Skocz do zawartości

POMOC R6A + Audison SRx 2.1 toż to nie gra!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po pierwsze DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM za pomoc. Udzieliliście wiele cennych wskazówek, które będę musiał zastosować.

po drugie na schemacie jest walnięte bo oczywistym jest, że z głośnika nie wyjdą 4 kable tylko 2. Jest podłączone dobrze bo kabel leci ze wzmaka do zwrotki i zwrotka rozdziela kablami na Tweeta i Woofera.

 

Co do "tunelu" wgłąb drzwi dalej nie jestem pewny co do konstrukcji tego. Bo ja rozumiem, że ten tunel to się tworzy przy pomocy dystansów? Bo jak to inaczej ma niby iść wewnątrz drzwi? Obecnie mam zrobione tak, że tylko kawałek tylniej części głośnika dotyka niemalże do blachy drzwi, tej właściwej, a nie konstrukcji drzwi. I skoro tak jest to chyba nie potrzebne jest cięcie czegokolwiek co?

 

Chyba jednak muszę poszukać tematów o A3 tam jest kompletnie inna konstrukcja drzwi jak myślę, ale może da mi to jakiś pogląd.

 

Dziękuję jeszcze raz za pomoc wszystkim.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja po raz kolejny pytam czy sprawdziłeś czy głośniki grają w fazie :?:

Jak to zrobić to podpowiem że wystarczy użyć w radiu funkcji balans  :hyhy:

 

Co do sposobu montażu głośników to może wykręć jeden wooferek i cyknij nam fotkę  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie sprawdziłem... szkoda, że bawisz się ze mną w kotka i myszkę w jakieś podpowiedzi zamiast pisać prosto z mostu. Jeżeli chodzi o balans w radiu to co mam zauwazyć, że grają na odwrót głośniki? Bo jeżeli tak no to muszę Cię zmartwić, działają jak należy więc to pewnie nie przeciwfaza.

 

Jeżeli chodzi o montaż.... :D to się boje otwierać tą puszkę pandory tak szczerze. Wiesz dlaczego? Bo zatrzasków plastikowych ta tapicerka już chyba nie ma :D wszystko wyłamane bo jak to mój kumpel powiedział "myśl niemieckiej technologii" i dlatego ciężko cokolwiek nie złamać i naruszyć.

 

Ale jeżeli mogę Ci to słowami wytłumaczyć to spojrzałem na inne tematy np A3, który polecaliście i wychodzi na to, że mam połowe roboty dopiero zrobione. Bo owszem mam taschka, mam wyciętą dziurę w tapicerce ALE głośnik ma być przykręcony do dystansów, a dystanse do konstrukcji drzwi, a ja mam zrobione tak, że mam głosnik przykręcony do taschka czyli do TAPICERKI, a nie konstrukcji drzwi i pewnie dlatego zamiast basu mam spier... wszędzie dookoła basy po tapicerce i w przestrzeni między tapicerką, a konstrukcją drzwi.

Co więcej będę musiał chyba zająć się zanitowaniem blachy w miejscach w których mi pokazaliście i na to położyć dopiero maty dekarskie.

 

Myślę również, że to może być problem Audisona po części, że nie daje rady bo na styk ma na wyjściu 80W, mimo spartolonej konstrukcji powinno to grać nieco lepiej.

Z ciekawości wczoraj w Lagunie puściliśmy ten sam utwór... brak pytań, przepaść. U kumpla był bas słyszalny taki ładny dla ucha, a u mnie niby lekko huśta nogawką, ale głębi basu brak...

 

 

Dzięki za zainteresowanie naprawdę ;)



Zamieszczam filmik poglądowy. Jest oczywiście narracja więc polecam :D

 

W pewnym momencie się zawiesiłem z tym tłumaczeniem całej instalacji więc za to wybaczcie. Sam zgłupiałem teraz mówiąc szczerze i nie wiem jak te kable kładliśmy. Ale skoro wszystko gra, a wzmacniacz działa to chyba instalka jest dobrze położona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak byś zrobił zdjęcie tych pokretel na wzmacniaczu

Bo nie jestem do końca pewien ale chyba masz tam ten filtr za wysoko uciety (90-100hz)

Co do tej przeciw fazy to chodzi o to ze, jedna 16 jest zle podłączona i się znosi

Wtedy jest mniej basu

I jeśli krecisz balance na lewo lub prawo to basu przybywa

Jeśli jest dobrze to go ubywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na filmiku w minucie 5.34 jak może być na chłopski rozum głośniki podpięte pod wejście sygnału

 

U kumpla był bas słyszalny taki ładny dla ucha, a u mnie niby lekko huśta nogawką, ale głębi basu brak...

 

nie ma sie co dziwić jak masz filtr na HP ustawiony zmień na full bo i od tego jest zwrotnica by cieła sobie pod konkretny głośnik

w obecnie konfiguracji co innego gdybyś robił system aktywnie to inaczej byś ustawiał filtry na wzmacniaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jak może być na chłopski rozum głośniki podpięte pod wejście sygnału"

 

Możesz jaśniej?:D 

 

@raflip

 

Aaaaa widzisz to tego nie sprawdzałem :) Muszę zobaczyć jak to gra czy przybywa czy ubywa basu...

Dzięki!

Zdjęcia na bardzo nie mam, ale na filmiku widać, a zresztą mogę Ci powiedzieć, że obecnie jest na lekko powyżej 60Hz czyli około 70-90Hz

 

A druga sprawa teraz zgłupiałem bo jeden z was każe wyłączyć i dać na full drugi mówi o ucięciu nieco niżej. To jak to jest?

I czy jeżeli ucinać to tylko tutaj na wazmaku czy na radiu ustawić Bass 80-100-200Hz? I czy w ogole ustawiać jakiś filtr w radiu tak jak np widać na filmiku HPF?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"jak może być na chłopski rozum głośniki podpięte pod wejście sygnału"

 

Możesz jaśniej

po prostu tu wpinasz  sygnał prosto z radia z przewodów głośnikowych jeśli radio nie ma wyjścia RCA obok przewodów sygnałowych pod te terminale na śrubki

 

I czy jeżeli ucinać to tylko tutaj na wazmaku czy na radiu ustawić Bass 80-100-200Hz? I czy w ogole ustawiać jakiś filtr w radiu tak jak np widać na filmiku HPF?

 

 

wyłącz wszystkie filtry na radyjku i na wzmacniaczu ustaw na full bo tak jak pisałem wyżej od tego masz te zwrotnice co pokazywałeś na filmiku z schowka które same sobie ucinają częstotliwości , i w tedy wsiądź i posłuchaj jak to gra powinno odżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wsio jasne :)

Tak też zrobię choć na radiu w sekcji bassu filtra wyłączyć nie mogę bo jest ustawiony na sztywno, tylko HPF jest do wyłączenia całkowicie.

 

Jeszcze tylko LEVEL czy kiedyś dobrze doczytałem, że nie można ustawiać więcej niż jest na wyjściu z radia? W sensie jeżeli końcówka mocy ma 2.5V to na LEVEL lepiej nie ustawiać więcej jak 2.5 VRMS? Czy to nic nie ma do tego?

No i czy LEVEL tylko zwiększa głośność głośników czy realnie też podbija bas?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damian2933 myślisz się i to bardzo

Dlaczego ma wyłączyć ten filtr na wzmacniaczu ?

Zwrotnica obcina pasmo dla wofera od góry, a co z dołem ?

Po co głośniki maja grać pasmo przeznaczone dla suba i się maja męczyć z tym pasmem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się zaraz do samochodu bo cały czas mi to nie daje spokoju (a cholera magisterka się sama nie napiszę ;/ ).

 

Z tego co zrozumiałem:

- filtr na wzmaku Hi Pass tnie dół i tam jak zarzucę 60Hz będzie ok

- LEVEL na połowę

- w radiu powyłączać wsio związane z filtrami

 

I to w zasadzie wszystko.

Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że musi być jakieś obostrzenie co do tego na ile go ustawić. Zdaje sobie sprawę też, że co kraj to obyczaj, ale czy odpowiedź "Level nie na połowę" to nie za mało?:)

Coś konkretniej? Jakieś wartości nie przekraczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze tak krótko było, ale "szefowa" przyjechała z zakupów ;)

Na radiu wyłącz te wszystkie basy, soprany czy lound

Level na minimum ( wzmacniacz) , na radiu 75% glosnosci

I powoli dodajesz levelu do momentu aż usłyszysz ze głośniki zaczynaja grać " nie czysto"

To trochę wróć do tylu i masz level ustawiony

Nie wiesz ile to będzie, połowa, 3/4 lub jeszcze inna wartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc byłem przetestowałem i mogę powiedzieć, że grają lepiej.

To co zrobiłem to:

- LEVEL minimum

- Radio na 70% bo więcej to już ból uszu te Tweetery całkiem legalnie pozbawiają słuchu niestety

- wyłączyłem wszystkie polepszacze

Po tym wszystkim:

- kreciłem lekko w górę LEVEL ostatecznie stanąłem na 2.5 VRMS

- włączyłem Hi Pass na 60 Hz

- włączyłem polepszacze tzn. bass level na +7 i wtedy dopiero zacząło grać bez tego była kicha

To chyba wszystko co da się bez poprawnego montażu osiągnąć więc odpuszczam... chyba, że jeszcze głoszę się na zlot.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugrzałeś w aucie robiąc odsłuchy ?

 

Ja bym jeszcze próbował Hi pass'a z radia , wybierzesz ostrzejsze lub łagodniejsze zbocza , pokosiłbym się na ~50hz/18db

Nie ugrzałem...

Spróbuje ale ja mam HPF najniżej 80Hz

 

 

Jivoha, czy ty przypadkiem nie mylisz min i max czułości wejścia wzmacniacza?

Co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...