Skocz do zawartości

Alpine Cda-9855, usterka nie do namierzenia ?


bogus1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oby w mojej bylo podobnie :-) Da sie zniesc kilka piosenek, zreszta, rownie dobrze moze to byc jakis blad podczas nagrywania i radio to wylapuje, ogolnie na pewno poinformuje, czy ktorys z patentow zadzialal :-) podejrzewam, ze zmiana softu to ni taka prosta spraw, choc moge sie mylic :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na mojej 9853 również opisywany problem występował. Laser czyściłem, bo nie chciał czytać płyt RW, po czyszczeniu zaczął. Trzaski pojawiały się na zimnym radiu, zawsze w tych samych momentach danego utworu. Ten typ chyba rzeczywiście tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zdaje egzaminu. Raczej zmiana zbocza na 6dB, ale wydaje mi się że raczej cichnie niż całkowicie ustępuje.

 

Hmm no to dziwne, bo dopóki nie dowiedziałem się o tym załączeniu korektora, to tak jak piszesz,

zmiana zbocza na 6db dawała poprawę, ale tez mi się wydawało, że to tyko wycisza i nadal przebijają

się niechciane dzwięki. Najwidoczniej musiała pojść partia 958 z walniętym softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale ja pisałem o 9855r :)

 

A no wsumie masz rację, temat nawet założony pod 9855, a dołączyłem się z tematem Clarka i podobnym problemem,

tak więc reasumując w Clarku to rozwiązanie działa potwierdzone na 2 szt. w Alpinie sam ją kiedyś miałem ale akurat nie miałem

z nią problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim tygodniu też zaobserwowałem taki sam problem w mojej alpince, dziwne bo wydaje mi sie że ten problem występuje jedynie przy płytach CD. W momencie odtwarzania muzyki z ipoda poprzez KCA-420i problem chyba nie występuje. Ostatnio dostałe kilka płytek do odsłuchania i zaobserwowalem problem z tymi trzasko-przeskokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie radio wrocilo do domu po poteznym przegladzie i akurat laser czyta piekielnie szybko :-) jednak na plytach zauwazylem malusienkie kropki, tzn. Nie ma sreberka w tym miejscu, jest to doslownie wielkosci lepka od szpilki, mozliwe, ze to jest winowajca u mnie, plyty kwalifikuja sie na smietnik. Mam drugie radio kenia, to brzmi to inaczej, ale radio te przerwy wylapalo w tym samym momencie, tylko dzwiek nieco inny, takze luz, nic wiecej nie szukam, gdyz mam od Naszego Speca zapewnienie, ze radio bebeszki ma zdrowe :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Jeżeli ktoś jeszcze ma problemy z radiami alpine (w moim przypadku 9853R) i ustawieniami cięcia dla kanałów REAR zboczami powyżej 6dB czyli 12, 18 24 i częstotliwościami 50, 63, 80Hz, po których to nastawach słychać charakterystyczne charczenia i trzaski w rytmie basu, to chętnie pomogę:

Należy włączyć EQ i ustawić częstotliwość 50 lub 63Hz i podbić o 1dB. Wtedy można cięcia i zbocza jakie się chce stosować. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od startu pomogło. EQ jest FLAT, lub opcja EQ1 i wtedy na flat pierdziawka, a EQ1 nic. Zobaczyłem co jest podbite na EQ 1 bo bardzo zbliżony dźwiek był do tego na FLAT i okazało się że tylko 50Hz lub 63Hz o 1dB z Q=1. Wole podbić pasmo o 1dB niż słuchać pierdzenia tym bardziej wooferów od dołu cietych na 50-80Hz pierwszym rzędem słuchać się nieda, niemają kopa co na 3rzędzie. Ale każdy woli to co lubi. 

 

Aha, być może zależne jest też EQ, czy to parametryczny czy graficzny czy jakoś tak. Ja mam chyba P. Sprawdzę jak ktoś będzie zainteresowany. Na jednym działało u mnie a na drugim nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...