Skocz do zawartości

POMOC R6A + Audison SRx 2.1 toż to nie gra!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój pierwszy post więc się przywitam bo na forum odpowiedniego tematu nie znalazłem. A więc witam mam na imię Rafał i mam 24 lata.

A więc do rzeczy. Proszę o pomoc w jakimś wyjaśnieniu uświadomieniu co trzeba by było zmienić w moim CA, żeby to zaczęło grać.
Mój sprzęt:
Przód R6A
Tył w półce jakieś tam Ground Zero, które są podłączone pod radio, ale rzadko grają (śmieje się, że wtedy mi sub tłucze jak je włącze )
Wzmacniacz Audison SRx 2.1
Radio Alpine CDE-9873RB - stare leciwe radyjko
Kable RCA jakieś no name raczej (nie pamiętam do końca bo CA było 2 lata temu składane)
Kable radio - wzmacniacz - głośnik standardowe kurde żebym ja to pamiętał wiem, że za cienkie nie są bo już raz je zmieniałem
Taschki zrobione własnoręcznie z pomocą kolegi - w Audi 80 NIE MA miejsca na głośniki
Drzwi wygłuszone Matami takimi co się opalarką roztapia było zabawy pamiętam.


Teraz czemu się po 2 latach obudziłem? Ano dlatego, że jak usłyszałem, że STOCKowe głośniki w Renault Laguna z 99 r. z radiem pokroju Kenwood też wiekowe grają lepiej niż mój zestaw to pomyślalem sobie, że jak mi przez ten czas nie zależało na tym jak to gra tak teraz idzie wiosna i chce posłuchać porządnie.
Jak składałem CA to za R6A komplet dałem 600zł a za Audisona chyba 650zł więc pamietam, że to wtedy po promocji dostałem bo na allegro po 1k stały R6A.

Co wiem:
- doczytałem, że mam coś porąbane na dolnozakresowym filtrze lub w ogóle ustawienia GAIN robiłem od d... strony tzn radio nie na maxa i wtedy bawiłem się - inaczej tego nazwać nie mogę GAINem.
- że najprawdopodobniej potrzebuję dystansów bo ich zrobionych nie mam.
- Audison to tylko 80W RMSu więc to pewnie za mało -> czy jeżeli bym go puścił do żyda to ile bym musiał dołożyć do czegoś lepszego najpewniej 2 kanałowego?

Moje ustawienia:
- Na radiu max do 22 głośność powyżej membrana dziwne dźwięki wydaje jakby chciała wylecieć
- Filtr ustawiony nisko nie pamiętam dokładnie gdzie, ale pewnie 50-60Hz
- Gain na 2.5 VRMS coś koło tego -> kiedyś czytałem, że nie należy więcej ustawiać jak V na wyjściu z radia
Ustawienia wzmacniacza:
http://eltexco.pl/wzmacniacz-audison-srx-2-1.html <--- zdjęcie tyłu wzmaka
Pre-out -> Input mode ustawiony w górnej pozycji -> Filtr ustationy chyba na Hi-Pass, ale możliwe, że teraz jeżdżę na Full -> Stereo

Mam nadzieję, że ktoś pomoże.
Pozdrawiam
Rafał Sz.

Byłem niedawno w samochodzie i :
- jednak mam ustawione Input mode w pozycji dolnej! dalej to Filtr na Full -> Cut mode na stereo
- miałem LEVEL na 4.5 VRMS! pewnie dlatego głośniki nie wyrabiały
- no i mam zwrotnice wpięte tam gdzie jest MONO 4Ohmy LR po prawej stronie wzmacniacza tam koło bezpiecznika i w zasadzie też nie wiem czy dobrze
- co jeszcze zauważyłem to to, że tak jak czytałem Twittery grają strasznie "głośno" "męcząco"

Zrobiłem próbę:
- LEVEL na 0
- Hi-pass na 80Hz
- radio na maxa do momentu zniekształceń
- i ustawiłem wszystkie "dodatki" w radiu na 0

- ustawiając z 22 na 30 w radiu volume bass cichnie a twittery wariują i "palą" w uszy!

Powoli zwiększałem gain no ale jak się domyślacie d... nie urywało stanąłem na LEVEL 2.5 VRMS i wtedy ustawiłem wszystkie "dodatki" basowe na full no, ale gra teraz chyba jeszcze gorzej niż grało wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O dokładne ustawienia nie proszę tylko o ogólne stwierdzenie czy idę dobrym tropem bo jednak chyba jesteś w stanie stwierdzić czy mam wszystko dobrze podłączone do wzmaka, filtr ustawiony ma być na hi pass czy na full oraz czy mam ustawiać coś w radiu czy bawić się samym LEVEL.

 

O taką pomoc proszę bo jednak do końca nie wiem czy można LEVEL walić na max czy mam się do czegoś ograniczać.

 

Jeszcze pytanie takiej natury czy przestawianie zworek na zwrotnicy w R6A na low faktycznie coś zmienia czy nie.

 

I ostatecznie czy nie mogę wymagać zbyt dużo po tym wzmacniaczu.

 

Z góry dzięki za chociaż taką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze montaż akurat niewiele zmieni tyle, że nie będzie mi tapicerka drgać. Problem jest w tym, że tapicerka nie ma po czym drgać... i miałem nadzieję, że coś podpowiecie w sprawie technicznej w związku z głośnikami i wzmacniaczem.

No, ale w zaparte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy jak właśnie jest to zamontowane, bo jeżeli wyklejona blacha zewnętrzna, na tapicerkę dane jakieś kieszonki na "sztukę", aby było na czym głośnik powiesić, to... wszystko jasne. Chętnie bym zobaczył ten cały montaż :) Tapicerka jak będzie drgała z głośnikiem, to głośnik nie ma stabilnego mocowania i nie będzie w stanie "uderzyć, zagrać", druga sprawa - jaka jest stworzona komora dla woofera ? Jak to wszystko wygląda - chętnie zobaczymy jakieś grafiki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia poglądowe dam koło 15 myślę. Głośnik jest zamontowany DO kieszonki, a kieszonka DO tapicerki. W tym jak sami widzieliście widziałem problem. Kiedyś nie było już na to czasu, żeby robić dystanse z MDFu, a o znalezienie jakichkolwiek pasujących też było trudno. Druga sprawa to zastanawiałem się jak je przymocować do drzwi...

 

Co do komory to już totalnie nie mam pojęcia o czym mówisz. Jeżeli chodzi o miejsce gdzie on siedzi zamocowany to szerokość gdzieś z 10cm myślę i dalej przez tapicerkę gdzieś koło blachy drzwi się kończy i teraz tak myślę, że chyba cały dźwięk z głośnika uchodzi do przestrzeni między tapicerką a blachą drzwi.

 

Tak jak mówię porobie grafiki i zdjęcia z samochodu to może będziecie mi w stanie pomóc.

 

Narazię dzięki wielkie i do usłyszenia.

 

@EDYTA

 

A więc znalazłem trochę fotek jeszcze z czasów monatżu

Tutaj widać jak taschek jest już zamocowany razem z głośnikiem do tapicerki:

http://imageshack.us/photo/my-images/7/20100630043.jpg/

 

Tutaj zaś, środek pod tapicerką i tak:

- srebrną tasmą dekarską są wyłożone blachy te wewnętrznie

- czarnymi matami dekarskimi zaś jest wyłożony cały przód konstrukcji drzwi oczywiście łącznie z tą dziurą u dołu drzwi, więc de facto wszystko jest szczelnie zaklejone

http://imageshack.us/photo/my-images/19/p1010019ee.jpg/

 

I tutaj już założone z tapicerką:

http://imageshack.us/photo/my-images/560/20100630046.jpg/

 

Wnioski z tego takie, że nie mam dystansów, a głośnik jest przykręcony do taschka co za tym idzie do tapicerki. Co jeszcze wydaje mi się w tym momencie bez sensu to to, że w środku w drzwiach jest pustka między blachą a konstrukcją drzwi co może powodować, że dźwięk "pływa" w środku, a nie wychodzi z siłą przez przód głośnika.

 

Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to montaż głośników skopany i te wytłumienie to w sumie tak naprawdę niczemu nie służy.

Po drugie to proponuję sprawdzić czy głośniki są podpięte zgodnie w fazie gdyż nawet przy takim montażu i tak powinny zagrać lepiej niż seria  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem "w fazie" znaczy czy + z - nie jest walnięty?

 

Tutaj schemat podłączenia też mógłbyś spojrzeć na niego...

 

http://imageshack.us/photo/my-images/708/schematn.png/

 

A może z tyłu wzmacniacza mam coś walnięte... czy podłaczone powinno być po prawej stronie wzmaka czy w lewej części w tych wyjściach przy SPEAKER IN Pre out enable?

http://eltexco.pl/wzmacniacz-audison-srx-2-1.html <--- tu są zdjęcia wzmaka

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrobione wszystko, jak ma dźwięk się wydobywac skoro nie ma wycięcia do srodka na głośnik tylko wali o blache odrazu dźwięk.

 

Do środka czego? i jaką blachę? :) Bo nie wiem czy dobrze Cię rozumiem. Jeżeli chodzi o wycięcie w tapicerce to jest i głośnik wchodzi do przestrzeni w drzwiach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że zrobiony masz taschek na głośnik nie zwalnia Cię z wycięcia blachy na drzwiach, a gdzie masz zatkanie otwory technologiczne??.

Teraz rozumiem. Wszystko jest wyłożone już tzn to co na zdjęciu nie jest wyklejone matami obecnie już jest. Zdjęcia są z czasu montażu czyli 2 lata temu. Obecnie wszystko jest pozaklejane. Wycinać blachy nie trzeba było bo głosnik wszedł w dziurę. I tak jak pisałem tapicerka jest wycięta.

Mam nadzieję, że wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta "Masz bube, a nie drzwi przygotowane, nie ma to prawa zagrać jak należy." Źle, źle i jeszcze raz źle. Pooglądaj jak co niektórzy zrobili drzwi w np. A3, a u Ciebie, to jak na moje niefachowe oko, to jest to do zrobienia bez wielkich cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj schemat podłączenia też mógłbyś spojrzeć na niego...



http://imageshack.us...8/schematn.png/

 

Dziwnie to wygląda.Przewody głośnikowe powinny iść od wzmacniacza do zwrotnic i dopiero ze zwrotnic na głośniki.U ciebie jest od wzmacniacza do wooferów od wooferów do zwrotnic i od zwrotnic do tweeterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że raczej to powinno być dobrze podłączone - nie bardzo wiem, co można tam pomylić, skoro wszystko opisane na zwrotce jest :hyhy: , raczej stawiam, że Kolega to źle rozrysował :hyhy: Mogę się mylić :rotfl: Woofer zawieszony na tapicerce, wychodzi, że nie ma tunelu bezpośrednio do wnętrza drzwi, a woofer pompuje pod tapicerkę i w drzwi, czyli brak warunków pracy dla głośnika. Tak to rozumie. Co do zwrotnic, to chyba oczywiste, że woofery mają być pod zwrotnicę podłączone w miejsce Wf (oczywiście zgodnie + i -), tweetery mają być pod Tw, a od wzmacniacza przewodzik w miejsce In (Amp, czy jak tam opisane było ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...