrzną przetwornicę... w tym wątku poniżej wyraźnie jest napisane, że 7909 30-th i 7909J posiadają zewnętrzną przetwornicę DC/DC - by był czystszy dzwięk bez zakłuceń. Natomiast zwykłe 7909 i 7909L wewnętrzną. Nadmienię, że 7909 30-th i 7909J są w miedzienej obudowie a zwykłe 7909 i 7909L w metalowej.



Dlatego na razie nie podpinam do prądu...



2.)The 30th anniversary and 7909J have small black box marked, "Alpine." That is actually a small external DC/DC convertor....the results is a cleaner power supply, cleaner signal and a more solid image. Original 7909 does not have that.



http://www.diyaudio....tml#post3437103

Czyli można przyjąć , ze w miedzi i z kablami wyprowadzonymi bezpośrednio z obudowy ( bez kieszeni ) są tymi o których mowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można przyjąć , ze w miedzi i z kablami wyprowadzonymi bezpośrednio z obudowy ( bez kieszeni ) są tymi o których mowa .

Tak,  - modele 7909 30-th i 7909J

 

zostaje chyba odłożenie tego na półkę i szukanie używanego konwentera, w serwisie już niedostępne. Ew/schemat i wykonanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, - modele 7909 30-th i 7909J

 

 

 

zostaje chyba odłożenie tego na półkę i szukanie używanego konwentera, w serwisie już niedostępne. Ew/schemat i wykonanie

 

 

Nie wiem jakim językiem do Ciebie trzeba pisać :wink: , podłacz to radio do zasilania na moja odpowiedzialność , tylko sprawdz czy jest właściwy bezpiecznik.

Widać moda na zabieranie głosu w sprawach o których nie ma sie pojęcia,  jest zjawiskiem któremu granice nie przeszkadzają .

Mam w tej chwili u siebie 7909J  w miedzi , z przetwornica DC/DC wewnątrz .

Gdybyś podjechał pod wskazany adres w Gliwicach, to od dawna miałbyś jasność , obok mozliwości poznania oko w oko z piszacym te słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim językiem do Ciebie trzeba pisać :wink: , podłacz to radio do zasilania na moja odpowiedzialność .

Widać moda na zabieranie głosu w sprawach o których nie ma sie pojęcia,  jest zjawiskiem któremu granice nie przeszkadzają .

Dzięki za podpowiedzi, pewnie za jakiś czas tak zrobię jak zdobędę rozpiskę do wtyku gdzie jest chyba 10 pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta "zewnętrzna przetwornica", która kolega zaznaczył na pierwszej fotografii to przecież zwykły dławik taki jak np. w oryginalnej wiązce ISO od choćby DEX99r ..

 

posłuchaj porad kolegi wyżej i podepnij - nie ma prawa się nic stać .. czerwony i żółty do plusa a czarny masy ;)

 

nawet jeśli okaże się uszkodzone to myślę, że ten Pan z postu powyżej je odratuje .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...