Skocz do zawartości

Alpine Cda-9855, usterka nie do namierzenia ?


bogus1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, sprawa normalnie z cyklu Archiwum X, a w roli glownej Alpine Cda-9855...

Radyjko wzorowo czyta plyty, mechanizmy igla, slucham utworu Infected Mushroom - Insane, nadchodzi 6 minuta i 50 s, a tu w glosnikach strzaly, takie, jakie pojawiaja sie niekiedy, gdy we wzmacniaczu mamy uszkodzony potencjometr (mam nadzieje, ze wiecie o co chodzi). Zdejmmuje maskownice, cofam utwor, a w momencie tych zaklocen membrana rzuca, jakby pojawial sie prad staly... (wzmacniacze sa pewne, zreszta przekladane bylo kilka sztuk), instalacja rowniez, radio siedzialo w 2 innych autach i to samo. Strzaly te pojawiaja sie zawsze w tych samych utworach, zawsze w tym samym momencie, zawsze ten sam dzwiek. Plyty sa ok, gdyz na innych radiach tego nie ma, tylko na moim Alpine...

 

Co zostalo zrobione do tej pory ? A no radyjkiem zajal sie jeden z naszych Forumowiczow i skonczyly sie nam pomysly.

 

Zakupilem 100% sprawny tyl od identycznego radia, tyle, ze RDS (moja to wersja Usa), z uszkodzonym mechanizmam pobierania plyt. Zostalo wyslane jako dawca, wczoraj przeszczep calej plyty ! Zadowolony, ze bedzie zylo, dostalem kubel zimnej wody - dalej to samo ! Nowe (inne) bebechy i ten sam manewr, zostaly przelozone pozostale elementy osprzetu plyty - to samo !

 

Jak radio, ktore Kolega praktycznie stworzyl od nowa, na zupelnie innych bebechach moze miec ten sam defekt... Ta anomalia wystepuje w mniejszym, lub wiekszym stopniu na roznych plytach, roznych utworach, ale jak gdzies ja wylapie, to mozna cofnac w to miejsce utwor i ona caly czas tam wystapi...

 

Moze cos przeoczylismy, po tych wszystkich probach postawic teze "ten typ tak ma" ? Jakies pomysly, podpowiedzi od Forumowych specow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Płyta oryginalna czy nagrywana? 

Jutro z ciekawości sprawdzę ten utwór u siebie ze swoją alpinką nie mam problemów, ale miałem podobny przypadek za seryjnym radiu w toyocie i tez tylko w jednej piosence na innych było ok, ta sama na innych radiach też grała ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, to na roznych plytach, wiec to nie tutaj raczej lezy problem...

 

Wazna sprawa, o ktorej nie napisalem - jezeli zwrotnice sa na flat, to to nie wystepuje ! Najbardziej to slychac przy ciecie 63 hz 12 dB !

 

Sprawdz przy takich nastawach, utwor byl sciagniety we Flac, akurat ten, ale pojawia sie np. Na utworach jakis w mp3, na niektorych plytach wcale tego nie odnotowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna mamba jak to czytam. Może rzucisz temat jakiemuś elektronikowi z zakresu ewentualnego samego toru akustycznego - nie kierować nic samym torem kierując nazwami, jakiś magik może popatrzy na problemy torem działąnia kondensatorów, rezystorów i ogólnej pracy całej fali dźwięku, ja miałem kiedyś coś "podobnego" niby, ale zupełnie tym nie można sie sugerować, bo całość słuchania może pokazywać to na różne sposoby, ale w modelu jednego z Panasoniców, poszedł drobny kondensator (stracił 20% skuteczności pracy) dodatkowo wada rezystora (błąd za błędem) i problem pracy procesora (na skutek zmiennych danych co miał dostawać procesor później) i zakłócenie toru zasilania, przez skon samego napięcia zasilania (spadek i różnica w torze AAC i zasilania).

Stąd moja propozycja odwiedzenia kogoś kto zna sie na elektronice, ale z zupełnie innej branży.. 

Czasami dziadek który pracuje na dawnych tranzystorach, czy lampach, więcej widzi w takich problemach, jak fachura z logo danej firmy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem  na myśli equalizer , używając opcji FLAT działo się własnie coś podobnego  co u ciebie , i gdy zacząłem się bawić korektorem parametrycznym , owe stuknięcia znikły ,nie wiem może to pomogło , może coś innego ale nałożyło się to w czasie , użycie parametrycznego i ustanie tych stuków . 

dlatego moja rada jest taka byś włączył parametric EQ , i ustawił go na zero by mieć to samo co opcja FLAT

 

a nóż widelec może pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bogus1984" słuchaj mam podobną przypadłość jak nie taka samą  i nie mogłem tego wychaczyć, aż w końcu wyszło że to właśnie cięcie w zwrocie aktywnej, czyli HPF na mid jak ustawione na zbocze 12db/oct czy 18 jakas mamsakra,

przydzwięki jak by źle dekodowało mp3, zaznaczając że jest to audio-cd z flaca. Problem znika całkowicie dopiero jak dam na TROUGH i ciecie WF od dołu idzie na piecu, takie znalalzem rozwiazanie docelowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej 9855r też przez jakiś czas była taka przypadłość. Pamiętam że występowało to tylko z jednym utworem na płycie(audio cd konwertowane z flac) więc obstawiłem że jest to wina płyty. Od jakiegoś czasu jest spokój, nie wiem co pozmieniałem ale już tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja nie wybrzydzala nigdy jesli chodzi o czytanie nawet zniszczonych plyt, jak jest na stole, to naturalnie laser zostal profilaktycznie oczyszczony, meczanizm pobierania plyt rowniez, gdyz ja nie jestem w tych sprawach sknera :-)

 

Robert, nie mam niestety zadnej na obecna chwile plyty ori, jedynie z flac zdobione...

 

Moj czlowiek od tej mission impossible rowniez postawil teze, ze ten typ po prostu tak ma, gdyz podkresle, zrobil na prawde wszystko, radio na obecna chwile w srodku jest inne, zostala tylko skorupa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te Alpajny wybredne jakieś... Moja DVA nie czyta utworów na końcu płyty...  Tzn na ostatnim utworze na płycie się po prostu zacina a finałem jest ERROR. Dodam że laser był czyszczony i płytka nie ważne czy org.czy nie.

 

tez to miałem ze stacją winny okazał sie mechanizm ale na szczescie miałem gwarancje , laser wymieniali 2 razy nic nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja nie wybrzydzala nigdy jesli chodzi o czytanie nawet zniszczonych plyt, jak jest na stole, to naturalnie laser zostal profilaktycznie oczyszczony, meczanizm pobierania plyt rowniez, gdyz ja nie jestem w tych sprawach sknera :-)

 

Robert, nie mam niestety zadnej na obecna chwile plyty ori, jedynie z flac zdobione...

 

Moj czlowiek od tej mission impossible rowniez postawil teze, ze ten typ po prostu tak ma, gdyz podkresle, zrobil na prawde wszystko, radio na obecna chwile w srodku jest inne, zostala tylko skorupa...

Bogus przecież nie dzieje się to na każdym utworze i na każdej płycie wiec żyć się z tym da ;) Po postach wnioskując nie tylko w twojej występuje coś podobnego więc ten typ tak ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze tak jest, tym bardziej a to empeczy, a to przegrywane audio, ale po prostu pech chcial, ze to wylapalem :P nie ma takiej opcji, ze przeklada czlowiek cala plyte, osprzet, a tu nadal to samo (tu podziekowania za trud wlozony w ta operacje pod kryptonimem "MI" dla tego "anonimowego Speca :-) ). Postaram sie ta plyte odpalic na innej 9855, przy tych samych nastawach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bogus1984" słuchaj mam podobną przypadłość jak nie taka samą  i nie mogłem tego wychaczyć, aż w końcu wyszło że to właśnie cięcie w zwrocie aktywnej, czyli HPF na mid jak ustawione na zbocze 12db/oct czy 18 jakas mamsakra,

przydzwięki jak by źle dekodowało mp3, zaznaczając że jest to audio-cd z flaca. Problem znika całkowicie dopiero jak dam na TROUGH i ciecie WF od dołu idzie na piecu, takie znalalzem rozwiazanie docelowe

ja zwrotnicą mogę się bawić jak mi się żywnie podoba i nic się nie dzieje , nie ważne czy była ona ustawiona na F/R/SUB czy na 3-WAY . Nigdy się nie skupiałem nad obadaniem problemu i znalezienia tego co powoduje ustanie "strzałów"  

 

 

Zacznijmy od tego, że 9855 Michała jest jakoś dziwnie wybredna. Lekko ryśnięta płyta a alpina już jej nie czyta. Wsadzam do mojego bardzo starego soniaka i gra od strzała. Może czas na czyszczenie lasera?

być może :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalll, bede sie wkrotce bawil ustwieniami, moze w ten weekend pobadam z tymi roznymi ustawieniami. Skojarzylem wlasnie, ze jak mialem wyslac radio, odpialem ksotke iso, ale zapomnialem wyjac plyty i wlozyc tej z tym utworem, gdzie latwo to dalo rade wylapac, to po resecie tego nie bylo, dopadly mnie watpliwosci, czy je wysylac, bo przewijalem utwor klikadziesiat razy i nic wtedy nie bylo, zrobilem korekcje i wszystkie ustawienia jak zawsze byly i sie pojawilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dla potomnych co się dziś dowiedziałem odnośnie tego problemu "trzasków" na Clarionie 958

a zatem podobno wystąpiła seria z walnietym softem, do tej pory po prostu ciałem pasmo na dole WF na wzmaku

jednak wystarczy wlaczyć EQ na ON i to bez  podbić i problem całkowicie ustepuje, dziś sprawdziłem i potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...