Skocz do zawartości

u-dimension el comp 6 - mało średnich tonów


sikormen94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam zestaw

 

radio                 pioneer dh3900mp

wzmak               kenwood kac-823 2x70w

głośniki przód    u-dimenison el comp 6

 

Ogólnie brzmienie jest ok bas jest mocny, wysokie tony też są dobre, ale brakuje średnicy.

 

Moge do tego zestawu dołożyć odzielne głośniki średniotonowe ? jak to podłaczyć ? I jakie najlepiej i czy to będzie dobrze współgrało ? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego? Od siatki? :)

wyciągniecie woofera na zewnątrz w moim przypadku dało dużą poprawę średnicy 

 

 

W el compach producent chyba twierdzi ze kabel od tweetera z napisem jest plusowy wiec pewnie tak kazdy podłącza :wink2:

jak kto lubi , ja wolałem jednak gdy TW grał w fazie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prostego clariona cz202 ale jako taki korektor ma - bas level +4, treble level + 5, mid - minus 3, inne parametry jak dobroć itp., nie pamiętam jak. Myslę, że to kwestia dekarki i tego, że jednak z otworów technologicznych spłynęła latem  tasma dekarska przyklejona jak widac nieprawidłowo:/. Otwory muszę zrobić po prostu od nowa i na matach. Niemniej jednak el compy kicka jakoś specjalnego nie mają, słyszałem je w innym aucie  dobrze i solidnie wygłuszonym. W porównaniu z dls-ami szału nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mam te głosniki  iu mnie raczej brakuje kicka aniżeli sredniaków, orócz tego wysokie potrafią byc zbyt ostre czasem.

 

 

 


Mam prostego clariona cz202 ale jako taki korektor ma - bas level +4, treble level + 5

 

Za ostra góra ? No w sumie się nie dziwię ... 

 

 

PS: ustaw WSZYSTKO na 0 (ZERO) i zacznij przygodę z muzyką w aucie od nowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


PS: ustaw WSZYSTKO na 0 (ZERO) i zacznij przygodę z muzyką w aucie od nowa 

Fakt, lecz to moge dopiero  zaczac jak zamontuje nowy piecyk, bo ten co mam ( Crunch GPX 1000.4) jak ustawie na radiu wszystko na zero, jest płasko na maksa i głucho, dlatego muszę uzywać wszekiego rodzaju podbić. Dzis na próbe zamontuje Kenia 846 zanim dojdzie Pioneer, zobaczymy jak będzie grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslałem, ze lepiej pomiędzy dystans i woofer dać jakąs cienka gabke lub kawałek karimaty, tak mam zrobione, tak samo pomiędzy dystans a blache, ale faktycznie woofery nie sa przykrecone na wszystkie otwory jakie posiadaja, jedynie na 4 wkrety. Wygłuszenie jest ale tylko dekarka, otwory technologiczne tak sobie zrobione. Jak opróżnie garaz pierwsze co to poprawiam drzwi jakąś mata wygłuszająca, zwłąszcza otwory no i za wooferem dam specjalna mate do tego celu sluzącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gabka czy tam karimata, amortyzuje prace woofera, to najpewniej dlatego moze brakowac Ci kicka, sprobuj tak jak pisalem, u mnie pomoglo baaaardzo duzo. Dystans do blachy tez ma byc sztywno, najwyzej potem mozna uszczelnic klejem do szyb, ale nie dawac nic miekkiego pomiedzy.

Tu jest wlasnie Twoj blad w montazu. 

Co do ilosci wkretow, to 4 szt do 16-tek wystarczy, ale nie zaszkodzi jak jest wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

"+" tweetera = kabel z napisem i wówczas faza elektryczna jest zgodna z prawidłowo podłączonymi wooferami (membrany obu głośników idą do przodu). A z fazą akustyczną może być różnie.

mam te głośniki i mam problem z nimi czy + plus na tweeterze to czarny kable czy ten z napisami  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...