Skocz do zawartości

Jak pociąć 2way + sub na 7998r


ulis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tak to zacząłem przyswajać możliwości nowego nabytku. Mowa o 7998r. Chciałem wyrzucić aktywną zwrotkę z bagaja i pociąć Dotecha mkII + sterowanie subem z samego radia ale coś mi cięcia na tweeter nie pasują 200Hz?? Mogę ustawić na radiu 3 way i chyba uda się to pociąć ale nie będę miał sterowania subem;/ Dodam tylko że gra to wszystko pod JL 500/5.

 

Pomóżcie

 

P.S. Mogę podjechać do kogoś w wawie kto pomoże mi to ogarnąć:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


powalla, dnia 06 Sie 2013 - 18:39, napisał:
Nie znam tego modelu ale jak przełączasz na 3Way , to musisz potem nacisnąć Reset , bo radio inaczej nie przejdzie z 2Way na 3Way , a to sugeruje te 200Hz . Zobacz manual .
dokładnie tak!daj na 3way i reset i masz pełne sterowanie zwrotki.
 

No tak, ale jak wtedy ze sterowaniem suba z radyjka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tweetery pod front
Mid pod rear
Sub pod Sub i ma sterowanie subem 

 

No chyba ze tak, szczerze, to nigdy nie mialem radia ze zwrotka i nie wiem jak to dokladnie wyglada w ustawieniach, nie sadzilem, ze moze to wygladac jako 2 way + sub, dlatego napisalem ,ze w razie czego na wzmaku spokojnie moze to ogarnac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No chyba ze tak, szczerze, to nigdy nie mialem radia ze zwrotka i nie wiem jak to dokladnie wyglada w ustawieniach, nie sadzilem, ze moze to wygladac jako 2 way + sub, dlatego napisalem ,ze w razie czego na wzmaku spokojnie moze to ogarnac ;)

 

 

Z tym ze musi ktoś to potwierdzić tzn. czy przy aktywnym 2way + sub będzie sterowanie subem bo nie mam pewności  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 9833/35/53/55  normalnie naciskasz gałkę i masz po kolei SUB, Balance i wyłączenie korektora . Zaraz sprawdzę manual , bo coś czuję że w 7998 musi być podobnie .


No i już wiem że na str.6 dokładnie opisują jak wywołać regulacje poziomu suba  > naciskasz MODE zamiast VOL jak w 9833/35/53/55 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 9833/35/53/55  normalnie naciskasz gałkę i masz po kolei SUB, Balance i wyłączenie korektora . Zaraz sprawdzę manual , bo coś czuję że w 7998 musi być podobnie .

 

i pewnie w tym 7998 też tak jest tylko reset'u potrzebuje  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po przełączeniu na 3way zwrotka obsługuje high/mid/low a nie ma sub.w.

 

Na radiu ustawiasz 3way.

Na zwrotce ustawiasz ciecia.

high - tweetery

mid-woofery

low-sub

W normalnym trybie po naciśnięciu pokrętła głośności powinna pokazać się reg. suba - sprawdz to

 

No wlasnie, przeciez sa tylko 3 pary RCA.

 

 

Ilość rca sie zgadza dlatego że on ma 2 way'a + sub a nie 3way + sub 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ilość rca sie zgadza dlatego że on ma 2 way'a + sub a nie 3way + sub 

 

Spoko, niech sprawdzi jak proponujesz, ja tam sie nie znam na radiach z aktywka, tylko kolega mowi, ze w trybie 2 way ma ciecia tylko do 200Hz, a w 3 way ma tw, mid i low, to juz wykorzystuje 3 pary RCA, wiec nie wiem jak ma byc sterowanie subem, ale podkreslam jeszcze raz, ze nigdy radia z aktywka nie mialem, wiec moge o czyms nie wiedziec. 

Sam jestem ciekawy szczerze mowiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spoko, niech sprawdzi jak proponujesz, ja tam sie nie znam na radiach z aktywka, tylko kolega mowi, ze w trybie 2 way ma ciecia tylko do 200Hz, a w 3 way ma tw, mid i low, to juz wykorzystuje 3 pary RCA, wiec nie wiem jak ma byc sterowanie subem, ale podkreslam jeszcze raz, ze nigdy radia z aktywka nie mialem, wiec moge o czyms nie wiedziec. 

Sam jestem ciekawy szczerze mowiac :)

 

 

Pożyjemy zobaczymy :wink:  

Jutro powinna być u mnie 9835r to też sprawdzę, ale w sumie powalla potwierdził że jest sterowanie subem:

W 9833/35/53/55  normalnie naciskasz gałkę i masz po kolei SUB, Balance i wyłączenie korektora . Zaraz sprawdzę manual , bo coś czuję że w 7998 musi być podobnie .

No i już wiem że na str.6 dokładnie opisują jak wywołać regulacje poziomu suba  > naciskasz MODE zamiast VOL jak w 9833/35/53/55 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na wstępie dziękuję za odblokowanie tematu.

 

Ostatnio kupiłem tweeterki mt23. Podziękowania dla yasica. Po podłączeniu wrażenia oczywiście na +. Tylko wpadłem na pomysł żeby sprawdzić jak to jest z 3 wayem.

 

Pomysł jest taki:

High z radia do rear w jlu,

Mid do xma3520 (chwilowo)

Low na front do Jla.

I na wyjście jla podać sygnał z woofera i wtedy go z góry uciac, resztę pociac radiem.

 

Czy to zagra? Jak należy?

Jaki wpływ na suba będzie miało różne opóźnienie wooferow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...