Skocz do zawartości

REGENERACJA WYŚWIETLACZA CDA-7990R F1


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tak jak z płytą grafiki wkładaną do piekarnika na 180 stopni :wink:

 

ja wrzucam na 230 jak nie pomoze to rebaling ale w 9 przypadkach na 10 daje rade

 

Ten i tak świeci wiecej niż Mirka :)

Moj tez swiecił wiecej po zimie było gorzej , w zeszłym roku miałem wszystkie .

Wyswietlacze do auta zregeneruja a takiego starego nie potrafia , ciekawe co to za konstukcja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ja wrzucam na 230 jak nie pomoze to rebaling ale w 9 przypadkach na 10 daje rade

 

Nie polecał bym wsadzać go do piekarnika...

Mam w Radomiu 2 firmy które się zajmują rebalingiem części komputerowych i to jest skomplikowana procedura...

 

 

W piekarniku mimo że ustawiasz temperaturę na powiedzmy 230 stopni to i tak nie działa to na cały element tak jak potrzeba a i ta temperatura piekarnika nie koniecznie będzie taka jak ustawisz.

 

Przy rebalingu np karty graficznej w laptopie jest 4 etapy grzania od góry i od dołu. Każdy etap ma określony czas i temperaturę. Ponadto w maszynie jest kilka czujników temperatury już nie wspomnę o specjalnym topniku.

 

Generalnie można mieć szczęście i akurat trafić z temp. piekarnika i się uda "naprawić" panel ale większość takich operacji kończy się uszkodzeniem jakiś innych elementów.

 

Być może jak trafię akurat na rebaling jakiegoś sprzętu to zrobię kilka fotek i pokażę jak taka "akcja" wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to wyglada nawet sie dociska układ ale w grafikach 9 na 10 działa , zadko kiedy daje do rebalingu xbox to co innego tu piekarnik nic nie da .Liczy sie efekt i to ze koszt żaden , jak masz droga grafe to szkoda , ale na 8800gtx i podobne działa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wiem jak to wyglada nawet sie dociska układ ale w grafikach 9 na 10 działa , zadko kiedy daje do rebalingu xbox to co innego tu piekarnik nic nie da .Liczy sie efekt i to ze koszt żaden , jak masz droga grafe to szkoda , ale na 8800gtx i podobne działa :)

 

Spoko spoko myślałem że nie wiesz jak to działa :wink: Ale skoro mówisz że 9 na 10 jest ok to pewnie że warto spróbować:)

 

PS ja tam wole jednak zamiast panelu do Alpinki w piekarniku upiec sobie kurczaka :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasi rodzimi elektronicy nie maja pojecia jak zregenerowac ???

 

 

Wyswietlacze do auta zregeneruja a takiego starego nie potrafia , ciekawe co to za konstukcja .

 

PS ja tam wole jednak zamiast panelu do Alpinki w piekarniku upiec sobie kurczaka :rotfl:

 

 

Chodzi właśnie o poprawność techniczną i skuteczność takich metod .

Sam wyświetlacz jest zamknięty pomiędzy warstwami szkła i ja nie widzę jakiejkolwiek możliwości ingerencji w tą strukturę .

Pozostają zabawy z piekarnikami ,  zamrażarkami ,  odstraszanie "złego" przy kadzidełkach lub inne równie skuteczne i sprawdzone przez wieki sposoby :) .

Ale nie wykluczam , ze ktoś ma jakiś pionierski sposób na ich regenerację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Manty , albo piździnga :)

 

 

Jeśli działa, to podejrzewam ,że dłużej by pośmigało niż te OLED. :)

To w zasadzie jedyna rzecz jaka mnie odepchnęła od użycia 7990, jest ślicznie wykonane i świetnie gra... Ale co z tego skoro po tyg może trafić na półkę z permanentnym "Black panel"... :D

Chodzą za psi grosz po portalach z wiadomego powodu... wyświetlacz albo umarł albo już ma trzy ćwierci do śmierci. Nie do końca to rozumiem, dlaczego nie zastosowali czegoś sprawdzonego, w radyjkach z tych lat kosztujących tyle co gałka do F1, do tej pory świecą wyświetlacze. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa, to podejrzewam ,że dłużej by pośmigało niż te OLED. :)

To w zasadzie jedyna rzecz jaka mnie odepchnęła od użycia 7990, jest ślicznie wykonane i świetnie gra... Ale co z tego skoro po tyg może trafić na półkę z permanentnym "Black panel"... :D

Chodzą za psi grosz po portalach z wiadomego powodu... wyświetlacz albo umarł albo już ma trzy ćwierci do śmierci. Nie do końca to rozumiem, dlaczego nie zastosowali czegoś sprawdzonego, w radyjkach z tych lat kosztujących tyle co gałka do F1, do tej pory świecą wyświetlacze. :/

dokładnie chcieli dobrze a wyszło jak zawsze, mam jakieś plus minus około 20 letnie sony na kasetę i wszystko trybi nawet podświetlenie klawiszy w obu kolorach działa nie zawodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa, to podejrzewam ,że dłużej by pośmigało niż te OLED. :)

To w zasadzie jedyna rzecz jaka mnie odepchnęła od użycia 7990, jest ślicznie wykonane i świetnie gra... Ale co z tego skoro po tyg może trafić na półkę z permanentnym "Black panel"... :D

Chodzą za psi grosz po portalach z wiadomego powodu... wyświetlacz albo umarł albo już ma trzy ćwierci do śmierci. Nie do końca to rozumiem, dlaczego nie zastosowali czegoś sprawdzonego, w radyjkach z tych lat kosztujących tyle co gałka do F1, do tej pory świecą wyświetlacze. :/

 

Czasem trafają się wyjątki, ale nie wiem od czego zależne. Mój proc i wyświetlacz mają 9 lat i wszystko jest w 100% sprawne. Świeci w aucie w codziennym używaniu ciągle od ponad 6 lat. Od początku bebechy wyświetlacza były zamontowane luzem poza oryginalną obudową. Może przez to mają lepsze chłodzenie czy cóś w tym rodzaju? Sam nie wiem, ale na razie wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...