Skocz do zawartości

głośnik 20cm 8-10l closed


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

tak

 

 

nie mozesz gdzies podjechac i posluchac?

 

 

Nie bardzo. no chyba że ktoś z okolic Skierniewic ma taki głośnik

Skąd w ogóle jesteś? Jak masz możliwość przyjechać na Gliwicką wiosnę, to mogę spróbować przywieźć Mivoca w closed o którym pisałem.

Skierniewice, woj.łódzkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajedz na spota do Łodzi to posluchasz. Smisny Re 8" chyba ma u siebie w Tico :zdrowko:

 

W okolice Płocka tez masz niedaleko. Ja ci mogę udostępnić rockforda P1S4-8 w closecie i BR.

 

Tomek tez ma chyba Re 8 w br i closet a nawet dodatkowo masz hardcore w corsie czyli 4x Re 8 pod a6 chyba i tam to dopiero dmucha :D

 

Tylko jechać gdzieś trzeba :D bo do ciebie raczej nikt specjalnie nie zajedzie żeby ci zaprezentować suby :D

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mivoc XAW210HC, Audio system HX08SQ - a dla nich 120W RMS to też za mało :) ?. Może polecacie coś innego do 300zł może być używka. Domyślam się że przy tej mocy najlepiej IT mds-09 BR 19l i wtedy jakoś by to grało.

 

Jak znajdziesz w dobrym stanie HX08SQ w cenie do 300 zł to daj mi znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o litraż to JL Audio 8W3v3 by pasował. Czytałem wiele pozytywnych opinii o tym głośniku. Tylko do 300 to używki raczej nie wyrwiesz... Swoją drogą pytanie do tych co słyszeli JLa i RE 8", czy ten JL jest sporo lepszy? Bo kosztuje sporo więcej. Ew jakie różnice w graniu między tymi 2 głośnikami? W budzie CL oczywiście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, że będę się decydował pomiędzy RE audio RE-8S4 i  U-dimenson EL-S804. 



Panowie, zrobiłem pomiary i gdybym zrobił boczek z włókna a przód mdf to będzie może nawet 20l :). Jakim sposobem to najłatwiej zmierzyć ?. Problemem są nieregularne kształty i głębokość zaledwie 15cm. Jutro zrobię foto i wrzucę jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeśli chodzi o litraż to JL Audio 8W3v3 by pasował. Czytałem wiele pozytywnych opinii o tym głośniku. Tylko do 300 to używki raczej nie wyrwiesz... Swoją drogą pytanie do tych co słyszeli JLa i RE 8", czy ten JL jest sporo lepszy? Bo kosztuje sporo więcej. Ew jakie różnice w graniu między tymi 2 głośnikami? W budzie CL oczywiście
znam JLa i sam bym go wybral do takiej aplikacji

ale dawno ich nie sluchalem wiec nie podam konkretnej roznicy

 

 

 


Jakim sposobem to najłatwiej zmierzyć ?
zrob, wlej wode i zmierz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro RE audio RE-8S4 powinien przy tej mocy zagrać bardziej mięsiście niż U-dimenson EL-S804 to chyba go wybiore bo cena taka sama ;). A skrzynka będzie miała jakie 10-12l brutto jeśli dobrze myślę ? bo minus kosz głośnika będzie jakieś 8,5-10,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile cm luzu musi być za magnesem ?. Takie minimum. Skrzynka wyjdzie bardzo płytka. Schowek ma ~16cm - MDF przód i tył (2x18mm) = ~12cm.
http://images50.fotosik.pl/1940/98ce44d7cc2cb881m.jpg

http://images35.fotosik.pl/1896/2b118cc0b67dd733m.jpg

http://images50.fotosik.pl/1940/4f797af10529c130m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile powinno byc miedzy magnesem od tylnej scianki to jakies 4 centy najmniej , jezeli tak jak pawel s pisze o roznicy w/w mozna to rozwiazac w prosty sposob dajac kilka dystansow , powiedzmy x3 gr 2 centy i juz mamy wieksza odleglosc , ja kiedys u siebie podobny problem rozwiazalem majac wlasnie taki mowa o hertz'ie es200 , no i wlasnie jak tu widze nikt nic o nim nie wspomnial a sub bardzo fajny , gra juz w 8 litrowym boksie tylko pojawia sie maly problem z kolegi piecem a hertz lubi jak ma wiecej niz podaje producent i smialo mozna pedzic go 250 rms bez strachu , a czy dal by rade cos ugrac przy tych 120 to nie wiem ale warto pomyslec nad tym subem takie moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u-dimension wejdzie :). I chyba jestem na niego skazany :wink:. Sklece najpierw skrzynke z jakiś odpadków i zmierze dokładnie objętość. Jak będzie ok to zrobię na wzór z MDF'u :). Dziury wypełnie pianką niskoprężną, naciągne na to koszulke, smarne żywicą, dotre, na to szpachłowka i obicie :). Ma wyglądać jak OEM schowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200W RMS  :szok: ?. Niby książkowo 120W ale słyszałem że po sprawdzeniu Alpine v12 ma zawsze nieco więcej niż podaję. Da się moc sprawdzić miernikiem ?. Dodam tylko że z tyłu nie widnieje MADE IN JAPAN, nie pamiętam co ale akurat ta sztuka nie jest japońska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To ile powinno byc miedzy magnesem od tylnej scianki to jakies 4 centy najmniej
ja bym to jednak sprawdzil w praktyce

mozna zamontowac glosnik w obudowie testowej magnesem na zewnatrz

i zblizajac deske do magnesu sprawdzic ile nie wplywa na brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile cm luzu musi być za magnesem ?. Takie minimum. Skrzynka wyjdzie bardzo płytka. Schowek ma ~16cm - MDF przód i tył (2x18mm) = ~12

 

 

Czy nie byłoby więcej miejsca gdybyś robił odlew zdjąłwszy uprzednio ten fabryczny, filcowy boczek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zdjeciu filcu bedzie moze z 1cm wiecej. na pw zaproponowal ktos mi glosnik audio system montowany seryjnie w jakims bmw, bardzo plytki, 100w rms. cytuję: "Mógłbym zaproponować Ci bardzo konkretny głośniczek basowy, montowany fabrycznie w najwyższych modelach audio hifi w BMW E92.

Mianowicie jest to 20 centrymetrowy ultrapłytki Audio System AX 08 FL 100 RMS Głosniki charakteryzują się bardzo niską wysokością, szybkim, punktowym i mocnym basem.

Posiadam dwie, fabrycznie nowe i nieużywane sztuki w cenie 225 zł/szt + wys. "

http://img205.imageshack.us/img205/2381/dsc03509y.jpg

 

 

 

http://img534.imageshack.us/img534/3847/dsc03508a.jpg

 

Wie coś ktoś na temat tego głośnika :) ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200W RMS  :szok: ?. Niby książkowo 120W ale słyszałem że po sprawdzeniu Alpine v12 ma zawsze nieco więcej niż podaję. Da się moc sprawdzić miernikiem ?. Dodam tylko że z tyłu nie widnieje MADE IN JAPAN, nie pamiętam co ale akurat ta sztuka nie jest japońska.

http://amp-performance.de/532-Alpine-MRV-T300.html

Twój z tego co pamiętam był jeszcze deczko mocniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...