Skocz do zawartości

Jakie kompaktowe średniotonowe?


szu_tcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Seat leon pierwsza edycja co chce zrobić sam jeszcze niewiem.Jest to moje pierwsze audio.W aucie napewno zostanie clarion 788(bynajmniej narazie) i swansy i z dnia na dzien przychodza nowe koncepcje:) Mam kilka wzmacniaczy i na dzien dzisiejszy woofer to Rodki Rnc 166 pod Kac-200T bo najbardziej mi podchodził.I jak mam już robić słupki to myśle raz a pożądnie.

Z tego co czytałem to łatwiej zaadoptować kopółke(może sie myle) mam na stanie Mb quart qm100 mx ale jakos nie widze mieć takich "olbrzymów" w słupkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod sonym Xm 2025 byłem w szoku że można tyle usłyszeć w nagraniu :D ciecie miałem bodajże na 3,15 kHz.Wiadomo wielu zestawów w życiu nie słyszałem ale tego nie mam zamiaru zmieniać:) No ale w tym dniu usłyszałem duże słabości ze strony formatu mp3 i odrazu trzeba było ściagnąć kilka płytek w flacu.Niewiem czy mi aż tak brakuje.Może nie na dzień dzisiejszy,ale będzie gorzej jak usłysze u kogoś 3 drogi i znowu słupki skubać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12db jestem dopiero na etapie montażu zbierania klockow eliminacji itp z braku czasu dopiero jedne drzwi ogarniete:) Może jutro jak dobrze pójdzie to wszystkie kable połoze od nowa.Bo już 3 raz sie do nich zabieram bo trzeba pociagnać pod tweety,zasilający z 10mm2 na 25 zmienic:)



Może i wtedy zostane przy 2 way.Może to przez to że ostatnio panuje moda na 3 way :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro bede próbował pod takim setupem.Nie zakładając nowego tematu może jesteś w stanie polecić coś na suba do zamkniętej obudowy pod tym http://amp-performance.de/351-MM-Electronics-MM250.html

No i cenowo wiadomo do jakiś sensownej ceny 700 zł

Ps mieszkam w De i mam możliwość kupna na Ebayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


.W aucie napewno zostanie clarion 788(bynajmniej narazie)
]

 

A ja właśnie uważam że powinieneś porozglądać się za innym radiem:) Miałem tego Clariona i jak dla mnie to on gra tak jakbyś siedział u siebie w pokoju a muzyczkę puszczał sąsiad zza ściany :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No i cenowo wiadomo do jakiś sensownej ceny 700 zł

Ps mieszkam w De i mam możliwość kupna na Ebayu

 

Poszukaj czegoś z Boston Acustics... Kupisz taniej niż Twój budżet a to bdb konstrukcje, dopytaj Sinoffa , które modele dokładnie są najwartościowsze.

Piecyk masz mocny więc w zasadzie Cię nie ogranicza mocowo a jedynie zwróć uwagę ,że albo musisz mieć jednocewkowca 4 ohm lub 2x2 ohm, bo nie jest stabilny poniżej 4 ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

 

A ja właśnie uważam że powinieneś porozglądać się za innym radiem:) Miałem tego Clariona i jak dla mnie to on gra tak jakbyś siedział u siebie w pokoju a muzyczkę puszczał sąsiad zza ściany :rotfl:

 

 

U Nazara siedzi 788 od chyba ponad 5ciu lat i nie zamierza zmieniać.

 

Jego systemu można słuchać godzinami nie tracąc przyjemności ze słuchania.

 

Wszystko kwestia aplikacji, doboru komponentów i stroiciela.

 

Za dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy ile można wycisnąć ze sprzętu z średniej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia aplikacji, doboru komponentów i stroiciela.

 

 

 

Za dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy ile można wycisnąć ze sprzętu z średniej półki.

 

Bo dzisiaj budowa audio w samochodach , to zazwyczaj proces kupna komponentów w najatrakcyjniejszej cenie , najlepiej z aukcji i używane.

Gdy to nie rozwiązuje problemu to robi się kolejny tego rodzaju krok , a nikt nie "pracuje " przy systemie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdy to nie rozwiązuje problemu to robi się kolejny tego rodzaju krok , a nikt nie "pracuje " przy systemie .

 

A jak to nie pomoże to zapytanie na forum "jakie zrobić cięcia" już na pewno załatwi sprawę :D

 

ok ciii, bo zara wojna wybuchnie a ja nie mam czasu na forumowe debaty

 

Ide do garażu stroić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


U Nazara siedzi 788 od chyba ponad 5ciu lat i nie zamierza zmieniać.



Jego systemu można słuchać godzinami nie tracąc przyjemności ze słuchania.



Wszystko kwestia aplikacji, doboru komponentów i stroiciela.



Za dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy ile można wycisnąć ze sprzętu z średniej półki.

 

Nie twierdzę że nie bo nie słuchałem Jego auta :D

 

Ja miałem tego Clariona ponad 2 lata w różnych aplikacjach z różnymi sprzętami i dla mnie właśnie grał tak jak napisałem wcześniej.

 

 

 


Bo dzisiaj budowa audio w samochodach , to zazwyczaj proces kupna komponentów w najatrakcyjniejszej cenie , najlepiej z aukcji i używane.

Gdy to nie rozwiązuje problemu to robi się kolejny tego rodzaju krok , a nikt nie "pracuje " przy systemie

 

Tu też się zgadzam aczkolwiek w moim przypadku większość "klocków" które kupowałem i kupuję jest nowa. Oczywiście kiedy trafi się możliwość przetestowania czegoś używanego ale polecanego i chwalonego to czemu nie? Nie widzę w tym nic złego :D  Co do pracy przy systemie to nie mam takiego doświadczenia jak Pan Panie Józku  ale nie wyrzuciłem chociażby Piccolo po tygodniu "bo nie zagrały" tylko ciągle próbuję coś tam poprawić również z pomocą Waszą.

Uważam że od tego jest to forum :ok: żeby zbierać doświadczenie i wymieniać się poglądami.

 

A jak to nie pomoże to zapytanie na forum "jakie zrobić cięcia" już na pewno załatwi sprawę :D

 

ok ciii, bo zara wojna wybuchnie a ja nie mam czasu na forumowe debaty

 

Ide do garażu stroić :)

Spokojnie ja nie należę do osób u których racja zawsze musi być na górze :lol: po prostu ten konkretny Clarion mi nie podpasował i to napisałem, natomiast chętnie posłucham go w zestawie który tak fajnie zagrał

 

Ps. Owocnej pracy przy strojeniu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że nie bo nie słuchałem Jego auta :D

 

 

 

 

 

 

 

 

Spokojnie ja nie należę do osób u których racja zawsze musi być na górze :lol: po prostu ten konkretny Clarion mi nie podpasował i to napisałem, natomiast chętnie posłucham go w zestawie który tak fajnie zagrał

 

Ps. Owocnej pracy przy strojeniu :ok:

 

to nie było do Ciebie tylko do ogółu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...