Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

sylwek zastanawia mnie jedno mając zabudowany sub ( bardzo ładnie wykonana zabudowa ) i jest on ukierunkowany na przeciw drugiego boczka to tak czy siak jak to zrobiłeś albo zrobisz żeby lądował na Desce z przodu ? Pomimo płynnej regulacji fazy ? no wiadomo ze wiekszość ludzi tak jak ja mam vege za moim fotelem kierowcy głosnikiem do zderzaka :) ale wlasnie mnie to zastanawia jak to sie ma u ciebie :) 

ps. brawo za estetyczne wykonane prace pierscionki itp . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sylwek powiem Ci (a wiesz ze rzadko kiedy Cie chwale ) ze ta twoja maskownica jest zajebista

Akurat to zasługa ...Sylwkazz  ktoś tu odwalił kupę fajnej roboty wycinając to w nierdzewce (tanio może nie było :wink:  ale kto jak nie ja)  :rotfl:

 

 


mając zabudowany sub ( bardzo ładnie wykonana zabudowa ) i jest on ukierunkowany na przeciw drugiego boczka to tak czy siak jak to zrobiłeś albo zrobisz żeby lądował na Desce z przodu ? Pomimo płynnej regulacji fazy ? no wiadomo ze wiekszość ludzi tak jak ja mam vege za moim fotelem kierowcy głosnikiem do zderzaka ale wlasnie mnie to zastanawia jak to sie ma u ciebie

Jaką płynną regulację fazy? Na chwile obecną jestem pozbawiony nawet regulacji (z  miejsca słuchacza) poziomu suba, a faza czy o zgrozo czasy to już czysta abstrakcja. W sumie nic nie zrobiłem ot po prostu zwyczajnie wsiadam i słucham sobie muzyki czasem coś tam ...retuszując :wink2:

Być może do tej kwestii sporo właśnie wnoszą 2 sztuki 165mm w tylnich furtkach? bo już od sporego czasu dokładnie w tym układzie sumarycznie wychodzi, że to ...optimum hmmm...w sumie jakby nie było to mam 3 subwoofery :wink2: .

 

To na koniec szczegóły odnośnie ostatniego ogniwa (ubzdurałem go sobie i pewnie kupię tu w Finlandii bo paradoksalnie wychodzi sporo taniej niż w PL)

http://akustyk.com.pl/p/174/94/scan-speak-15wu4741t00

P.S. chętnie dowiem się o wadach i zaletach tego (desperackiego :wink: ) kroku.

Moje argumenty są takie:

1. Illuminator bo, revelatory już były i to przez niejednego :wink2:

2. Miało być skanspikowo ...to będzie.

3. 15 a nie 18 bo...ten drugi to przeróbka pierścieni najpewniej tapicerki i jego prawie 10cm w tył dosłownie mnie przeraziło :kwasny:

4. Już od dawna mam basu w bród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To może jeszcze inny głośnik o podobnej konstrukcji http://audiotransduc...p-8-satori.html ?? 

Za tani :rotfl:  nie zagra  :hyhy: .

Rozumiem, że z iluminatorami jako wofry ..."przecieram szlaki", nikt za bardzo niewiele?  

 

Rozek najpewniejszy jest piknik bo w domu to ja gościem jestem :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w komorze zagaja - jak w drzwiach nie wiadomo.

Ogólnie przez diyowców oceniane są jako lepiej grajace niż revki.

 

Wyjdzie w praniu - montuj bo sam jestem ciekaw jak to brzmi.

W domu leżą 18stku m nie cały czas nowe, ale jakoś sie zebrać nie mogę z aplikacją tego dziadostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol...w wieczorowy piątek siadamy i podstrajamy :wink2:  a potem patrzymy jak Radek i italiano się pławią :hyhy:  :hyhy:  :hyhy:

W piatek wieczorem to bedziesz tak podstrojony ze nie bedziesz wiedzial jak sie nazywasz   :rotfl:

A tak na serio to plywac powinni wszyscy Ci co siedza na d..ie i nic nie robia   :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mie się kolega mega spoodobał :rotfl: ,

 

Ale żeby było trochę o majdanie we furze :wink: ...boję się konfrontacji (beyma M6 skąd inąd zajebiściaste grajki) do tego czegoś :wink2:


Liczę i "przebieram cyframi" ....Karolku chiba zabangla :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To coś dodam w moim wyścigu zbrojeń :rotfl: , bo udało mi sie być tydzionek w domu i coś tam podziałać.

Głownie teraz szło o "dopieszczenie wizualne"  i wychwycenie baboli które nieuchronnie sie zdarzają ... reszta sprzętu (wofry do furtek) jeszcze nie dotarła...nastepnym razem :wink:

Trochę już oswoiłem się ze scanspikowymi berylami ...wydaje mi się, że podpasuja mi te "pany chirurgi" :wink: jednak fajne są.

Ale pozwolę sobie stwierdzić, że mam całkiem fajne średniaki, podobuja mi się one...i łoją jak oszalałe.

Walało mi sie w pracy sporo nierdzewki zatem postanowiłem ja wykorzystać jak się da i zrobiłem sobie takie fajniuche "obramowania" wokół piecy ( na żywo wygląda całkiem fajniej niż we fotkach) ..ogólnie zostaje to to, przy okazji "przykryłem" też nierdzewką kondensatory :wink2: .

Tylnie furtki zostały skrzętnie wykorzystane ...beyma wyleciała do przodu jako wofr "dyżurny" a tam (w tył) zaaplikowałem kolejne scany ...wybór padł na

http://akustyk.com.pl/p/188/45/scan-speak-18w8434g00

Całkiem nieźle sobie poczyniają ...z Alim stanowia teraz fajny tendemik a swoją impedancją stanowia fajne wyzwanie dla Zapa 300.. :wink:  są "w sam raz".

Udało mi się też "otoczyć" radio nową ramką tu tez jest progress niby tylko cieszy oko ale fajnie wyszło :hyhy:.

No i mój plan na maskownice na przednie wofry ...ależ mi sie podobają te "plastry miodu" jednak jak chce to umiem.

Na koniec udało mi się wmontować druga sztukę "front stage adjuster" by Mosconi  to takie pasywne czasówki są ...coś tam tym pokreciłem i nawet skubane fajnie mieszają w okolicy lewego słupka ale strojenie tego w pojedynkę to zwykła mordęga, poczekają na piatek wieczór w Chomiąży  .

 

Ogólnie ...chyba jestem gotowy na piknik z tym moim pasywnym mandżurem.

Tymczasem jutro...kolejny wyjazd :kwasny:  jak ochłonę to poklikam znowu coś ciekawego :rotfl:.

 

 

post-3187-0-07845300-1466285419_thumb.jpg

post-3187-0-70455900-1466285428_thumb.jpg

post-3187-0-75485200-1466285444_thumb.jpg

post-3187-0-07088500-1466285473_thumb.jpg

post-3187-0-48824300-1466285517_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskownice na wooferki Grande !

To mnie ucieszyło  :wink2:

Z jakiej grubości zostały wycięte ?

Jak można wiedzieć (choć by na priv) ile taka przyjemność kosztuje ?

 

Jakbyś poczytał temat to byś odkrył, że kosztowało mnie to puszkę czarnego (matowego ale chyba trzeba poprawić  błyszczącym) spraja, trochę walki kochanym nożem do tapet i godzinkę cierpliwego szlifowania... wykorzystałem oryginalne maskownice z C5-tki. Dodane zdjęcia rozwiążą pytania  :wink: . Tył jest do zeszlifowania, pod koniec lipca planuję dłuższe wakacje to powinienem się wyrobić.

 

Z rzeczy istotnych i problematycznych tylni wofer discovery został nieco "stoczony" by swobodnie mógł być montowany bez demontażu tapiceki (jego "wewnętrzny" rozmiar kosza idealnie pasuje na pierścienie 165mm ale na zewnątrz jest nieco większy. Z tanim discoverym mogłem sobie pozwolić na takie coś (w lekkiej tajemnicy powiem, że po tym jak mi tokarz trochę spartolił (dobrze, że jest mastek :wink: ) zmniejszanie pierścieni na twetery ...redukcja wymiaru woferów to dzieło moich renców i szlifierki kątowej z tarczą do cięcia i listkiem do szlifowania (nożem do tapet się nie da :rotfl: )...najważniejsze, że zabieg się udał a grajki są bez szwanku. Z tego głównie powodu illuminatory które mają wylądować na przedzie od samego początku były brane pod uwagę w rozmiarze 15 a nie 18, no cóż te z kolei bedę musiał "powiększyć" ale odpowiednie pierścienie są już przygotowane.Byleby te iluminatorki polubiły moje furtki, jak wypali to już tylko pozostanie zamienić naleśnika na np tego:

http://akustyk.com.pl/p/180/78/scan-speak-23w4557t02  by już wszystko było "po serii"  :hyhy:

post-3187-0-24645300-1466351911_thumb.jpg

post-3187-0-96296000-1466351929_thumb.jpg

post-3187-0-16960700-1466351942_thumb.jpg

post-3187-0-31829400-1466351953_thumb.jpg

post-3187-0-28488000-1466351963_thumb.jpg

post-3187-0-59117200-1466351972_thumb.jpg

post-3187-0-46521400-1466351997_thumb.jpg

post-3187-0-96155900-1466352004_thumb.jpg

post-3187-0-29643700-1466352012_thumb.jpg

post-3187-0-22237300-1466352039_thumb.jpg

post-3187-0-46857200-1466352055_thumb.jpg

post-3187-0-76906600-1466352068_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za co żeś tak tym osłonom na kondki wtłukł młotem

 

 

Już załatwiam nowe kawałki nierdzewki ...na tych się "uczyłem"  :wink: .

 

Tu go trochę widać bo nie zdążyłem obfotkować inaczej, już późna noc była jak wymysliłem patenta.

 

Gra ...podobnie jak grały inne  :hyhy: , radzi sobie po prostu u mnie robi za mini pompkę, wziąłem wersję 8 ohm by już nie nadwyrężać, mocy mam sporo  a przy tej impedancji zawsze nieco lepsza kontrola i mniejsze ryzyko przysmażenia cewki.

post-3187-0-90199100-1466441824_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...