Skocz do zawartości

Jak pociąć 2way + sub na 7998r


ulis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 



Pomysł jest taki:
High z radia do rear w jlu,
Mid do xma3520 (chwilowo)
Low na front do Jla.
I na wyjście jla podać sygnał z woofera i wtedy go z góry uciac, resztę pociac radiem.

 

Jeżeli dobrze zrozumiałem to co chcesz zrobić to możesz napotkać dwa problemy. Pierwszy jest taki, że jak woofery podepniesz do wyjścia sub w radiu to będziesz miał możliwość cięcia od góry w przedziale 20-200Hz a to trochę za nisko.

Druga sprawa to nie będziesz mógł na radiu ciąć wooferów od dołu bo ci wytnie pasmo suba.

Moim zdaniem najlepiej będzie zrobić pasywną zwrotkę na mid/tw tak jak kolega wyżej zasugerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tomomadej ma tak cięty system i gra całkiem OK

 

Na Pikniku miał 2 way, a to nie problem z tą zwrotką w Alpine . No i te 1 KHz ze spadkiem 6dB to jeszcze obleci gorzej te 200Hz przy LPF woferka .

 

Na chwilę obecną tylko cz702 /703 i hdx2 pozwalają na zabawę w 3 way cięty z radia  ...w sumie Suzuki wspominał ze w 9815 można podciągnąć wyżej niż 200Hz ale tego na oczy nie widziałem i trzeba dopytać u źródła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale slash ma filtry do 5kHz,wiec zero problemu z cieciem sredniaka.

 

Chodzi o sygnał z radia. Gdzie na suba pójdzie z low mid pójdzie na woofer a z tweetera pójdzie przez pasywkę na tw i mid. Radio pozwala ciąć od 1khz. 

 

Kto chciałby mi pomóc z tą zwrotką? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze chcialbys wykorzystac zwrotke w radiu, ale zawsze masz ta dodatkowa opcje ;-)

 

Wiem, tylko radio ma dodatkowo czasówki a jak to mi się znudzi to pamiętam o tym co jest w JLu:) Chociaż jak podpiąłem te mt23 to naprawdę mocno, mocno na +++ w porównaniu do mt11:P. Już kupiłem dls up2,5i więc już muszę coś kombinować:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz dlsa 2,5 i morela mt23 - to bardzo dobra para, wielokrotnie łączona ze wspaniałym skutkiem, często pasywnie. Masz radio podobno lepiej grające od tego procka, więc umów się z jakiś "zwrotkarzem" i ogarnięty będzie za kilka stówek podział średni/tweeter pasywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dlsa 2,5 i morela mt23 - to bardzo dobra para, wielokrotnie łączona ze wspaniałym skutkiem, często pasywnie. Masz radio podobno lepiej grające od tego procka, więc umów się z jakiś "zwrotkarzem" i ogarnięty będzie za kilka stówek podział średni/tweeter pasywnie.

 

Tak też zostanie to zrobione. Rozmawiałem już z lklukasz i chcę to poskładać jak napisane było wcześniej woofer i sub aktywnie a średi i tweeter pasywnie z jednego kanału ale to dopiero jak zrobię słupki. 

 

Teraz zastanawiam się jak spiąć te radio ze zmieniarką 607 z wykorzystaniem optyka żeby jak najwięcej funkcji radia zachować (Czasówki, zwrotka, sterowanie subem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 7998r nie zrobisz peknej aktywki na sw i wf a pasywki na kanale wysokotonowym. Nie zjedziesz ani nie wylaczysz podzialu tweetera ponizej 1 kiko od dolu a dla sredniaka to wysoko

Jakie proponujecie cięcia dla tego DLSa, 500Hz 12dB? Jakie wtedy dla woofera? Przypomnę, że to sw6 z dotech mk2. Może woofer zagra troszkę wyżej? W weekend popróbuję ze zwrotka dre a500. Tylko jak zapodac pełne pasmo z 7998 na 2 rca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Panowie powracam do tematu. Odebrałem niedawno z Horna 7998r i chcę wywalić 7944r które grało na obecną chwilę ze zwrotką der a500 ale brakuje mi czasowek. Jak to pociąć włączając w to jl 500/5 który ma dość dobrze rozbudowaną zwrotke ale gubię się już przy kablach.i cieciach. Zalezy mi na czasowkach. Kij w oko dla sterowania subem z radia. Do zasilenia średniaka narazie wykorzystuje dragstera da604. Pomóżcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz w 7998 puścić 3way + sub to opcja jest tylko jedna, tak jak koledzy wczesniej już pisali... Tweeter + średniak cięte pasywnie z jednego napędu jako high cięte max nisko na 1 Khz, woofer jako mid i sub jako sub... inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...