Skocz do zawartości

Uwalona masa tylko na 1 RCA - możliwe?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo w moich piecach.

Trzeba solidnie oblukać masy w RCA na moje one sie psuja przez "podłączanie" do nich dobrych, "sztywnych" interkonektów. Mój plan jest taki, że wyprowadze gniazda na zewnątrz na miękkich kabelkach i nimi sie w płyte wlutuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli: 1 wzmacniacz zasila przód, a inny suba i jest spokój. Czyli myślę, że coś nie halo z moim 4 kanałowym piecem.

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/23832-koncza-mi-sie-pomysly-na-walke-z-zakloceniami/?fromsearch=1

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem ostatnio test. Podłączyłem najpierw tylko przód RCA - ok. Potem podłączyłem RCA od przodu do kanałów suba (gdzie wczeasniej świstało) - ok, cisza. Potem podłączyłem kabel RCA od suba do przednich kanałów - ok, cisza. Zmierzyłem rezystancję między masami radia, wzmacniacza (pomiędzy poszczególnymi kanałami). Wszędzie ok 3 omy. Między RCA wzmacniacza, a masą zasilania 860 om. 

Myślę sobie co może byś nie tak... Podłączyłem wszystko jak powinno być czyli RCA przód do 2 kanałów pieca, RCA do sub do pozostałych dwóch, odpalam sinik.... CISZA :rotfl:

Teraz zachodzę w głowę co się mogło stać. Nie przypominam sobie, żebym robił cośz kablami...  Może był jakiś zimny lut i jak auto stało na słońcu to się z powrotem stopił  :hyhy:  Oczywiście wiem, że to niemożliwe, ale teraz mam tylko nadzieje, że już tak zostanie. Może ktoś spojrzy na moją instalkę na pikniku to może się coś więcej dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez spotkalem sie z uwalona masa na tylko jednym rca w radiu. Dokladnie bylo to 2 din kenwood dnx9960. Podejrzewalem sygnalowki (firmy Tsunami) a okazaly sie dobre. Tylko na wejsciu front jakims cudem nie slychac bylo przebicia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...