Skocz do zawartości

troche nietypowe 2 way


kaka22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam sily zeby czytac dokladnie caly temat...

ale founteka nie polecam

 

mam na stanie 3x 3" szerokopasmowki

i fountek wypada bardzo kiepsko przy hi-vi B3N

szkoda ze olbrzymi magnes ferrytowy skresla go z uzycia w samochodzie

 

ale mam tez inny glosnik ktory nie jest drogi a strawdzi sie tu doskonale (sami mamy takie plany, ale brak czasu)

nie podam nazwy, ale podpowiem ze nie jest okragly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W sprawie Octavkii- Klient nie chciał nic na słupkach, a na komory w trójkątach nie było miejsca. Więc (niestety) trza było iść na kompromis. Zrobiłem im obudowy coś a'la free air żeby miały w ogóle czym oddychać i cięte były z tego co pamiętam w okolicach 500-600hz/12, czyli znacznie powyżej/poniżej (jak kto woli) swoich możliwości.

Nie mniej w połączeniu z pxa600 zagrało to naprawdę na miarę oczekiwań. W pamięci zostało mi (bo to chyba już ponad 3 lata temu)... przestrzeń i duuużo powietrza. Bardzo ciekawy setup. Polecam Integry- jak tylko sie znajdzie miejsce na nie to śmiało można uderzać w takie rozwiązanie.

 

Founteki- aktualnie troche eksperymentuje nimi. Jak to zwykle bywa... tani głośnik=kłopoty w aplikacji. I tak np jeden z mniejszych kłopotów to bez min pół litra nie podchodż do FR88/89.

Ale coś tam można z nich wycisnąć... za jakis czas będę wiedział coś więcej :)

 

I taka ciekawostka... przy ostatnich pomiarach FR89 ciągnął dobrze ponad 12 kilo praktycznie tak samo jak tw z tempo6- na wykresie pomijalna różnica. W praktyce oczywiście ten wysoki ton brzmi inaczej niż z kopółki ale taki szerokopasmowiec jest ciekawą opcją aby tanio rozpocząć zabawe w (niby) 3-way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, znakomity glosnik biorac pod uwage stosunek cena/jakosc

 

montujemy je "fabrycznie" w pewnym produkcie. jest glosno, jest bas, sa wysokie tony. czego chciec wiecej?



za jakis czas pokaze kolumny na tych glosnikach uzupelnionych od dolu "subwooferami"

 

http://i1070.photobucket.com/albums/u486/Pawel_S/IMG_4902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Monacor Spx-20 M - 144 zł za sztukę do kupienia w Polsce

Ćwiczę je u siebie w aucie własnie w dwóch drogach od jakiegoś czasu.  Zamontowane w komorach około 0,3l cięte na 600Hz zboczem 12dB. http://www.strefacaraudio.pl/topic/27100-safranka-czyli-budzetowe-granie-w-rodzinnym-autku-by-maxtz/

 

Troszkę smaczków na samej górce brakuje ale nie aż tak żeby od razu coś tam dokładać za to wokal - nie ma się czego czepiać. 

 


ciekawy temat.nasuwa mi sie pytanie. czy robiąc 3way taki głośnik sprawdzi się jako dobry średniak

Te monacory w 3way testuje obecnie Mastah i z tego co wiem to chyba jest zadowolony  :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze nie tylko mnie nurtowal temat szerokopasmowki w 2 way :) Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Z tego wszystkiego najbardziej spodobaly mi sie 3 glosniki: TB w3-1364 (jednak jest on najwiekszy), Monacory SPX-20M (komory 0,5L im starcza z tego co widze a tyle wygospodaruje napewno), ni i GZ GZPM 60SQ. Bardzo mnie zainteresował ten glosnik i znalazlem test w ktorym byl razem z midbasem GZ jakims z serii Uranium w aktywce i zebralo to pochlebne opinie. Pozatym w niemcowni, gdZie aktualnie jestem nie byloby raczej problemu z dostaniem go.

Nakamichi moglbys napisac cos o aplikacji tego GZ? Oczywiscie manual juz czytalem jednak moze dodalbys cos od siebie? (np wg Ciebie pojemnosc komor, ciecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiscie interesuja dwie kwestie.dac sie rozwinac wofera w drzwiach(wtedy tracą średnicę)więc dlatego pomoc czegoś w średnie pasmo. i druga rzecz by ta średnica nie była gorszą od tej która uzyskuje obecnie:-) a że czasu mam to mogę się rozejrzeć:-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nasuwa mi sie pytanie. czy robiąc 3way taki głośnik sprawdzi się jako dobry średniak?pomijam gabaryt komory. czy warto iść w taką stronę czy w 3way lepiej sprawdzi się typowy średniak.
a czym rozni sie glosnik szerokopasmowy od sredniotonowego?

w szerokopasmowce trzeba bylo isc na kompromis zeby gral jeszcze szerzej

tak wiec taka szerokopasmowka moze sie okazac cichsza lub bardziej kierunkowa

 

ale ogolnie koncepcja jest sluszna

 


Widze nie tylko mnie nurtowal temat szerokopasmowki w 2 way
od dawna sa plany zrobienia "nietypowych 2 drog" do domu. takie tanie 8-10" + 5-6" szerokopasmowka

problem w tym ze nadal nie chca mi zrobic glosnikow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach wsadzenie Ovation w slupki, takze temat jak znalazl.

Ogolnie chcialem wsadzic te coaxy na ori zwrotce Morela i pociac je aktywnie z dolu i do tego jakis kopasny woofer tez aktywnie z radia.

Mam nadzieje, ze woofer przyciety na powiedzmy ~500Hz bedzie zdrowo kopal :) Tylko to mnie sklonilo do tego pomyslu, odciazenie woofera i nie wiem lepsza scena? :)

 

Duber, ktore Morele masz i co do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...