Skocz do zawartości

Skoda Octavia Combi 2


bajer81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem czy wypada 40 inzynierow ze skody dumalo 2 lata gdzie znalesc miejsce na kubek pod katem 45 stopni a ty chcesz zebym ja tam ot tak wofer przenosil;)

 

A tak na powaznie to chyba nastepna robota na liscie tylko narazie nie wiem jak sie za to zabrac. Chyba nie bede pionierem w tym temacie moze ktos to juz robil i moze cos doradzic eventualnie jakies foty ktore by mnie nakierowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ten temat instalka z wysokiej polki ;) zero amatorszczyzny , byly foty na dropboxie z prac ale juz sie nie da obejrzec. Widze efekt koncowy bede sie staral cos pomyslec w tym temacie, nic na wariata chyba musze sie z tym przespac pare razy haha i obmyslec plan dzialania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem wczoraj osobistą przyjemność odsłuchania zestawu Pana bajer81 i naprawdę coś pięknego jak to gra byłem pod wielkim wrażeniem zwłaszcza tych tweeterów grają przepięknie wszystko zrobione na tip top co tu dużo mówić teraz tylko trzeba brać się do roboty i powoli zacząć tworzyć coś podobnego u siebie :rotfl: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj osobistą przyjemność odsłuchania zestawu Pana bajer81 i naprawdę coś pięknego jak to gra byłem pod wielkim wrażeniem 

 

Z deczko się wstrzymaj z takimi wpisami dopóki nie posłuchasz innych pięknie grających aut.

Niedoświadczeni czytają to i nie wiedzą kto to pisze.

I potem właśnie powstają różne dziwne historie.

 

O ile samo wykonanie i klocki są ok, to octavia 2 z wooferami grającymi w tyłek jest jeszcze gorszym przypadkiem jak meganka i laguna 2.

Tam jest problem zgrać woofery w 3 wayu a co dopiero w 2 drogach.

 

Słupki najpierw nie były wpięte do końca ale po złożeniu w całość tweetery dalej patrzą w dół.

Sprawiają wrażenie jakby autor nie poświęcił najmniejszej uwagi na ich ukierunkowanie.

 

Szkoda. Obstawiam totalny burdel na scenie.

 

No i... skoro załadowałeś tak wielgachny tweeter to czemu nie odrazu np integrę Morela? 

Nie ma drugiego takiego samochodu, który by się bardziej prosił o takie rozwiązanie.

 

No brakuje tu trochę pomyślunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z deczko się wstrzymaj z takimi wpisami dopóki nie posłuchasz innych pięknie grających aut.

Sam chetnie bym posluchal innych aut ale niestety jakos brak entuzjastow tematu w naszych okolicach bynajmniej na forum 

 

 

 


O ile samo wykonanie i klocki są ok
 

Dzieki rozumie ze to na zachete 

 

 

 


octavia 2 z wooferami grającymi w tyłek jest jeszcze gorszym przypadkiem jak meganka i laguna 2.
Tam jest problem zgrać woofery w 3 wayu a co dopiero w 2 drogach.

 

No wlasnie co bedzie lepszym rozwiozaniem przenosic wofer ?? 

czy moze inwestowac w procka i 3 way ??  nie wiem w ktora strone lepiej pojsc 

 

 

 

 


No i... skoro załadowałeś tak wielgachny tweeter to czemu nie odrazu np integrę Morela?

Musztarda po obiedzie .. :)  :wink:

 

 

 


coś pięknego jak to gra byłem pod wielkim wrażeniem zwłaszcza tych tweeterów grają przepięknie wszystko zrobione na tip top

 

Moze stwierdzenie ze na tip top jest troche na wyrost ale ciesze sie ze udalo mi sie koledze wybic z glowy tylne glosniki a to juz cos 

Jeden nawrocony ( zapisac go na moje konto ) haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drobne postepy w pracach z okazji kilku dni wolnych od roboty , wiec zabralem sie za ogarniecie zasilania. Na poczatku nie zanosilo sie na taka instalke wiec 4awg dawal rade (teraz zostal wykorzystany na minus z baterii ) Nowy kabelek 0awg juz lezy i czeka na podpiecie i testy.

 

Moj glow znalazl nowego wlasciciela wiec sprawilem sobie "nowy" piecyk Genesis Q240 ktory niestety lapie jakies swisty silnika lub alternatora a zostal podpiety pod te same kable z ktorych wypiolem glowa.?

 

Kilka fotek potem wrzuce wiecej

post-1238-0-53399000-1414493155_thumb.jpg

post-1238-0-10228300-1414493198_thumb.jpg

post-1238-0-61473900-1414493233_thumb.jpg

post-1238-0-00839000-1414493292_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pdxy D klasa jestem z nich na tyle zadowolony ze w tej sekcji narazie nie planuje zmian.

Czy robia balagan w jakim sensie pytasz ?

Jestem z nich na tyle zadowolony ze nie planuje zmian w tej sekcji

Radiem przy fakrze ? Mozesz to rozwinac ?

Tak sie prezentuje efekt koncowy a po podlaczeniu glosniki dostaly nowego zycia, sub kopie basem jak wsciekly a wofery roztelepotaly mi drzwi. Jednak byl niedobor pradu w mojej instalacji.

 

 

Od razu zabralem sie za poprawki drzwi

Znalazlem dwa zrodla wibracji oslonka glosnika miala urwane zaczepy i trojkacik obok lusterka mial drobna usterke.

 

Wywalilem gabki z tapicerek i zastapilem je warstwa dynamatu (podrobka) + porzadna pianka

 

Efekt - wibracje zniknely , czy pianka jest lepsza od starej gabki ciezko stwierdzic ale napewno nie bedzie nasiakac wilgocia.

post-1238-0-72032900-1414521614_thumb.jpg

post-1238-0-02676700-1414521997_thumb.jpg

post-1238-0-61768900-1414522017_thumb.jpg

post-1238-0-54355800-1414522034_thumb.jpg

post-1238-0-24187600-1414522061_thumb.jpg

post-1238-0-26978000-1414522090_thumb.jpg

post-1238-0-79562300-1414522110_thumb.jpg

post-1238-0-71072500-1414522125_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie co bedzie lepszym rozwiozaniem przenosic wofer ??

 

czy moze inwestowac w procka i 3 way ?? nie wiem w ktora strone lepiej pojsc

Swego czasu graliśmy bez procka, 3 way i problemu z wooferem nie było. Grał jak trzeba.

Co prawda wymagał poświęcenia czasu ale było warto. Ja bym nie ruszał wooferów, więcej z tym problemów jak korzyści(w 3 way).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za takiego daremnego mojego poprzedniego posta.

 

Chodzi mi o to ze czytałem na innym forum o  tym ze wzmacniacze D-klasowe czasami sieja na inne wzmacniacze jak i

zakłócają sygnał radiowy który idzie po Fakra

Ile w tym prawdy nie wiem, ale dużo ludzi się na to uskarża.

 

Nie wiem co zasilasz gienkiem, możesz na probe wyłączyć PDX i zobaczyć czy świst zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria(napewno ja sprawdze) w zasadzie jedynym moim punktem odniesienia jest u-dim glow ktory gral idealnie na tweterach zero zaklocen swistow itp. Po sprzedaniu mialem na chwile sony xm i pojawil sie swist po zmianie na gienka dalej pozostal oczywiscie probowalem obydwa kanaly i ten sam problem. Q240(pedzi sca1 z 2 kanalow dwa sa wonle czekaja na 3way) jest kupiony z dobrych rak i mam certyfikat przegladu robiony przez genesisa dlatego jestem troche skolowany bo nie wiem nawet gdzie szukac.

Przestudiowalem podwieszony temat swistow i zaklucen ale ni jak mi to pasuje do mojego przypadku.

 

 

A jak jeszcze spojrzec na moj post z 9 wrzesnia kiedy to na szybka probe pierwszy raz spiolem aktywke to juz chyba bardziej ekstremalnych warunkow nie da sie stworzyc 3 piecykom i wtedy nie bylo nawet szelestu a co dopiero swostow ktore mam teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.deadening.co.uk tu kupowalem closedcell foam

 

A mata to chyba to samo co w polsce dekowka tu wystepuje pod nazwa roof flashing. Jest dosyc cienka 1 albo 1.5 mm

Na drzwi bym jej nie polecal ale na wieksze powierzchnie mozna klasc dwa razy i tak oszczednosc jest spora wzgledem dynamatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis u kolegi na stolarni i pozwolil uzywac wszystkiego do woli ;) wiec wziolem sie od razu za nowy domek dla subika.

 

Narazie tyle wydlubalem uzyty mdf 18mm na boczki i 25mm na front tyl bede robil z zywicy a potem uzupelnial mdfem.

Calosc wychodzi

Szerokosc 30cm

Wysokosc 40cm

Glebokosc 27cm

 

Nie wiem kiedy to skoncze ale nie pali sie

Natomiast juz przyszedl mi pomysl zeby miec dwa suby po jednym na kazdej stronie , nigdzie jednak nie widze takiego rozwiazania zeby graly "ku sobie" ktos probowal ?

post-1238-0-38111000-1414962913_thumb.jpg

post-1238-0-47728800-1414962947_thumb.jpg

post-1238-0-66620100-1414962999_thumb.jpg

post-1238-0-13440500-1414963042_thumb.jpg

post-1238-0-33249000-1414963080_thumb.jpg

post-1238-0-29509600-1414963145_thumb.jpg

post-1238-0-16269100-1414963197_thumb.jpg

post-1238-0-24213600-1414963246_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...