Skocz do zawartości

głośnik 20cm 8-10l closed


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, 

poszukuję głośnika do skrzynki 8-10l closed. Auto Honda Civic Aerodeck MC2. Mam wygłuszone drzwi z przodu taśmą dekarską, głośniki helix 62c. Radio Apline CDE120, wzmak 4 kanałowy Alpine V12 MRV-f305. Póki co wzmak zasila sam przód. Brakuję jednak trochę niskich tonów. Wcześniej myślałem o IT mds-08 ale nawet 15l closed to dla mnie za dużo.

dane wzmaka:


RMS power (at 14.4V, 20Hz—20kHz)
Per channel into 4 ohms ............................................................. 50W x 4 (0.08% THD)
Per channel into 2 ohms ...............................................................60W x 4 (0.3% THD)
Bridged 4 ohms ....................................................................... 120W x 2 (0.3% THD)

 

RMS Power (at 12V, 20Hz—20kHz)
Per channel into 4 ohms ............................................................. 30W x 4 (0.08% THD)
Per channel into 2 ohms ...............................................................40W x 4 (0.3% THD)
Bridged 4 ohms ......................................................................... 80W x 2 (0.3% THD

Jak widać wzmak w mostku ma 120W czyli szału nie ma. Myślę o głośniku 20cm. Pytanie jaki głośnik 20cm zagra ok przy niewielkiej mocy wzmaka 120RMS ??. Oto moje typy które za pewne od razu odrzucicie :).

Mivoc XAW210HC  
RE audio RE-8S4 
hertz  HS200
Audio system HX08SQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

helix p8/w8 podobno pogrywa już w 8 litrach

Z tym, że 120W będzie chyba dla niego za mało :) ?.

 

 

Nie bardzo... Takie stukanie łyżką w karton po mleku  :D Dla RE to dobry litraż, wzmacniacz z czasem można jakiś inny włożyć  :)

 

Wzmak nie będzie ruszany :). Dałem za niego 200zł rok temu, myślę że dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HS200 w takim litrażu przyjemnie plumka. 
Ta moc do słuchania muzyki też moim zdaniem  mu wystarczy

Mivoca miałem. U kumpla gra w podobnym litrażu(8l brutto, więc należy odliczyć głośnik) w renault 19(hatchback) i daje radę pod mostkiem z ADS PH15(ok. 120-150W jak dobrze pamiętam). Dan miał okazję go słyszeć w tej budce, ale wtedy pod DAP600. 

 

Obydwa(HS200 i Mivoc) ciężko dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mivoca miał zdaje się BrianGTX, ale chyba w BR i pod mostkiem 4 kanałówki Nexta ? Grało to podobno bogato w kombi. Helixa miałem w 14 l BR, napędzany Kenwoodem PS301T, ruszał się przyzwoicie, w clozecie udusił się - to subiektywna ocena, bo wedle swojego gustu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem trochę forum i wywnioskowałem że 8l closed: u-Dimension EL-S804 / Mivoc XAW210HC / RE audio RE-8S4. Tak jak pisałem, oczekuję poprawy dołu, nie potrzebuje mocnego jebnięcia.  u-Dimension EL-S804 może byc fajnym rozwiązaniem bo potrzebuje mniej mocy niż RE-8s4. Wiem że nie będę zmieniał wzmaka więc może okazać się to dobre rozwiązanie :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mivoc XAW210HC, Audio system HX08SQ - a dla nich 120W RMS to też za mało ?. [...] Domyślam się że przy tej mocy najlepiej IT mds-09 BR 19l i wtedy jakoś by to grało.

mivoc nie do zamknietej - tez do b-r tak samo jak mds08

 

no i mivoc wmaga odrobine wiecej mocy niz it

 

rozwaz jeszcze u-dim element 

gra w malej obudowie i wieksza moc szybko ogranicza mu mozliwosci

 

poszukaj jeszcze stare cantony czy mb-quarty

chodza za grosze na allegro a wymagaja malo mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


u-Dimension EL-S804 może byc fajnym rozwiązaniem bo potrzebuje mniej mocy niż RE-8s4. Wiem że nie będę zmieniał wzmaka więc może okazać się to dobre rozwiązanie :)

I to jest chyba najbardziej korzystne rozwiązanie ale na tą chwilę i względem mocy tylko. To, że RE łyknie więcej mocy niż Udim faktem jest ale tym się nie przejmuj - co najwyżej zagra ciszej i moim zdaniem właśnie RE będzie tu całkiem dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkowałem długi czas JBL GTO 804 właśnie w 8 litrowym clozecie i robiłem testy na chyba (skleroza) 14 litrowym BR. Zadowolony byłem z 8 litrów bo jak na taki mały głośnik potrafił w mercedesie kombi zrobić zamieszanie i poruszać stalowymi fotelami. Z przodem też zgrywał się fajnie. Jedyny problem to że wywalał mi porty podłączeniowe i musiałem zrobić podłączenie na śrubach przewierconych przez obudowę. Napędzał go soniak xm5046 w mostku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mivoc nie do zamknietej - tez do b-r tak samo jak mds08

 

no i mivoc wmaga odrobine wiecej mocy niz it

 

rozwaz jeszcze u-dim element 

gra w malej obudowie i wieksza moc szybko ogranicza mu mozliwosci

 

poszukaj jeszcze stare cantony czy mb-quarty

chodza za grosze na allegro a wymagaja malo mocy

 

mówiąc u-Dimension element chodzi ci o model EL-S804 ?.RE audio RE-8S4 czy  U-dimenson EL-S804 - co lepiej zagra przy 120W RMS ?

 

 

I to jest chyba najbardziej korzystne rozwiązanie ale na tą chwilę i względem mocy tylko. To, że RE łyknie więcej mocy niż Udim faktem jest ale tym się nie przejmuj - co najwyżej zagra ciszej i moim zdaniem właśnie RE będzie tu całkiem dobrym wyborem.

Pytanie jak wyżej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...