Skocz do zawartości

Tanie granie w Mamusowozie - Xantia II


mamusa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Ja tam swojego dystansu nie widzę  

 

Bo go nie ma, dlatego nie widzisz :D

 

 

 


jeżeli one są względnie na równej wysokości to szacun za takie foto   trochę się słupek powiększył

 

Dobra, byłem dzisiaj w aucie i mierzyłem... około 3-4 cm różnicy w wysokości jest :rotfl: . A z pozycji kierowcy niezauważalne(nie mówiąc o tym że nie do usłyszenia), ale jak tak wszyscy hejtami rzucają to poprawię  :cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Kufaaa zawsze siadam z tyłu posordku i kukam jak głupi zeby było równo, polecam, to 2 min roboty a ile hejta mniej

 

Moje 2gie słupki w życiu, na błędach się trzeba uczyć xD

 

 

 


Zawsze mozna wyciągnąć z auta
Polyc oba obok siebie na stole i wszystko widać

 

Właśnie tym się sugerowałem, ale że ciutke inaczej są skierowane to nie zauważyłem tej różnicy. Tym bardziej że z miejsca kierowcy całkiem inne wrażenie :(

 

 

 


U mnie i tak masz shatzun za ...znaczek na kierownicy  .

 

Jedyny słuszny ;)

 

A co do tytułu tematu, to chyba nadal jest budżetowo ? Niektórzy na 1 piec więcej wydają, według ostatnich obliczeń koło 2,5tysiaczka z montażem się mieszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie mam opcji zrobienia fotki, chyba że kalkulatorem ;)

 

W bagażniku burczy STX 12" w 30L Closed... i jakoś mi się wcale nie chce go stamtąd wyciągać, podoba mnie sie ;)

 

Dajcie termin spota to będe miał motywację na wykończenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że główny winowajca w ogóle siedzi cicho ja mysz pod miotła a spota u mnie chciał zrobić z suprajsem :D

Spokojnie trwają testy jeszcze :P

 

 

Dajcie termin spota to będe miał motywację na wykończenie ;)

Jak się ociepli co by kiełbasa nie zamarzła na ruszcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sezon idzie więc dzieje się,, Zapadła decyzja o powrocie do standardowego rozmiaru, bo AWX'owe granie to jednak nie to czego szukałem... a inny prozaiczny powód powrotu do 16/16,5 jest taki że w każdej chwili mogę potestować inne woofery ;)

 

Przy okazji rozbroiłem furtki w poszukiwaniu niedomagań. Okazało się że winowajcą pobrzdękiwania jest ułamany zatrzask listwy drzwi, mocowany "do wewnątrz". Wymiana ustrojstwa w grę nie wchodziła bo już wcześniej coś było ruszane, więc ułamany zatrzask został "zalany" klejem, przy okazji pozostałe też zostały maźnięte silikonem bitumicznym.

 

Przy okazji postanowiłem jeszcze trochę "popsuć", na zewnętrzną blachę wkleiłem solidne rurki, a bezpośrednio za głośnikiem mała formatka blachy 2mm, wklejona klejem montażowym i "zamatowana" dekarką.

Otwory technologiczne w okolicy zamka i drugi pod klamką po do tej pory były tylko zaklejone matą, więc dostały w prezencie alu płaskowniki. 

Przyłożyłem się też bardziej do kwestii dystansów i jego okolic. Płaska powierzchnia tuż nad otworem dostała wsparcie w postaci wklejonego i przykręconego kawałka blachy, oczywiście przykrytego później matą. Sam dystans to "klejonka" Za podstawę robi dystans grubości 12mm, przykręcony do blachy i zasilikonowany od spodu i boków. Do niego dokręcona i doklejona składanka 36mm + skośny o grubości 1-16. Po wyschnięciu dystans potraktowany dużą ilością impregnatu do drewna. W weekend dodatkowo dystanse zostaną zażywicowane i oklejone matą. W docelowym wykończeniu część dystansu będzie "widoczna" więc na koniec potraktowane zostaną czarnym lakierem.

 

Z sprzętowych nowości, dzisiaj dotarła do mnie paczuszka z Xetecami G6 od mastaha :P Miejmy nadzieje że szybko się zadomowią ;)

 

DSC00034.jpgDSC00035.jpgDSC00036.jpgDSC00037.jpgDSC00038.jpgDSC00039.jpgDSC00040.jpgDSC00041.jpgDSC00042.jpgDSC00044.jpgDSC00045.jpgDSC00046.jpgDSC00047.jpgDSC00048.jpgDSC00049.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z jakiego powodu nie wzmocniłeś miejsca mocowania dystansu?

 

Tzn jak miałem wzmocnić? Blacha w tym miejscu jest wyprofilowana dość mocno i żadnego płaskownika/blachy już nie zmieszczę :D Oryginalnie jest otwór fi160, nic nie cięte więc problemów ze sztywnością nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możnaby nałozyć na blachę, miejsce montazu dystansu i troche naokoło, ze dwie warstwy żywicy i włókna szklanego, dopiero wówczas montować dystans. Sam zamierzam tak zrobić i oczekuję wymiernych efektów tj. usztywnienia samego "gniazda" tj. otworu/okolicy montazu dystansu. Oczywiscie mata wygłuszająca na to wszystko niezbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerost formy nad treścią w tym wypadku. Od "tyłu" blachy jest mata, dookoła dystansu też będzie. Gwarantuje że można "z buta wjeżdzać" w dystans i ze sztywnością problemu nie ma. Seryjnie dookoła jest tam wyprofilowane i grubsza blacha niż na płaskich powierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh te xeteci to jakas moja klątwa :D najpierw nie zdazylem ich kupic na allegroszu potem mastek nie wiadomo czy chcial czy nie chcial sprzedawac a jak juz sprzedawał to sie rozmysliłem a teraz znow zaluje :D niech sluza :) 

mamusa nie zebym sie czepiał ale foty chyba robiłeś wężem od pralki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tzn jak miałem wzmocnić? Blacha w tym miejscu jest wyprofilowana dość mocno i żadnego płaskownika/blachy już nie zmieszczę :D

Oczywiście, że zmieścisz, plster 2-3mm pod dystans, kształt z grubsza przypominający przekrój jajka skierowany tępym końcem w kierunku narożnika drzwi. A jak mniej sztampowo pomyślisz to od wewnętrznej też można kawałki alublachy wstawić. Montaż koniecznie na klej/szczeliwo plus nity zrywane. Czy będzie ci się chciało w tym kierunku pójść i grzebać przy drzwiach to jedna sprawa a Twoje nastawienie do konieczności takiego zabiegu to zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Oczywiście, że zmieścisz, plster 2-3mm pod dystans, kształt z grubsza przypominający przekrój jajka skierowany tępym końcem w kierunku narożnika drzwi. A jak mniej sztampowo pomyślisz to od wewnętrznej też można kawałki alublachy wstawić. Montaż koniecznie na klej/szczeliwo plus nity zrywane. Czy będzie ci się chciało w tym kierunku pójść i grzebać przy drzwiach to jedna sprawa a Twoje nastawienie do konieczności takiego zabiegu to zupełnie inna.

 

Dzięki za podpowiedź, ale opcja zrywania dystansu po raz kolejny odpada, chociaż mam jeden pomysł który rozbrajania nie wymaga. Choć fakt jest taki że akurat w kwestii sztywności jestem w 99% zadowolony, lipy nie ma i ruszyć części dystansowej nie idzie, a przecież biedny woofer tylko 40 waciszy dostaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kiepsko mata dociśnięta i ogólnie kiepsko wyglądają - dystans na koncu albo sie zwęża albo jest jakaś przeszkoda

 

No tak, po zdjęciach wiesz czy dobrze mata jest dociśnięta czy nie :D Pozostawie to bez komentarza. Całe szczęście to jak wyglądają nie ma żadnego wpływu na granie, a spod tapicerki raczej nic nie zobaczę .

 

Otwór w blasze jest  niecałe 0.5cm na średnicy węższy od dystansu, po wyklejeniu matą dystansu nie bedzie nawet zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawie to bez komentarza.

Jak dla mnie słabo:

-słabo zrobione otwory technologiczne

- mało usztywnień zewnętrznej blachy

- Jak już Grześ wspomniał nie ma usztywnienie pod dystansem

- po co mata w środku dystansu??? chyba żeby zawęzić ten tunel

 

Dziwić się potem, że woofery nie grajo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...